2024-09-05
Narodowe Czytania kolejny raz w naszej bibliotece
W najbliższą sobotę 7 września 2024 roku od godz. 10.00 w ogrodzie naszej biblioteki przy ul. Kalwaryjskiej rozpocznie się kolejna odsłona akcji „Narodowe Czytanie”, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w 2012 roku. Wydarzenie ma na celu promocję literatury pięknej i czytelnictwa. Jest też okazją do przypomnienia Polakom klasyki polskiej literatury.W akcji weźmie udział oczywiście prezydent Sława Umińska-Kajdan.
W dotychczasowych edycjach publicznie czytane były takie pozycje jak: “Pan Tadeusz”, “Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, “Zemsta” Aleksandra Fredry, “Lalka” Bolesława Prusa, “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego czy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
W tym roku lekturą Narodowego Czytania będzie “Kordian” – dramat romantyczny Juliusza Słowackiego napisany w 1833 roku.
Spędźmy wspólnie ten czas przy klasyce polskiej literatury pięknej. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze. W przypadku opadów przeniesiemy się do wewnątrz budynku. W trakcie imprezy będzie można skosztować słodkiego poczęstunku i napić się kawy lub herbaty.
Tak Narodowe Czytanie odbyło się w 2023 roku.
Zapraszamy!
Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN
My czytamy polska klasykę a ze szkół wycofuje się lektury.