2026-05-05
Potrafimy się jednoczyć
Karma dla zwierząt zamiast kwiatów i zniczy dla Łukasza Litewki. Tak skończyła się zbiórka w Urzędzie Miasta. Zobaczcie jak dziś to wyglądało. Robi wrażenie, a ja mam nadzieję, że nie jest to jedynie jednorazowy zryw.
Jak zaczynaliśmy – radna Natalia Ciupińska-Szoska zaciągnęła mnie do Biedronki, bo coś trzeba kupić na start. Zdjęcie Łukasza, kilka puszek, worki z karmą. Skromnie.
Ale Piekarzanie nie potrzebowali wiele czasu, żeby się rozkręcić. Efekt? Chyba przyzwoity – jak sądzicie?
Jest wiele momentów, kiedy potrafimy działać razem. Robić dobre rzeczy. Osiągać sukcesy. Zmieniać coś na lepsze. Pomagać innym. Na tym trzeba się skupić. Całego świata nie zmienimy, ale można zacząć od drobnych kroków.
Fajnie, że jesteście.
Najlepsza społeczność na świecie.
Komentarze
Uwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN
Akcja słuszna i potwierdzająca diagnozę o zbiorowej psiej psychozie w tym kraju.
Zwierzęta ważne, ale zastanawiamy się teraz jako społeczeństwo co z nami będzie, jeden z polityków pisze, ze nasza rzeczywistość jest mierzona teraz w miliardach złotych długu. Ministerstwo Finansów przedstawiło dane, od których kręci się po prostu w głowie: deficyt Skarbu Państwa tylko w pierwszych dwóch miesiącach 2026 roku wyniósł blisko 50 mld zł, a zadłużenie na koniec lutego przebiło historyczną, psychologiczną granicę 2 bilionów złotych. Przypomnijmy: to ponad 300 mld zł wzrostu od początku 2025 roku, jesteśmy świadkami zadłużania na skalę, która nie mieści się w naszych głowach. Jak podaje resort finansów, państwowy dług publiczny zbliża się do poziomu, który wymaga szczególnej uwagi, a prognozy wskazują, że możemy zbliżyć się do 67% PKB w tym roku. Co to oznacza dla nas wszystkich, że “te 70 miliardów lub więcej długu, które trzeba będzie obsłużyć z podatków, pieniędzy, które mogłyby pójść na drogi, szpitale czy inne inwestycje, a które znikają w czarnej dziurze deficytu, częściowo finansując ogromne wydatki zbrojeniowe i obietnice socjalne. Nasza gospodarka traci impet w zestawieniu z najbogatszymi. Wpadliśmy w pułapkę. Zamiast gonić najsilniejszych, stajemy się liderem najszybciej zadłużających się państw UE. W dodatku KO i koalicja Tuska, chce pozbawić teraz Polski suwerenności, chce aby o wszystkim decydowała w naszym kraju Bruksela. Oto ostatnie głosowania koalicji Tuska w Parlamencie Europejskim – wszystkie przeciwko Polsce; Tego nie da się usprawiedliwić w żaden sposób. Naprawdę chcą całkowicie pozbawić nas suwerenności i oddać naszą Ojczyznę w ręce Brukseli ;
Głosowali ZA poprawką dotyczącą likwidacji prawa weta dla Polski w obszarach o strategicznym znaczeniu, takich jak bezpieczeństwo, czy polityka zagraniczna!
Przepisy zostały sprytnie przemycone jako poprawka do projektu w sprawie budżetu UE.
Głosowali PRZECIWKO poprawce, że państwa członkowskie sprawują władzę nad traktatami oraz, że UE może działać wyłącznie zgodnie z zasadą przyznania kompetencji.
To znaczy, że koalicja Tuska chce, by UE mogła do woli wykraczać poza traktaty unijne i to, na co państwa się umówiły przy tworzeniu Unii!
Głosowali PRZECIWKO poprawce, że UE nie może ingerować obszary, takie jak ochrona zdrowia, edukacja i sądy, pod pretekstem troski o tak zwane “prawa podstawowe”.
To znaczy, że koalicja Tuska chce, by eurokraci dyktowali nam jak ma wyglądać nasze sądownictwo, nauczanie dzieci i opieka zdrowotna! Nie wiadomo po prostu co o tym wszystkim teraz myśleć, jakimi interesami się oni teraz kierują i w jakim kierunku kierują nas wszystkich teraz w demokracji. Bo przecież w naszym kraju sami powinniśmy decydować o tym jak chcemy żyć i jakie zmiany chcemy wprowadzać w Polsce, nie powinien tego robić nikt za nas z zewnątrz,
Drogi mieszkancu …..fajnie że po dwóch i pół roku dochodzisz to tak oczywistych wniosków !!….piszesz jak głosują w europarlamencie..wiadomo było to oczywiste……A jak ty głosowałeś dwa i pół roku temu ??? Jak głosowali twoi znajomi ??…można powiedzieć prostą zasadę…widziały galy co brały…..albo sam tego chciałeś itd….. teraz. sie co niektórym oczy otworzyły.. ????? Trochę za późno.
Ja się nie interesuję polityką i jest mi obojętne, kto rządzi Polską, tylko aby zadłużać na kwotę ponad trzysta miliardów złotych rocznie, a w tym roku zadłużenie ma wynieść ponad trzysta pięćdziesiąt miliardów złotych, to za takie kwoty, Polska powinna wglądać teraz jak Dubaj. I najgorsze, że te zadłużenie będzie musiało spłacać teraz społeczeństwo, nasze dzieci i następne pokolenia. Policzmy sobie, każdy kolejny rok ponad trzysta miliardów, ile to będzie za parę lat, to się po prostu w głowie nie mieści.
Fajnie ci na to odpowiedziałem Mieszkańcu…. jednak Pan vice prezydent tego nie puścił przez co potwierdził że zgadza się z twoimi wątpliwościami ?
Tu się nie rozchodzi o wątpliwości, tylko o zadłużanie naszego kraju. Jeżeli będziemy się w takim tempie zadłużali, to kwota ta wzrośnie do ogromnych kosmicznych rozmiarów, co oni zostawia wtedy ci politycy, którzy rządzą teraz naszym krajem temu młodemu pokoleniu, tylko ogromne zadłużenia, które nie mieszczą się po prostu w głowie. I jeżeli teraz zamiast Polacy decydować o swoim losie, będą za nas decydowali ci zasiadający w Brukseli, to nie wiem w jakim kierunku będziemy wszyscy zmierzali. .
Ależ ja się zgadzam z tobą w zupełności….tylko że ty sam napisałeś że przeciwko Polsce głosowali europosłowie z PO niby teraz z KO…. Z Lewicy bo taki mieli partyjny rozkaz….europosłowie z PiS i Konfederacji byli przeciw….więc sam sobie teraz odpowiedz jak ważny jest udział w wyborach i oddanie odpowiedniego głosu…piszesz że cię polityka nie interesuje ok? To w takim razie bierz to jak leci i nie narzekaj.Albo po prostu zacznij decydować…jak ładnie napisałeś o naszych dzieciach i wnukach…zacznij…
Nie ma w Polsce takich polityków, którzy byliby bezkonfliktowi, każde ugrupowanie z kimś walczy. My potrzebujemy kogoś, kto zjednoczy Polskę i będzie jednoczył Europę, bo w podzielonym kraju i podzielonej Europie będziemy zmierzali do konfliktów i do podziałów, które prowadzą niestety nas w złym kierunku i nic dobrego nie przynoszą.
Chyba coś nie dostrzegasz….mówisz o zjednoczeniu Europy….no to masz UE ? Chyba że chcesz ? Żeby to był jakiś jeden ogólny.kolchoz… Mówisz o zjednoczeniu Polski?? Że niby kto to ma być? ….nowy król ?? Czy może nowy pierwszy sekretarz jakiejś partii???….za dużo się porobiło…czyli ?.to jest moje a to jest twoje….za więc czarno to widzę.
Czy bierzesz pod uwagę co zrobił Morawiecki podpisujący w UE pakt klimatyczny Fit for 55? Czy tylko Tuska strofujesz? Cała ta hołota powinna być dawno usunięta, ale jak mamy takich wyborców, jak Ty którzy skupiają się co robi “druga” strona to niestety nigdy nie pozbędziemy się tych ułomów z sejmu.
Ha!
Naród się budzi, narazie nadal jest za Tuskiem i jego pożyczką na obronę.
Ten kredyt powinny spłacać wszystkie kraje, a nie tylko polska i sprzęt powinien u nas stacjonować.
Naród sie cieszy ,bo jest kasa…
Wydajemy 5%pkb – najwięcej w całej Unii, a nadal jest za mało?
Zakłady pracy się zamykają, a powstają hale.magazynowe niby nowe miejsca pracy.
Wstyd , wstyd.
Szkoda, mi tego młodego pokolenia.