KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2011-09-20

Piekarski rock 2011

Imprezę zorganizowaliśmy i sfinansowaliśmy (Komitet Obywatelski i klub radnych Turzańskiego) po to, żeby zaprezentować na profesjonalnej scenie piekarskie kapele. Te znane i nieznane. Kilka miesięcy szukaliśmy wszystkich garażowych zespołów. I chyba się udało. Bo niemal wszystkie wzięły udział w zabawie. A już na pewno w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze szerszym gronie.

Jak było? Kto nie był – niech żałuje. Bawiliśmy się świetnie i wcale nie chodzi o to, że mnie noszono na rękach. Po prostu na scenie zaprezentowały się naprawdę fantastyczne zespoły. Dawno tak dobrze się nie bawiłem. 

Soulcatcher, Fringe Cafe, One Face, Alcatraz, Explain, Soundproof, Mechanics, SO, Ice Wind, Droga Ewakuacyjna i Full Light. Zapamiętajcie te nazwy – bo jeszcze nie raz o nich usłyszycie.

Kiedy zabieraliśmy się do organizacji tej imprezy nie sądziliśmy, że pójdzie tak łatwo. Serdeczne podziękowania dla zespołu One Face za użyczenie perkusji, na której grali wszyscy uczestnicy zabawy (także Full Light) oraz dla Ice Wind za odsłuchy dla wszystkich kapel. Imprezy by nie było gdyby nie profesjonalna obsługa techniczna OK Andaluzja.

Wszystko przebiegło zgrabnie, sprawnie i zgodnie z harmonogramem. I mimo wielu obaw – bez większych problemów technicznych. Fantastycznie zachowali się członkowie zespołów, a zwłaszcza wokalistki, które w czasie przygotowań technicznych zabawiały publiczność śpiewając a capella.

Wnioski na przyszłość? To będzie impreza dwudniowa. Więcej czasu dla zespołów.  Węcej muzyki. Lepszy prowadzący. Na początek wystarczy. I tak sądzę, że jak na pierwszy raz – było nieźle.

Na stronie już można oglądać naszą relację TV, posłuchać tego co puściło Radio Fest, zobaczyć zdjęcia. Fotki poszczególnych zespołów w rozmiarach oryginalnych znajdziecie w spakowanych plikach. Są potrzebne? To korzystajcie.

 

Relacja z imprezy – nagranie Radia Fest

 

Zdjęcia w pełnej jakości poszczególnych zespołów (pliki zip):

 

Alcatraz

Droga Ewakuacyjna

Explain

FringeCafe

Full Light

Ice Wind

Mechanics

One Face

SO

Soulcatcher

Soundproof

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments