KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-03-17

Uczymy się i pomagamy-28 lutego 2020

Spotkania Piekarskiego Forum Kobiet to okazja do pogłębiania wiedzy, ale też okazania bezinteresownej pomocy i wsparcia dla osób potrzebujących.

Pierwszym punktem do realizacji były warsztaty dotyczące mobilności w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przeprowadzone przez Marcina Domańskiego i Magdalenę Foltyniak-pracowników GZM. Mobilność i zrównoważony sposób myślenia o mobilności obejmować powinien nie tylko sfery bezpośrednio związane z komunikacją, transportem i mobilnością, ale i sfery życia społecznego takie jak korzystanie z usług i dóbr, styl życia określonych wspólnot, sposoby spędzania wolnego czasu, a także aspekty środowiskowe i geograficzne. GZM to wciąż twór mało znany, a zatem była to doskonała okazja aby poznać ją bliżej. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Natalia Ciupińska-Szoska-wiceprzewodnicząca Rady Miasta i radna Obywatelskiego Klubu Radnych.

Spotkanie PFK to także kiermasz na rzecz Pani Anety-piekarzanki, wieloletniej pracownicy Żłobka Miejskiego, która zmaga się z ciężką chorobą. Całkowity dochód ze sprzedaży ciasta oraz rękodzieła przeznaczony został na pomoc w leczeniu Pani Anety-cudownej kobiety! A czegóż tam nie było…naliczyłam osiem rodzajów ciast, podziwiałam piękne rękodzieło: poduszki, maskotki, stroiki, artykuły dekoracyjne. Tego nie znajdziemy w sklepie, to wyrób pracownic żłobka-jedyny i unikatowy jak Pani Aneta. Dziękuję Pani Dyrektor i wszystkim Paniom ze żłobka za trud wykonania tych przedmiotów i za wypiek przepysznych ciast. Specjalne podziękowania dla Marcina Strzeleckiego za filmową relację z tego wydarzenia.

 
 
 
 
 
← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments