KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-03-01

Wystawa o kobietach, nie tylko dla kobiet-26 lutego 2021

Udało się! Nareszcie, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, spotkanie Piekarskiego Forum Kobiet mogło się odbyć. Forumowiczki nie traciły nadziei, że powrót do lubianych spotkań będzie możliwy.

W gościnnych progach Spółdzielczego Domu Kultury, w reżimie sanitarnym, z limitowaną ilością osób ale odbyło się!

Kolejny, XIV sezon spotkań rozpoczęła niezwykła wystawa „60 na 100. SĄSIADKI. Głosem Kobiet o powstaniach śląskich i plebiscycie” -wydarzenie podkreślające rolę kobiet w historii Górnego Śląska. Kobiety młodsze i starsze, Polki, Niemki, Żydówki, umysły ścisłe i humanistki, wszystkie bez wyjątku odcisnęły swój ślad na tej ziemi i niemal wszystkie-dla szerszego ogółu-są kompletnie zapomniane. Historia nie była pisana tylko przez mężczyzn i bardzo dobrze, że nareszcie oddano kobietom głos. Stop. Nie oddano-same się o niego upomniały.

Panie wysłuchały niezwykle interesującego wykładu dr Małgorzaty Tkacz-Janik będącej także kuratorką wystawy, do której znakomite rysunki wykonała Marta Frej. Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

W spotkaniu uczestniczyła także Urszula Koszutska-Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Spotkanie zakończyła loteria nagród ufundowanych przez naszych sponsorów, wśród których były bony do sklepu odzieżowego KMS GANTOS, kosmetyki AVON, płyty, upominki MPWiK oraz inne prezenty.

Już dziś zapraszam na kolejne, marcowe spotkanie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments