KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2012-11-29

XXIII Sesja Rady Miasta

Radny Łukasz Ściebiorowski złożył wniosek o rozszerzenie porządku obrad sesji o rozpatrzenie  w punkcie 6 projektu uchwały w sprawie stanowiska Rady Miasta Piekary Śląskie wobec Uchwały Zarządu Województwa Śląskiego nr 3078/2101/IV/2012 z dnia 6 listopada 2012 w sprawie zaakceptowania wniosków dyrektorów pedagogicznych bibliotek wojewódzkich prowadzonych przez Województwo Śląskie o likwidację 6 filii pedagogicznych bibliotek wojewódzkich. Radni Naszych Piekar po konsultacji z prezydentem stwierdzili, że mieli za mało czasu na podjęcie decyzji w tej sprawie i projekt, który przyjęto pod obrady… został z nich wycofany. Dziś już wiemy jak to wszystko się skończyło. Biblioteka została zlikwidowana.

 

Jak realcjonują sesję mieszkańcy?

“Miałem przyjemność uczestniczyć w XXIII Sesji Rady Miasta, z której wróciłem mocno przybity..
Okazuje się, iż tylko kilku radnych ma coś do powiedzenia a większość bezwiednie podnosi ręce w głosowaniach. Najgorzej w moich oczach wypadła grupa radnych z bloku “Nasze Piekary”.
Tutaj jest całkowita porażka. Mało kto zabierał głos i miał coś konkretnego do powiedzenia.
Jeszcze wszystkich dobrze nie poznałem i nie zapamiętałem ale tych , którzy często zabierali głos i to pozytywny to tak. Bardzo ciekawych informacji można się dowiedzieć np. że po przetargu na dostawę energii miasto zamiast mniej będzie o 70 tys. płacić więcej. Również na oświetlenie świąteczne UM przeznaczył 70 tys., co zastanawia w dobie cięć na inne cele ważne dla społeczności. Zauważyłem iż Pan Prezydent Korfanty wyraźnie nie ma zamiaru odpowiadać na zapytania niektórych radnych i niektóre pytania go bardzo denerwowały. To dopiero wzbudziło moją ciekawość. Muszę się dowiedzieć o co w tym wszystkim chodzi….
Może na kolejnej sesji.
Szkoda, że tak mało mieszkańców naszego miasta jest zainteresowanych uczestnictwem w sesjach. A wiele się działo, było co oglądać i co posłuchać…”

Obserwator23

← Powrót

KomentarzeDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *