KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-01-31

Jerzy Krauza, piekarski radny i bohater zawsze o prawdę walczący

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta jedyną dyskusję (napiszę o tym w kolejnym wpisie) wzbudził… Przegląd Piekarski. Temat wywołał radny Jerzy Krauza i niestety jego wystąpienia nie można nazwać merytorycznym. Specjalnie mnie to nie dziwi, bo jak już się kiedyś przekonaliśmy radny nie potrafi nawet ogarnąć jaki jest dzień tygodnia. Gwoli przypomnienia płomiennych i jakże istotnych dla miasta wystąpień radnego film archiwalny, który szczerze polecam:

Tym razem radny miał wiele zastrzeżeń do Przeglądu Piekarskiego i postanowił wylać swoje żale na sesji Rady Miasta. Chodziło o ostatnie wydanie i tekst dotyczący aktywnej działalności klubu Nasze Piekary podczas prac Rady. Polecam ten materiał:

Omawiane wydanie Przeglądu Piekarskiego

Radny nie wie w jakim trybie i komu zgłasza się sprostowania, ani co leży w kompetencji Rady Miasta i poszczególnych radnych, więc wyszło jak wyszło i dyskutowaliśmy o tym na sesji.

Analizując zarzuty po kolei:

1) To nie prawda, że radni zdjęli z porządku obrad projekt klubu radnych Krzysztofa Turzańskiego w sprawie autostrady A1 (staraliśmy się o zwolnienie piekarskiego odcinka z opłat).
– Powiedziałem, że nasz projekt wycofano i wprowadzono bliźniaczy. I to prawda. Projekt złożony przez klub radnych Krzysztofa Turzańskiego w głosowaniu odrzucono, a przyjęto ten przygotowany przez Nasze Piekary. Radni wycofali, odrzucili, nie przegłosowali naszych propozycji – dla mnie to jedno i to samo. Nie pierwszy raz jednak radni Naszych Piekar grają w “słówka”. Tak samo było w przypadku likwidacji Zespołu Szkół nr 2, której nie było. Były przecież “przenosiny”. A fakt, że szkoła nie istnieje, to już inny temat.

2) Nieprawda, że projekt był Naszych Piekar, ani że był pisany na kolanie… No cóż, złożony został przez Krzysztofa Seweryna z Naszych Piekar i poparty przez to ugrupowanie. Państwo sami oceńcie czyj był. Natomiast na kolanie był napisany, bo wszystko było w nim do poprawki łącznie z podstawą prawną. I sporo czasu zajęło doprowadzenie go do jakotakiej formy. Nie był pisany na kolanie? No cóż… Możliwe, że taka jakość projektów to standard u Przewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Seweryna należącego do klubu Nasze Piekary (żeby być wyjątkowo precyzyjnym w wypowiedziach)

3) To nieprawda, że prezydent stwierdził, że pomnik Wawrzyńca Hajdy to inicjatywa Naszych Piekar. Niestety, trudno, żeby w naszym mieście coś udało się bez inicjatywy i zaangażowania prezydenta lub jego klubu.W efekcie nieprawdą jest stwierdzenie radnego Krauzy. Wie o tym prezydent, dlatego nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy wspominał o inicjatywie swojego klubu. Powód jest prosty – są nagrania dostępne dla każdego.

O inicjatywie Naszych Piekar

4) Nie było żadnej kłótni o plac zabaw, radny Krauza jej sobie nie przypomina. A jeśli nawet dyskusja była, to merytoryczna, a nie żadna kłótnia. No cóż, synonimem “kłótni” jest “spór”, a fakty oceńcie Państwo sami, bo… jest archiwalne nagranie video:

5) Na koniec jeszcze Jerzy Krauza stwierdził, że dokument wystawiony przez sąd jest manipulacją, co świadczy o kompletnej ignorancji radnego i czego nawet nie będę komentował.

Ufff… Miałem nie wdawać się w polemikę, ale czasami człowiek nie ma wyboru. Prezydent również próbował narzekać na PP, ale kiedy przypomniałem mu o kłamstwach, które padły z jego ust na sesji, za które musiał przepraszać nie ciągnął tego tematu. Przypomnę więc, że prezydent Stanisław Korfanty, chociaż sesja Rady Miasta nie jest miejscem do tego, usiłował przekonywać radnych, że Przegląd Piekarski publikuje nieprawdziwe informacje i nie publikuje sprostowań. Stwierdził kategorycznie, że w ostatnim numerze PP nie ukazało się sprostowanie przygotowane przez niego i jego klub radnych. Niestety, jedyną nieprawdą były stwierdzenia prezydenta. Kłamstwem okazała się informacja, że sprostowanie nie zostało opublikowane. Stanisław Korfanty musiał publicznie przeprosić radnego Krzysztofa Turzańskiego. Ciekawe kto był tą osobą, która wprowadziła prezydenta w błąd? Co zresztą zdarza się co raz częściej…

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
wkurzony
wkurzony
9 lat temu

Obejrzałem te filmy i uważam, że cała ta rada miasta to wyrzucanie naszej kasy w błoto

hoho
hoho
9 lat temu

Panie Krauza pana wystąpienia tylko na targu i to jak będziecie go mieć na Dąbrówce, sesja Rady Miasta nie dla was bo nie wiecie co gadacie czas na wasz koniec papa

wyborca40+
wyborca40+
9 lat temu

Faktycznie radny Krauza pomylił miejsce, czas i temat. Myślę, że jego sędzia czyli wyborca do mu żółtą kartkę. Jeszcze jedna wpadka i może dostać czerwoną kartkę a to oznacza, że powinien zejść ze sceny politycznej.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Jak zawsze strzelają do Turzańskiego kapiszonami, a w odpowiedzi dostają bombkę…