KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-29

Gadka o niczym

Jest sukces! Prezydent i radni Naszych Piekar inicjują dyskusję o budżecie partycypacyjnym. Budżecie obywatelskim. Cieszę się niezmiennie, szkoda tylko, że sukces to papierowy. Bo po pierwsze prędko tego rozwiązania w praktyce nie zobaczymy, a po drugie, bo do podziału mieszkańcy dostaną grosze. A najważniejsze dla miasta będą podejmowane nadal bez ich udziału. Innymi słowy w szerokich konsultacjach zapadnie decyzja jak wydać 50 – 100 tysięcy złotych, a bez nich na co przeznaczyć kilkadziesiąt milionów złotych. Za to na papierze wszystko będzie się zgadzać. Mieszkańcy uczestniczą w podziale środków? Uczestniczą…Nie do końca o takie rozwiązanie nam chodziło, kiedy przekonywaliśmy do prezydenta do budżetu partycypacyjnego podczas dyskusji budżetowej. Wielokrotnie mówiliśmy o konieczności powiązania go z tzw. budżetem zadaniowym – jasny i czytelnym dla mieszkańców. Zwracaliśmy uwagę, że konieczne są konsultacje z mieszkańcami dotyczące najważniejszych dla miasta decyzji. Co uznać za priorytet, w co zainwestować w pierwszej kolejności…
Demokracja rodzi się w bólach, zwłaszcza w naszym mieście. Nie pozostaje nam nic innego jak budować ją małymi kroczkami. Będziemy pracować nad budżetem partycypacyjnym w granicach, jakie nakreśli prezydent, choć z pewnością stać nas na więcej.

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
słuchacz radia
słuchacz radia
10 lat temu

Jakby zwolnił PREZYDENT Szaflik z radia to zrobiłby dobrą robote i miałby +

sumienie i prawda
sumienie i prawda
10 lat temu

Po powrocie z wakacji inaczej ocenia się piekarskie sprawy, gdyż sprawia to m.in dystans czasowy, a czasem intelektualny, bo pod wpływem emocji można popełnić różne głupstwa – czytam zaległe wpisy i staram się uporządkować obraz “prawa w naszym mieście”: prawdziwa jest informacja, iż w lipcu w charakterze świadka w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach stanęli: Korfanty, Pasternak i informatyk a sprawa dotyczyła przywrócenia o pracę Kingi Swobody, którą zwolnił S. Korfanty, a jednocześnie zlikwidował jej wydział, aby niektórzy donosiciele rocznikowi odnieśli sukces.
A zatem, gdzie dobro miasta?
Po drodze mu z PIS -em, ale popiera PO! Już na posiedzeniu dekanatu piekarskiego rozpatruje się skutki, a w zasadzie następstwa przegranej Korfantego.

A zatem?

OSERWATOR
OSERWATOR
10 lat temu

Do dzieła piekarzanie, zróbcie wszystko aby nie wygrało donosicielstwo, kumoterstwo. DAJCIE SZANSE INNYM NIŻ SK I JEGO SWITA.

qq
qq
10 lat temu

Taaa, jak Pan Krzysztof zostanie prezydentem, to będzie pisał listy, petycje, listy, petycje, listy, petycje, listy, petycje, listy, petycje. A jak potrzęsie rękawami to wysypią się z nich PIENIĄDZE!!!

OBSERwator23
10 lat temu
Reply to  qq

Wystarczy, że nie będzie trzeba płacić za przegrane procesy przez prezydenta i już będzie jakaś kasa. 🙂

piekarzanin
piekarzanin
10 lat temu

Jeszcze niedawno p. Korfanty i Polaczek bardzo się chwalili swoją aktywnością podczas likwidacji Andaluzji. Ponoć dzięki nim Julka przejęła złoża i dalej mogła fedrować…
Sukces ma wielu autorów…
skąd ta obecna niemoc?

a.
a.
10 lat temu

Anonim-TY wpisy dokonujesz celowo i złośliwie ,by zdenerwować Turzańskiego . PANIE KRZYSZTOFIE JEST PAN OK. a anonim be.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

każde działania wymagają inicjatyw,

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Możesz przybliżyć – w jaki to sposób miasto Brzeszcze uratowało (?) kopalnię? W Brzeszczach nic o tym nie wiedzą… Po prostu robi się czystkę przerostu zatrudnienia – osoby z uprawnieniami emerytalnymi okazały się istotnym odsetkiem całości zatrudnionych na kopalni. Do tego “prywatne” firmy pracujące na kopalni. Cóż więc mogło im pomóc miasto?

Anonim
Anonim
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Dokładnie tak jest niestety pan Turzański mąci społeczeństwu jak to leży mu dobro kopalni na sercu i ile to by zrobił jako prezydent. Prezydent ma niewiele do powiedzenia na kopalni. Tam trzeba powysyłać emerytów na emerytury. W Brzeszczach to wiedzą w Piekarach jeszcze nie.

Ewa Krytowska
Ewa Krytowska
10 lat temu
Reply to  Anonim

Cóż Panowie Anonimowi wypowiadacie się a mam wrażenie że nie czytaliście należycie prasy. Właśnie władze miasta podjęły inicjatywę nie tylko do rozmów z Kompanią ale też pisały listy, petycje i “ruszyły się” dopiero jak właśnie było społeczne ruszenie w przedmiocie ratowania kopalni. Rozumiem więc że Panowie Anonimowi wiedza lepiej, a reszta kłamie i kto tu manipuluje faktami.
Sprawa kopalni jest mi bliska z wielu powodów dlatego tez na bieżąco staram się śledzić i to się działo i dzieje jeśli chodzi o Brzeszcze i porównywać z tym co u nas w mieście robi Prezydent i Rada Miasta

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

ile razy trzeba napisać że w przypadku kopalni i działań z nią związanych to władze miasta mogą sobie palec w tyłek wsadzić, bo nie mają nic absolutnie nic do powiedzenia.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Haha a powiedz mi co Ty o tym wiesz? Dziwne bardzo, ponieważ Brzeszcze zostało uratowane w dużym stopniu przez swoje miasto jeżeli chcesz zaczynac ten temat, a następnie przypominam o spotkaniach jakie władze miasta prowadziły z kompanią węglową i władzami kopalni. Pozdrawiam i czekamy na Wielki strajk Panie Prezydencie w Piekarach w Wrześniu, który prawdopodobnie się odbędzie i nalot podobnej ilości ludzi co miało miejsce pare miesięcy temu na Brzeszczach.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Oooo, gdyby Pan Turzański był Prezydentem, a jego ugrupowanie miało większość, to w swoim budżecie zadaniowym uwzględniłby wszystkich górników, bez wyjątku!!!

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

i emerytura po 15 latach, Się należy 😛

Ewa Krytowska
Ewa Krytowska
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

Przykre są te kpiny Anonima, wiem bo znam na tyle Krzyśka Turzańskiego, że walczyłby do końca. Prezydent i radni mam wrażenie że odpuścili już na samym początku, bo ludzie nie są dla nich ważni bo jeszcze rok do wyborów, a czas może rozwiąże problem. Mój mądry mąż powiedział że nie należy nikogo uszczęśliwiać na siłę, mam jednak nadzieję że mieszkańcy Piekar zrozumieją ile złego zrobił SK w tym mieście i okażą to podczas wyborów.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

A Wiemy coś na temat kopalni ? Lokacje załogi zaczynają się już teraz w czwartek tzn. 1 sierpnia, brawo dla miasta, że odpuścili temat i razem z kompanią węglową chcą to zrobić niezmiernie pocichu, Jestem pracownikiem dołowym i 1 sierpnia pierwsza tura odchodzi następna ma odejść 1 września. Pozdrawiam Władze miasta !!!