KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-29

Gadka o niczym

Jest sukces! Prezydent i radni Naszych Piekar inicjują dyskusję o budżecie partycypacyjnym. Budżecie obywatelskim. Cieszę się niezmiennie, szkoda tylko, że sukces to papierowy. Bo po pierwsze prędko tego rozwiązania w praktyce nie zobaczymy, a po drugie, bo do podziału mieszkańcy dostaną grosze. A najważniejsze dla miasta będą podejmowane nadal bez ich udziału. Innymi słowy w szerokich konsultacjach zapadnie decyzja jak wydać 50 – 100 tysięcy złotych, a bez nich na co przeznaczyć kilkadziesiąt milionów złotych. Za to na papierze wszystko będzie się zgadzać. Mieszkańcy uczestniczą w podziale środków? Uczestniczą…Nie do końca o takie rozwiązanie nam chodziło, kiedy przekonywaliśmy do prezydenta do budżetu partycypacyjnego podczas dyskusji budżetowej. Wielokrotnie mówiliśmy o konieczności powiązania go z tzw. budżetem zadaniowym – jasny i czytelnym dla mieszkańców. Zwracaliśmy uwagę, że konieczne są konsultacje z mieszkańcami dotyczące najważniejszych dla miasta decyzji. Co uznać za priorytet, w co zainwestować w pierwszej kolejności…
Demokracja rodzi się w bólach, zwłaszcza w naszym mieście. Nie pozostaje nam nic innego jak budować ją małymi kroczkami. Będziemy pracować nad budżetem partycypacyjnym w granicach, jakie nakreśli prezydent, choć z pewnością stać nas na więcej.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

A Wiemy coś na temat kopalni ? Lokacje załogi zaczynają się już teraz w czwartek tzn. 1 sierpnia, brawo dla miasta, że odpuścili temat i razem z kompanią węglową chcą to zrobić niezmiernie pocichu, Jestem pracownikiem dołowym i 1 sierpnia pierwsza tura odchodzi następna ma odejść 1 września. Pozdrawiam Władze miasta !!!

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Oooo, gdyby Pan Turzański był Prezydentem, a jego ugrupowanie miało większość, to w swoim budżecie zadaniowym uwzględniłby wszystkich górników, bez wyjątku!!!

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

i emerytura po 15 latach, Się należy 😛

Ewa Krytowska
Ewa Krytowska
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Przykre są te kpiny Anonima, wiem bo znam na tyle Krzyśka Turzańskiego, że walczyłby do końca. Prezydent i radni mam wrażenie że odpuścili już na samym początku, bo ludzie nie są dla nich ważni bo jeszcze rok do wyborów, a czas może rozwiąże problem. Mój mądry mąż powiedział że nie należy nikogo uszczęśliwiać na siłę, mam jednak nadzieję że mieszkańcy Piekar zrozumieją ile złego zrobił SK w tym mieście i okażą to podczas wyborów.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

ile razy trzeba napisać że w przypadku kopalni i działań z nią związanych to władze miasta mogą sobie palec w tyłek wsadzić, bo nie mają nic absolutnie nic do powiedzenia.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Haha a powiedz mi co Ty o tym wiesz? Dziwne bardzo, ponieważ Brzeszcze zostało uratowane w dużym stopniu przez swoje miasto jeżeli chcesz zaczynac ten temat, a następnie przypominam o spotkaniach jakie władze miasta prowadziły z kompanią węglową i władzami kopalni. Pozdrawiam i czekamy na Wielki strajk Panie Prezydencie w Piekarach w Wrześniu, który prawdopodobnie się odbędzie i nalot podobnej ilości ludzi co miało miejsce pare miesięcy temu na Brzeszczach.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Możesz przybliżyć – w jaki to sposób miasto Brzeszcze uratowało (?) kopalnię? W Brzeszczach nic o tym nie wiedzą… Po prostu robi się czystkę przerostu zatrudnienia – osoby z uprawnieniami emerytalnymi okazały się istotnym odsetkiem całości zatrudnionych na kopalni. Do tego “prywatne” firmy pracujące na kopalni. Cóż więc mogło im pomóc miasto?

Anonim
Anonim
9 lat temu
Reply to  Anonimowo

Dokładnie tak jest niestety pan Turzański mąci społeczeństwu jak to leży mu dobro kopalni na sercu i ile to by zrobił jako prezydent. Prezydent ma niewiele do powiedzenia na kopalni. Tam trzeba powysyłać emerytów na emerytury. W Brzeszczach to wiedzą w Piekarach jeszcze nie.

Ewa Krytowska
Ewa Krytowska
9 lat temu
Reply to  Anonim

Cóż Panowie Anonimowi wypowiadacie się a mam wrażenie że nie czytaliście należycie prasy. Właśnie władze miasta podjęły inicjatywę nie tylko do rozmów z Kompanią ale też pisały listy, petycje i “ruszyły się” dopiero jak właśnie było społeczne ruszenie w przedmiocie ratowania kopalni. Rozumiem więc że Panowie Anonimowi wiedza lepiej, a reszta kłamie i kto tu manipuluje faktami.
Sprawa kopalni jest mi bliska z wielu powodów dlatego tez na bieżąco staram się śledzić i to się działo i dzieje jeśli chodzi o Brzeszcze i porównywać z tym co u nas w mieście robi Prezydent i Rada Miasta

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

każde działania wymagają inicjatyw,

a.
a.
9 lat temu

Anonim-TY wpisy dokonujesz celowo i złośliwie ,by zdenerwować Turzańskiego . PANIE KRZYSZTOFIE JEST PAN OK. a anonim be.

piekarzanin
piekarzanin
9 lat temu

Jeszcze niedawno p. Korfanty i Polaczek bardzo się chwalili swoją aktywnością podczas likwidacji Andaluzji. Ponoć dzięki nim Julka przejęła złoża i dalej mogła fedrować…
Sukces ma wielu autorów…
skąd ta obecna niemoc?

qq
qq
9 lat temu

Taaa, jak Pan Krzysztof zostanie prezydentem, to będzie pisał listy, petycje, listy, petycje, listy, petycje, listy, petycje, listy, petycje. A jak potrzęsie rękawami to wysypią się z nich PIENIĄDZE!!!

OBSERwator23
9 lat temu
Reply to  qq

Wystarczy, że nie będzie trzeba płacić za przegrane procesy przez prezydenta i już będzie jakaś kasa. 🙂

sumienie i prawda
sumienie i prawda
9 lat temu

Po powrocie z wakacji inaczej ocenia się piekarskie sprawy, gdyż sprawia to m.in dystans czasowy, a czasem intelektualny, bo pod wpływem emocji można popełnić różne głupstwa – czytam zaległe wpisy i staram się uporządkować obraz “prawa w naszym mieście”: prawdziwa jest informacja, iż w lipcu w charakterze świadka w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach stanęli: Korfanty, Pasternak i informatyk a sprawa dotyczyła przywrócenia o pracę Kingi Swobody, którą zwolnił S. Korfanty, a jednocześnie zlikwidował jej wydział, aby niektórzy donosiciele rocznikowi odnieśli sukces.
A zatem, gdzie dobro miasta?
Po drodze mu z PIS -em, ale popiera PO! Już na posiedzeniu dekanatu piekarskiego rozpatruje się skutki, a w zasadzie następstwa przegranej Korfantego.

A zatem?

OSERWATOR
OSERWATOR
9 lat temu

Do dzieła piekarzanie, zróbcie wszystko aby nie wygrało donosicielstwo, kumoterstwo. DAJCIE SZANSE INNYM NIŻ SK I JEGO SWITA.

słuchacz radia
słuchacz radia
9 lat temu

Jakby zwolnił PREZYDENT Szaflik z radia to zrobiłby dobrą robote i miałby +