KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-26

Kontrola i nieprawidłowości

W wyniku kontroli przeprowadzonej w Piekarach Śląskich przez Urząd Kontroli Skarbowej w Katowicach wyszło, że część oświatowa subwencji ogólnej dla miasta na lata 2009-2010 została zawyżona o łączną kwotę 232 tysiące 682 złote. Jest to wynikiem nieprawidłowości popełnionych przy wprowadzaniu danych do Systemu Informacji Oświatowej. Wyniki kontroli zostały przekazane ministrowi finansów. Czy pieniądze trzeba będzie zwrócić wraz z odsetkami?

Przeczytaj dokument pokontrolny

← Powrót

KomentarzeUwaga! Dyskusja jest moderowana raz dziennie (zwykle rano) - komentarze nie pojawiają się od razu w momencie publikacji. Komentarze nie związane z tematem posta, obraźliwe, wulgarne nie są publikowane. Jeśli nie widzisz swojego komentarza sprawdź MOJE ZASADY i REGULAMIN

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz Ściebiorowski

Uściślając powyższy wpis Anonima w sprawie elementów z KWK Andaluzja.
W Interpelacji do Prezydenta Miasta z 26.05.2011 r. zwróciłem uwagę, że przez ponad rok czasu nie wykonano wcześniejszej uchwały Rady Miasta z 2010 w sprawie oznaczenia nazw rond i wyeksponowania symboli górniczych na tych rondach. Po mojej interpelacji nazwy rond Kopalni “Andaluzja” i “Julian” wkrótce się pojawiły. Symbole górnicze do tej pory nie. Jak widać takie pomysły muszą zaczekać i wrócić jako inicjatywy prezydenta…
Co do “dziury w brzuchu” to w tej kwestii w ostatnim czasie zabierał również głos kolega radny Tomasz Flodrowski, która zwracał uwagę na pilną potrzebę podjęcia decyzji w sprawie przyszłości pozostałego szybu na terenie b. kop. “Andaluzja”.

http://www.sciebiorowski.pl/_img/_dzialy/_wybory/wnioski/6.jpg

ZSS
ZSS
10 lat temu

Panie Turzański…pytanie końcowe w tej wypowiedzi jest oczywiście zasadne! proponuję też odpowiedzieć na drugie,ktore się nasuwa po przeczytaniu “dokumentu”: czy mieli wyrzucić te dzieci na bruk do czasu otrzymania orzeczenia- mimo,ze byly uczniami naszych szkół? Pan może coś na ten temat się dowiedzieć od bliskiej (..Panu..) osoby- prawda? Później wypowiadać się i starać o wzniecenie “złych odczuć społecznych”..To byly i są -jak Pan widzi i czyta – dzieci niepełnosprawne! Jeżeli walczy Pan o stanowisko to prosze w tej materii nie robić sobie opinii “urzędasa-bezsercowca”..WSTYD!!! UKS już Pana “pobił” z kreteserm swoimi decyzjami o złej sprawozdawczości!!! Proszę zapytać się o dzieci specjalnej troski Pana współpracowniczki w Radzie Miasta-ma w tej materii “serce i wiedzę”!! Nie wszystkie poczynania PREZYDENTA są do potępienia…tu zawsze wykazywal i wykazuje dużą dozę zrozumienia! Empatii trzeba się uczyć a nie tylko posługiwać się 9..niestety..) durnym prawem reprezentowanym przez niektore jednostki kontrolne! Zna Pan powiedzenie: …kulą w płot? To jest TO!!! Proszę skrytykować UKS- po zapoznaniu się z pełną dokumentacją sprawy…los tych dzieci jest Panu obojętny?

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

Ej chwilunia, jak to było ?. To chyba Ściebiorowski wierci dziurę w brzuchu o jakieś elementy z KWK Andaluzja, co prezydent olewa ?. A co czytam w “ich Piekary” “(…)prezydent poprosił architekta(…)

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

A kto je wprowadzał ?. Jak w ministerstwie to co jak co, ale o odsetkach to niech zapomną.

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

kontrola wewnętrzna UM jest, bywa w szkołach, coś to dziwne.