KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-07-08

Skarga na prezydenta

Szanowni Państwo Radni! 27 maja złożyłem do RM skargę na Prezydenta. Ustawowy termin na rozpatrzenie skargi to miesiąc. W załącznikach przesyłam dokumenty wysłane i otrzymane do tej pory. Uprzejmie proszę o podjęcie stosownych działań celem rozpatrzenia mojej skargi w ustawowym terminie.
Z poważaniem
Maciej Czempiel
Digital StillCamera4_odpowiedź.na.pismo5.pismo Przewod. Seweryn 2
← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
9 lat temu

Ile to trzeba mieć jadu w sobie żeby tak robić.

OBSERwator23
9 lat temu

“Gdzie rządzi siła tam bezsilne prawo”
/Menander/

Maciek Czempiel
Maciek Czempiel
9 lat temu

Moja skarga będzie omawiana na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miasta we wtorek 16 lipca o godz 8.00 w sali 201 Urzędu Miasta.
Posiedzenie jest jawne.
Informację powyższą otrzymałem od Przewodniczącego RM p. K. Seweryna.

ayk
ayk
9 lat temu

Szczerze to mam spore wątpliwości co do zasadności merytorycznej wniesionej skargi. Skoro Pan uważa, że ustanowienie tej służebności jest bezprawne to niech Pan mi wyjaśni w jaki sposób właściciel ma się dostać to tylnej części tej działki? W jaki sposób mają odbywać się dostawy do budowanego obiektu? Po co to “bicie piany” skoro to pewnie właściciel Bytomskiej 77 złożył wniosek więc postępowanie prowadzone było “na wniosek”. Po działce 625/45 i tak odbywał się dojazd więc co w tym złego aby uregulować to pod względem prawnym? I jeszcze do tego mamy wpływ do budżetu.
Zgodzę się, że działka leży przy drodze publicznej ale dotychczasowy budynek jak i obecnie budowany zajmują całą jej szerokość więc nie ma możliwości wejścia / dojazdu do terenu za budynkiem.
A w przepisach ma Pan jasno napisane “odpowiedni dostęp”. Proszę poczytać przepisy w tym zakresie jak i wyjaśnienia czy też orzeczenia sądów. Zatem w czym problem? Oczekiwałbym od osoby tak doświadczonej w sprawach urzędowych merytorycznego uzasadnienia.
Pomijamy oczywiście tutaj kwestie terminowości udzielonych dotychczas odpowiedzi bo według mnie taki prosty problem nagle urósł do olbrzymich rozmiarów. Śmieszy mnie za to to, że tak błahymi sprawami będzie zajmować się Rada. Tak jakby nie było większych problemów w tym mieście. A na przykład uchwałę o SPP już dwukrotnie poprawiano.

Maciek Czempiel
Maciek Czempiel
9 lat temu

Pierwszą uchwałę o SPP RM podjęła w trybie pilnym na nieplanowanej sesji w lipcu 2009 roku.
Warto zajrzeć do BIPu i przeczytac protokół z tej sesji (bardzo ciekawe wypowiedzi radnego Ciska!). Wg obecnie obowiązujacej uchwały SPP mają działać od 1 sierpnia. Nie będą! Z KZKGOP otrzymałem informację że zainstaluje parkomaty najwcześniej 22 października.
Będzie kolejna uchwała-poprawka? Albo udawanie że nic się nie stało?
3100 zł które zyskał budżet miasta za ustanowienie służebności gruntowej ‘na wieki wieków’ są śmiesznie niskie.
Uchwała RM jest prosta. Zarządzenie jest nielegalne.
Obecny właściciel mogł zrobić wjazd na planowany parking z tyłu swojej działki na swoim terenie (po śląsku ainfart).
cdn.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

w domu wszyscy zdrowi ? pozdrawiam serdecznie 🙂

Maciek Czempiel
Maciek Czempiel
9 lat temu

Wystarczy zadać sobie proste pytanie.
Czy jeżeli mój sąsiad zabuduje swoją działkę w ten sposób że nie ma wjazdu na podwórko z tyłu zgodziłbym się na wpisanie do księgi wieczystej mojej działki, służebności gruntowej i przejazd przez moją działkę?

Prywatny właściciel nigdy by czegoś takiego nie podpisał.
Owszem, możesz korzystać, nawet nieodpłatnie ale nie zapiszę ci tego prawa w księgach wieczystych!

Zapraszam we wtorek na posiedzenie Komisji Rewizyjnej o godz. 8.00 sala 201 w UM.

Maciej Ziaja
Maciej Ziaja
9 lat temu

Ja co do działania UM w SPI i przepisów wolę się nie wypowiadać. Bo jeśli kogoś kto szuka “lokalu mieszkalnego do remontu” mającego wg mnie wysokie dochody potraktowano śmiechem porównywalnym do P. Pakosińskiej z KMN i kazano mi czekać minimum 5 lat… wolałem sobie to miasto odpuścić mimo że mieszkałem tu 25 lat. I od tamtego czasu wiem jedno – nieprędko pomyślę o tym żeby tu wracać.