SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2013-10-20

Świętna forma Andrzeja Wymysło

W biegu Jana Pawła II reprezentant Przeglądu Piekarskiego zajął w swojej kategorii miejsce pierwsze. W klasyfikacji generalnej zajął miejsce szóste, pokonując trasę w czasie 21 minut i 23 sekund.  W biegu wzięło udział 76 zawodników (wg. klasyfikacji generalnej, w sprawozdaniu MOSiR podaje, że ponad stu).  Na marginesie dodam, że taką ilość uczestników należy uznać za sukces, bo to już całkiem nieźle rokuje na przyszłość. Gratuluję.
Wracając do Andrzeja Wymysło to już nie nadążam z publikacją informacji o jego sukcesach. Pan Andrzej napisał do mnie, że ma nadzieję, że trzymam za niego kciuki i może być tego pewien. Zawsze kibicuję ludziom z pasją.
Piekarzanin zajął 5 miejsce w swojej kategorii na trasie Biegu Trzech Kopców w Krakowie. Andrzej Wymysło, trasę 13km z Kopca Krakusa przez Kopiec Kościuszki z metą na Kopcu Piłsudzkiego pokonał w czasie 0:56:36s. W zawodach wystartowała rekordowa ilość 1942 biegaczy z kraju i zagranicy.
Reprezentant Piekar wywalczył także 5 miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas XXII Tarnowski Bieg Leliwitów. Trudną trasę 10km ulicami Tarnowskiego rynku pokonał w czasie 0:41:52 sekund plasując się na 38 pozycji w klasyfikacji generalnej wśród 219 zawodników.