KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2014-09-30

RAPORT TVS: raczej będzie druga tura

Miastem od 12 lat rządzi Stanisław Korfanty. Jego największą konkurentką jest Sława Umińska-Duraj. Kto zwycięży? Wszystko wskazuje na to, że w Piekarach Śląskich wybory rozstrzygną się dopiero w drugiej turze.
“Prezydent nie powinien być utożsamiany z władzą, ale ze służbą, a tego właśnie mieszkańcom brakuje. Za dużo jest blichtru, za dużo ceremoniału, za dużo arogancji władzy, a za mało pokory, wsłuchiwania się w potrzeby i oczekiwania mieszkańców.”

Zobacz materiał Telewizji Silesia

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
RIP SK
RIP SK
8 lat temu

A ja mówię że nie będzie drugiej tury. Prezydent Sława Umińska-Duraj pierwsza tura!!!

nina
nina
8 lat temu
Reply to  Krzychu

życzę powodzenia! czas na nową jakość radnych,
Ludzi z polotem i klasą.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  RIP SK

Chyba po pierwszej turze powiemy jej do widzenia.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  RIP SK

Pierwsza tura Korfanty

qq
qq
8 lat temu

Tak sobie czytam:

Piekarzanka. Wyształcenie wyższe. Magister politologii i nauk społecznych. Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – Filia Instytutu Nauk Politycznych w Bordeaux.
Odbywała staże międzynarodowe na Uniwersytecie Artois, Campus International w Tulonie, w Ośrodku Polskiego Komitetu Alliance Française oraz w Trybunale Administracyjnym w Paryżu.
Radna kadencji 2006 – 2010. Od 2000 roku zaangażowana w działalność Komitetu Obywatelskiego. Współpracowniczka Radia Piekary (2001-2005). Organizatorka bezpłatnych kursów języka francuskiego dla bezrobotnych i uczestniczka akcji “adopcja serca”, polegającej na pomocy konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce. Założycielka Piekarskiego Forum Kobiet (2007), jedna z twórców projektu UMWETU.
Jej zainteresowania to polityka, historia współczesna, literatura francuska oraz historia ludów Kaukazu.

i zadaję sobie pytanie:
– jakie ma doświadczenie w dziedzinie zarządzania kilkusetosobowym zespołem ludzkim? Czym się zajmowała do tej pory – zawodowo?

No, nic to. Ważne, że wreszcie wszyscy będą używać naczyń Tupperware, a żony byłych pracowników m.in. KWK Julian, dzięki firmie NaturHouse będą trafiać przez żołądek do serca i …szczupłej sylwetki jedząc m.in. czerwone warzywa i owoce. Pijać będziemy pyszne herbatki firm Herbapol i Herbex i nabywać naturalne kosmetyki w atrakcyjnych cenach. Nie zabraknie oczywiście loterii nagród…

@ qq
@ qq
8 lat temu
Reply to  qq

Były zastępca dyrektora spółki w likwidacji zostaje wiceprezydentem i zarabia ponad 220 tys rocznie.
Jakie miał doświadczenie?
W czym naprawdę jest dobry Janusz Pasternak
. W sprawiedliwości i miłości społecznej dostaje taką kasę
Za co ? ? ?

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  qq

A jakie Korfanty ma doświadczenie, jaką wiedzę teoretyczną z zarządzania ?? No jaką się pytam ?? Udawanie przez 12 lat, że się na czymś znasz to jest dla ciebie doświadczenie ?? Weź stąd odejdź i wytrzyj ten brązowy nosek.

Jaś
Jaś
8 lat temu
Reply to  qq

No i co z tego qq? N o i co z tego? SK wykazał przez 12 lat, że nie potrafi zarządzać miastem. Może ludźmi tak, miastem nie.

A tak przy okazji: może odpowiesz na moje zadane Ci kiedyś pytanie o pana Madlińskiego: gdzie można znaleźć wyniki konkursu który wygrał dostając pracę u marszałka?

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu
Reply to  Jaś

Poniewieranie i zastraszanie ludźmi to jest zarządzanie ?

anonimmm
anonimmm
8 lat temu
Reply to  qq

Skomentować można tylko w jeden sposób – kretyn nadający wciąż i wciąż te same bzdety zajadający parówę owiniętą w gazetę … Zgłaszam postulat Panie Krzysztofie, by kasować takie prostactwo …… Prezydent nie pozwala komentować swych blogowych wypocin wiec chyba Pan może też wywalać wpisy paranoików …. może ten qq to nawet sam SK … bo mało mi się chce wierzyć by ktoś w czyimś interesie aż tak chciał się ośmieszać !!!!!!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

No to teraz Sława będzie ta zła 🙂

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

qq bzdury piszesz !

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

no się zaczęło, to znane metody, Sława sobie nie poradzi, Sława ma brak doświadczenia,itp, da radę, najważniejsze, że wszyscy będą pić dobre herbatki, a nie melisę i krople na uspokojenie nerwów.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Prawdziwą perłą obecnych wyborów będą młodzi ludzie, ONI powinni o tym fakcie wiedzieć, być świadomymi jak dużo od nich zależy.

Kalikles
Kalikles
8 lat temu

qq stajesz się już naprawdę nudny/nudna. Twoje myślenie i postrzeganie rzeczywistości to czysta forma prymitywizmu. Może zaraz napiszesz, że Korfanty przyszedł na świat “zaopatrzony” w pełny bagaż doświadczeń w każdej dziedzinie i w genach miał zapisane zdolności do rządzenia miastem. Nawet chyba nie chce mi się już komentować takich jałowych wywodów jak Twoje, aczkolwiek tak jak wszyscy masz prawo do tych wypocin, jakkolwiek głupie by niebyły 🙂

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Ja mam propozycję abyście wbrew maruderom, których to kłuje, kontynuowali cotygodniowe spotkania z mieszkańcami. Warto aby jak najwięcej osób poznało was face to face. Ja nawet nie dopuszczam myśli, że ten wąsiaty…. zostaje na kolejne 4 lata.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Uważam ze pan Korfanty jest mało skuteczny w rządzeniu powinien odejść z honorem i dać szanse komuś innemu, ale czy do niego to docierają takie apele.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

kobita ma jasne, dojrzałe, postrzeganie ludzi, i ich problemów, lekko sobie poradzi, ma potencjał taki jak każdy.

malkontent
malkontent
8 lat temu

pisanie o braku doświadczenia u kandydata na urząd jest z lekka zaskakujące i śmieszne, kto rodził się prezydentem, każdy kiedyś zaczynał ………………

Daro
Daro
8 lat temu

Dajcie szanse młodym a nie Iskanin co podpiera się na sesji albo Cisek !!!!!!!

malkontent
malkontent
8 lat temu

zagłosuję na Panią

marek
marek
8 lat temu
Reply to  malkontent

Nie tylko Ty, wielu na nią zagłosuje bo warto – i to największy jest dupościsk SK, że nie wie ilu – bardzo bym chciał by było ich tylu by dupościsk puścił mu już po pierwszej turze i nie paskudził nam już tego miasta chorymi pomysłami typu Stonehedge na Szarleju !!!!!!!

anonimek
anonimek
8 lat temu
Reply to  marek

Piekary to miasto dla starych ludzi, młodzi stąd uciekają do sąsiednich miast bo nie ma pracy. a berety są zapatrzone w korfantego bo to taki prawy katolik i zawsze na niego zagłosują.
Dla młodych niewiele robi.
Te wybory to będzie wojna młodzi – berety.

marek
marek
8 lat temu
Reply to  anonimek

Nie obrażajmy starszych ludzi nazywając ich beretami. Nie tędy droga anonimku. Lepiej zawsze jest porozmawiać i wytłumaczyć naszym rodzicom i dziadkom czego tak naprawdę to nasze miasto potrzebuje i że głos mają oddać tak by ich dzieciom i wnukom chciało się tu żyć, by nie uciekali z Piekar i od nich też zarazem. Dla mnie to zadanie ważniejsze niż wpisy tutaj i boksowanie się blogowe.

ewa
ewa
8 lat temu

SK już buduje sobie Szpital tam niech sobie porządzi .A tę wieśniarę AW wyałtuje.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

zarządzanie przez upokarzanie i poniżanie ludzi, to lepiej nie mieć doświadczenia

marek
marek
8 lat temu
Reply to  Anonimowo

I jeszcze ważniejsza refleksja. Jak może tak się zachowywać będąc takim doświadczonym prezydentem i prawym katolikiem?
Ludzi tak traktować? Katolikiem udającym prawość to on jest tylko, jak większość widzi, na mszy w kościele – tą godzinę wytrzyma poudawać. Ponadto wywieszając swoją fotę w każdym przedszkolu najlepszy dał dowód, że nie o te dzieciaki mu chodzi i naukę angielskiego tylko o to by każdy rodzic zobaczył jego gębę przed wyborami – Obłuda, obłuda i jeszcze raz obłuda panie jeszcze prezydencie!!!!!

qq
qq
8 lat temu
Reply to  marek

Nooo, z grubej rury przywaliłeś (refleksja, he,he,he).
Katolik udający prawość, he, he, he – dobre, cokolwiek by to nie znaczyło…
A propos – skąd wiesz, że w każdym przedszkolu? Sprawdziłeś wszystkie?
Krzychu, pracuj więcej nad tekstami, bo klaka coraz bardziej żałosna.