KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2014-12-23

Węglokoks chce inwestować

Węglokoks czeka na zielone światło, żeby kupić KWK Piekary. Spółka nie tylko chce przejąć kopalnię, ale też ma wielomilionowe plany inwestycyjne. Do złoża rozbarskiego powrotu nie będzie, chyba, że zmienią się warunki na rynku. W tym miejscu wydobycie jest nieopłacalne. Za to perspektywy są następujące: utrzymanie normalnego ruchu przez 5-6 lat oraz dalsze funkcjonowanie zakładu, choć w znacznie okrojonej formie przez kolejnych 25 lat.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam
8 lat temu

No na razie bezrobocie w Piekarach wynosi gdzieś ok. 3 tyś. ludzi, gdyby zlikwidowano kopalnię, bezrobocie wynosiło by wtedy 100 procent więcej. W Bytomiu bezrobocie wynosi już ponad dwanaście tysięcy, jak zlikwidują jakąś kopalnię, to będzie wtedy masakra. Za komuny praca była zapewniona do emerytury, w demokracji inwestuje się tylko w hobbistyczne te drugorzędne rzeczy i buduje sieć dyskontów, doprowadzając do bankructwa drobnych przedsiębiorców

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Problemem nie są markety, a to że kupujemy masowo chińskie g… zamiast polskich. Pytanie czy takie jeszcze istnieją…

piekarzanin
piekarzanin
8 lat temu

Weglokoks nie “chce”, ale “musi” kupić upadajace kopalnie. Decyzja podjęta została w Warszawie i jest to sposób na restrukturyzację Kompani Węglowej. Kto przy zdrowych zmysłach z własnej woli zakłada sobie pętlę na szyję? A tak na marginesie liczba piekarzan pracujących w kopalni Piekary to margines. Większość pracowników dojeżdża samochodami z rej. SBE, STA.

Lucy
Lucy
8 lat temu

skoro SBE STA więc postawmy tabliczkę żydzi,niemcy,francuzi,włosi i wyliczmy ile pracuje dla nich Polaków? więc po co ten nieprzemyślany komentarz?

piekarzanin
piekarzanin
8 lat temu
Reply to  Lucy

Ten “nieprzemyslany komentarz” odnośnie poprzedniego komentarza o wzroście bezrobocia właśnie w Piekarach. A tak na marginesie w Kopalni Piekary pracuje aktualnie już tylko 1600 osób.

żabka
żabka
8 lat temu
Reply to  piekarzanin

1400
około 200 to leserzy na “wiecznych” chorobowych
:/

Lucy
Lucy
8 lat temu

tylko? z tego co gadał nieśmiertelny prezes Kozakowski ze stroną społeczną to on potrzebuje 400 osób jako właściciel,jak widze że piekarzanin nic nie wie co się dzieje za plecami ludzi pracujących w KWK Piekary.