KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2014-12-23

Wysypisko pod kontrolą?

Niby jest okres przedświąteczny, ale nie unikamy trudnych tematów. Dziś spotkałem się z przedstawicielem firmy Noalpa prowadzącej działalność przy ulicy Konarskiego. To była trudna, męska rozmowa, ale być może przyniesie więcej efektów niż urzędowa korespondencja. W zapewnienia o zmianie stylu rekultywacji terenów są po dotychczasowych doświadczeniach raczej niewiarygodne, ale otrzymałem zapewnienie, że firma wyrazi zgodę na stałą kontrolę sytuacji na tym terenie, jak również przedstawi potwierdzenia wywozu nielegalnych odpadów z tego terenu oraz wyniki badań i odwiertów. Czekam na dokumenty. Zapewniono mnie, że sytuacja do jakiej raz już doszło na tym terenie, czyli nie wpuszczenie radnych i wojewody nie powtórzy się. Nie wykluczono dopuszczenia do kontroli strony społecznej czyli mieszkańców. Jeśli udałoby się zrealizować ten model współpracy mogłoby to oznaczać przełom. Niestety, w tym rejonie działa jeszcze kilka innych firm, które niekoniecznie chcą (przynajmniej do tej pory) stosować podobną politykę. Zamierzam się w najbliższym czasie spotkać z wszystkimi właścicielami. Jednocześnie planujemy poważną rozmowę z przedstawicielami policji, gdyż mieszkańcy przedstawiają szereg zastrzeżeń do interwencji przeprowadzanych na tym terenie i w związku ze składowaniem nielegalnych odpadów.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
9 lat temu

Mają 4 lata by zrobić z tym porządek, bo inaczej będzie zmiana Prezydenta. To my Was wybraliśmy i my teraz oczekujemy od Was działań.

Piotr
Piotr
9 lat temu

Tam wszyscy czerpią z tego korzyści nawet wysoko postawieni urzędnicy dlatego tego nie ruszają.

Piotr
Piotr
9 lat temu

Sranie w banie z tymi obiecankami o nielegalnych wysypiskach w Piekarach. Macie 4 lata by to zamknąć, inaczej będzie zmiana Prezydentury. To my Was tam posadziliśmy i teraz wymagamy.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

No i co panowie Piekarscy prokuratorzy dalej będziecie umarzać postępowania w tym temacie chyba 8 umorzeń już było jeżeli chodzi o odpady, a w uzasadnieniach w tych umorzeniach piszecie miedzy innymi że ten teren gdzie wożą nielegalne odpady jest już i tak zdegradowany czy nie jest to bezczelne uzasadnienie .Po co mi w Piekarach tacy prokuratorzy proceder z odpadami trwa kilka lat a oni udaja ze pracują nad tym .

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Co z tego że prawdopodobnie firmie ECO-GRAM dziala przy ulicy Konarskiego Pana Ismaela Bącławka zostanie cofnięta decyzja jak na tym terenie zaczęła nowa firma BIOLOGIC Sp.z.o.o. ta firma będzie dalej wozić nielegalne odpady i tak te firmy działają jedni znikają z powodu nadużyć drudzy pojawiają się na ich miejsce a Policja od trzech lat prowadzi działania operacyjne oczywiście tajne śmiechu warte

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

A po męsku idzie wypić flaszkę lub piwo. tak jak pan załatwia te sprawy to i tak nie przyniesie efektów.

Marcin
Marcin
9 lat temu

Panie Krzysztofie Co pan załatwił praktycznie nic. Firma NOALPA już od roku a możne więcej nie przyjmuje aut ciężarowych. Teraz firma Biologic przejęła ta pałeczkę z odpadami. i tak was wszystkich robią za wariatów wyłącznie z policja, prokuratorem. itp.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Panie Prezydencie ma Pan dobre intencje , ale ta firme karal Wojewodzki Instytut Ochrony Srodowiska w Katowicach oprocz kary finansowej od ktorej sie ta firma “Noalpa” odwolala i do dzisiaj nie zaplacila , firma ta miala rowniez obowiazek wywiezienia kilkaset ton nielegalnych odpadow czego nie uczynila do dnia dzisiejszego . I o czym my tu chcemy rozmawiac z ta firma . O tym co napisalem swiadcza dokumenty WIOS w Katowicach .