KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-04-24

Najnowsze wyniki słuchalności

Radio Piekary po raz kolejny odnotowało spadek słuchalności, tym razem z 7,1 procent do 5,5 procent. To najlepszy dowód na to, że konieczne są zmiany. Na szczęście duży spadek odnotowała także konkurencja, czyli Radio Fest, które straciło połowę słuchaczy. Co teraz?
Cel pierwszy: poprawa jakości serwisu informacyjnego. Pracować nad nim będzie większa ilość dziennikarzy i stażystów. Nowa dyrektorka MDK już podpisała umowę z Powiatowym Urzędem Pracy. Od poniedziałku ruszają także szkolenia dziennikarzy, które poprowadzi doświadczony dziennikarz Rafał Kurowski. Redaktor muzyczny będzie odpowiadał za śląski profil muzyczny stacji. Na antenie mają się pojawić także znani śląscy artyści.
Cel drugi: wzrost słuchalności stacji poprzez poprawę jej atrakcyjności i zwiększenie mocy nadajnika. Radio Piekary ma się także mocno promować w całym regionie.
Cel trzeci: zwiększenie przychodów reklamowych radia.
Ambitne założenia będą wymagały nakładów finansowych, ale są możliwe do osiągnięcia. Konieczne będzie zaciśnięcie pasa i ciężka praca, ale cały zespół jest na to przygotowany. Rewolucji nie będzie, a zmiany będą zachodzić ewolucyjnie. Ciekawe kiedy zaczniemy je dostrzegać…

Zobacz Wirtualne Media

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
24 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
7 lat temu

Stażysta pisze się przez ż Panie redaktorze =prezydencie

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Zwiększenie mocy z ilu na ile ?

Jacek
Jacek
7 lat temu

>starzystów
Panie Krzysztofie, stażystów, stażystów ;]

a.l.a
a.l.a
7 lat temu

stażystów, a nie starzystów 🙂

Darek
Darek
7 lat temu

Czyli tak jak pisało wcześniej. Więcej reklam, same informacje, minimalna ilość muzyki = zarżnięcie radia. Tu nie jest potrzebny specjalista od informacji,bo nie o to tu chodzi. Mienicie się specjalistami,a w zasadzie nic nie wiecie co zrobić. I czy to prawda,że redaktorem muzycznym czy naczelnym będzie właściciel firmy Box Music?

Katarzyna
Katarzyna
7 lat temu
Reply to  Krzychu

W ostatnim czasie próbowaliśmy słuchać w pracy Radia Piekary ale niestety, tak jak Pan napisał, jest papka … Serwis informacyjny bida z nędzą, a muzyka.. przeplatanie Grechuty ze śląskimi szlagierami i Feelem nie może się dobrze skończyć.
Oby zaszły zmiany w ramówce. Życzę powodzenia !

MARIA
MARIA
7 lat temu

Komu przyszło na myśl odchodzić od śląskiej piosenki na śląsku-na początku radia to było radość go słuchać-ktoś powinien za to odpowiedzieć.Tak samo zniszczono w PIEKARACH ŚLĄSKICH radosną impreze SKRZYDŁA z WTZ-ale jak wieść niesie tu się nie popisał poprzedni prezydent.

Jacek
Jacek
7 lat temu
Reply to  MARIA

Na szczęście, z tego co słyszałem, Skrzydła podobno wracają na MOSiR! Panie Krzysztofie, czy można prosić o jakieś szczegółowe informacje w tej kwestii, związane z organizacją, a zależnymi od miasta?

Krystian
Krystian
7 lat temu

A ja myślę, że nic się nie zmieni, w sumie nadal wolę RMF od Radia Piekary dla starych ludzi. Słuchanie tego radia jest dla mnie żałosne, nic tam nie ma, a taka szkoda. Jakby zrobić ankietę to wyszłoby że większość Piekarzan go nie słucha. Sami sobie zadajcie pytanie dlaczego? sorry.

sluchacz audycji autorskich w RADIO PIEKARY
sluchacz audycji autorskich w RADIO PIEKARY
7 lat temu

Krystian ma racje,poprzednicy SZAFLIKOW dbali o wyrobionych muzycznie sluchaczy ,ktorzy mieli w niszowym czasie swoje audycje:MUZYCZNY MIKSER(audycja adresowana dla mlodziezy),MTM dla fanow klasyki rocka i bluesa,JAZZ CZYLI BLUES (jak nazwa wskazuje),PIOSENKA FRANCUSKA,OPERETKA I KLASYKA (pan WOLENSKI)…a przy okazji odbiorcy tych audycji tez “pracowali” na efekty sluchalnosci. Audycje te mialy wielu odbiorcow za granica (przez internet),co stanowilo swietna promocje Piekar, i nie opowiadano wtedy dowcipow o Radio Piekary……

Adam
Adam
7 lat temu

Ja bym chętnie posłuchał radia Piekary, ale to jest dziwne, że mam w abonamencie w telewizorze wszystkie stacje radiowe, a radia Piekary tam nie ma, szkoda że jest to taka mała rozgłośnia radiowa w Polsce, że jej nie ma, bo jako mieszkaniec tego miasta bym chętnie sobie czasami posłuchał, a tak no cóż, muszę wybierać inne stacje.

Aniela
Aniela
7 lat temu

Arek i Sebastian graja super. Pieknie prowadzili tez kampanie Panu Korfantemu, sa tacy dowcipni. Szkoda ze nasz Areczek nie zostal radnym bo jest taki znany. Jak Pan Andrzej Mis konczy audycje w Radiu Silesia to jeszcze czasami poslucham Radia Piekary. Kiedys gralo caly czas, dzis tylko jak zamawiam koncert zyczen. Szkoda ze od 2 miesiecy wszyscy moi znajomi przestali go sluchac.

Alfred
Alfred
7 lat temu

KRYSTIAN,CZY TY CHCIAŁEŚ OBRAZIĆ STARYCH LUDZI,TO CI SIĘ UDAŁO.JAK TAK UWAŻAJĄ MŁODZI ,TO MI WSTYD .ALE POWIEM CI ,ŻE MŁODZI TEŻ SŁUCHAJĄ RADIA PIEKARY

Adam
Adam
7 lat temu

W zeszłym roku jak byłem latem na działce, to słyszałem, że wszędzie słuchali radia Piekary i przeważnie jak leciała śląska muzyka. Zauważyłem, że ludzie się relaksują przy tym radiu i milej spędzają wtedy czas, miejmy nadzieję, że w tym roku dalej będzie dużo muzyki i przeważnie tej śląskiej, wtedy będzie ok.

heniek
heniek
7 lat temu

A mnie się Radio podoba. Dużo fajnych audycji i muzyka zróżnicowana. I szlagier i muzyka bałkańska i stare hity. Lekko, łatwo i przyjemnie…dla mnie w sam raz! Zauważyłem, ze najwięcej maja do powiedzenia ci, którzy radia nie słuchają….podoba się albo nie, po co te dyskusje….wiadomo, ze wszystkim się nie dogodzi….

Janek
Janek
7 lat temu

Dokładnie tu nic nie należy zmieniać, a nie robić szkolenia dla dziennikarzy pytam się po co? To radio zawsze było nie do końca profesjonalne i ta prostota wszystkim się podoba. Chyba, że pan Turzański chce zrobić konkurencję dla np RMF i wtedy Radio Piekary będzie najczęściej cytowaną rozgłośnią.Słuchacze odchodzą głównie Ci starsi, dla których Miś był takim Rydzykiem i gdzie Miś tam i oni. Co do poprawy jakości serwisu informacyjnego to zrezygnowałbym z wiadomości krajowych o pełnej z IAR bo są praktycznie cały dzień takie same i z opóźnieniem. A co do podpisania przez Dyrektorkę umowy z UP to była jej decyzja czy narzucona z góry? I zauważyłem tez zmianę przed 12, jest grany tylko “hymn” Piekar a nie jest grany już “Anioł Pański”. Kto tak zdecydował?

Paparazzi
Paparazzi
7 lat temu
Reply to  Janek

Narzucona z góry, z boku czy z dołu?! Kogo to obchodzi?! Porozumienie między MDK a PUP to porozumienie dwóch instytucji samorządowych (PUP działa w imieniu starosty, tutaj prezydenta miasta, a organizatorem MDK jest gmina, którą reprezentuje ten sam prezydent) więc zdziwiłbym się gdyby odbyło się to całkowicie bez wiedzy czy wsparcia magistratu. Tu chodzi o podejmowanie działań i efekty.

Jarek -Ruda śl
Jarek -Ruda śl
7 lat temu

Szkoda , że pan Kurowski będzie się zajmował szkoleniem dziennikarzy a nie prezenterów ,którzy najbardziej zaniżają poziom radia Piekary.Szczególnie tyczy się to panów Sebastiana P.,Marcina i Bogusława S. Żeby poprawić wyniki słuchalności uważam że ,w “pierwszej kolejności poza kolejnością” należy tych prezenterów zastąpić profesjonalistami ,przynajmniej na miarę Pawła Zięby .
Bez powyższego żadne inne działania nie przyniosą pozytywnego efektu.
A może by tak powrócili do stacji tacy prezenterzy jak Adam Wójcik ,Janusz Krajewski czy chociażby Robert Wnorowski ?
cytat
“Redaktor muzyczny będzie odpowiadał za śląski profil muzyczny stacji”.
koniec cytatu
Kim jest ten tajemniczy osobnik ,jeśli to nie tajemnica .?

człowiek kościoła
człowiek kościoła
7 lat temu

“Anioł Pański” nie jest grany, bo w tym czasie w Kościele śpiewa się “Regina Coeli” o czym zapewne PAN wie…dobrze, że ktoś w Radiu się zorientował….

Kasia
Kasia
7 lat temu

Rafał Kurowski – kolega, znajomy etc.dziennikarz 😉

Alfred
Alfred
7 lat temu

JAREK- SŁABA TO BYŁA SZAFLIK A TY JĄ NAPEWNO CHWALIŁEŚ