KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-04-25

Biało-czerwone Piekary, czyli akcja flaga

 Dziś, jak co roku w ramach przygotowań do świąt majowych rozdajemy mieszkańcom biało-czerwone chorągiewki oraz dodatkowo wiatraczki w barwach narodowych. To się sprawdza, bo z roku na rok widać coraz więcej udekorowanych okien. Zresztą mieszkańcy sami wychodzą do nas i szukają na ulicach. To znak, że pomysł Łukasza Ściebiorowskiego ma sens. W tym roku dla mieszkańców mamy 4 tysiące flag! Zaczynamy o g. 9:00 w Kozłowej Górze a następnie do g. 13.00 odwiedzimy kolejne dzielnice. Elementem projektu jest także układanie “żywej” flagi, które zaplanowane zostało na 30 kwietnia. Wezmą w nim udział uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 4. Cały czas chodzi nam po głowie jednak wielkie, ogólnomiejskie układanie żywej flagi przy Kopcu Wyzwolenia.
Może w przyszłym roku przyłączycie się do nas?

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
7 lat temu

Panie Krzysztofie, mam pytanie: czy dobrze rozumiem, iż mimo przetargu, miasto nadal będzie dopłacać do pielgrzymki (co prawda mniej niż dotychczas, ale jednak)?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Jacek

No ja Korfanty dopłacał 90% to było ok, ale Umińska to od razu ma na tym zarabiać. Wiadomo było od razu, że tej kwoty się wycisnąć nie da. I tak ugryźli całkiem sporo.

Jacek
Jacek
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

@Anonim: Chyba mnie Pan (lub Pani) źle zrozumiała(a). Byłem jednym z najgorliwszych krytyków poprzedniego prezydenta, więc to swoiste oskarżenie pod moim adresem nieco mnie godzi. Cieszą mnie ogromnie zmiany jakie zachodzą w mieście, każdy sukces, nawet najmniejszy postęp czy krok naprzód się liczy. I zgadzam się – i tak udało się wynegocjować całkiem sporo.
Zapytałem jedynie w celu zasięgnięcia informacji w tej kwestii, bez krytykanctwa, jedynie z ciekawości. Jeśli dobór słów sprawił, że zostałem źle odebrany – przepraszam. Jakkolwiek, radzę również nie podchodzić do wszystkiego jako do potencjalnej krytyki i personalnego ataku ;]
Pozdrawiam.

: nic się nie stało, myślę, że udało mi się ponownie zawrzeć mą myśl, może nawet w nieco mniej sztywnej formie, niż poprzednio, więc w sumie wyszło to na dobre ;]

Gosia
Gosia
7 lat temu

Święto Flagi można także spędzić “na sportowo” i wziąć udział w Harcbiegu organizowanym przez harcerzy z Warszawy, ale dedykowanym wszystkim chętnym 🙂 Hufiec ZHP Piekary Śląskie się dołączył, zachęcamy także innych! (w ogólnej klasyfikacji jesteśmy na 4 miejscu :))

Harcbieg obejmuje bieganie lub jazdę na rolkach, w dowolnym miejscu, w dowolnym czasie, indywidualnie lub grupowo-cały dochód zostaje przekazany na szczytny cel 🙂 Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.harcbieg.net.pl/kokpit