KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2015-08-29

Szał na otwarciu podwórka Nivea

Nie było przemówień i zbędnych formalności. Była za to ogromna ilość osób. Niebieską wstęgę przecięli najważniejsi goście – piekarskie dzieciaki. Trochę to trwało, bo przecież każdy chciał wziąć udział w tym historycznym momencie. I wcale nie chodzi tutaj o plac zabaw, ale o fakt, że wywalczyliśmy go razem. To zaangażowanie wszystkich mieszkańców przyniosło taki efekt. I wiecie co? W przyszłym roku znowu powalczymy! O tym jak bardzo takie miejsca są potrzebne najlepiej świadczy ilość uczestników zabawy. Oczywiście, widać niedociągnięcia, które trzeba poprawić. Jesienią posadzone zostaną drzewka, postawimy dodatkowe ławki. Ponieważ Nivea nie planowała ogrodzenia – musieliśmy szybko postawić swoje. Koniecznie trzeba poprawić nawierzchnię. Może warto pomyśleć o jego pomalowaniu na jakieś przyjazne i pasujące do tego podwórka kolory? Pewnie, plac zabaw mógł być większy, jeszcze ładniejszy, ale chyba nie mógłby być bardziej nasz. A radość dzieciaków jest najlepszą satysfakcją i nagrodą, a poza tym niezwykle motywuje do dalszej pracy.

PS. Podziękowania dla radnego Czesława Wymysło, który dba o podwórko Nivea. To on zamyka furtkę wieczorem na klucz, a otwiera rano. O bieżącym doglądaniu terenu nie wspominając.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katarzyna
Katarzyna
7 lat temu

i świetnie!
Uśmiechy dzieci mówią same za siebie.
A wszystkim malkontentom proponuję ufundować dzieciakom lepszy, większy, porządniejszy plac za free! Tylko pamiętajcie, że my wtedy też będziemy oceniać i wybrzydzać.

LoL
LoL
7 lat temu
Reply to  Katarzyna

Tak źle i tak nie dobrze :] Czego się spodziewałaś?

OBSERwator23
7 lat temu

Najważniejsze jest oczywiście zdanie samych zainteresowanych czyli dzieci, a one…były szczęśliwe, to było widać.

emeryt górniczy
emeryt górniczy
7 lat temu

Kto widział stawiać plac zabaw ludziom pod oknami??? Dlaczego nikt nie pytał o zgodę mieszkanców??? w szczególności emerytów !!! ja przepracowałem ciężko 25 lat na kopalni więc spokój mi się należy

rozmawiałem z kilkoma innymi osobami i tak tego nie zostawimy będzie petycja o demontaż tego czegoś spod okien

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Cały czas mnie ciekawi czy to prawdziwe czy prowokacja 🙂

Jagoda
Jagoda
7 lat temu
Reply to  Anonimowo

Pewnie to ten sam emeryt górniczy, któremu przeszkadza Piekarska Masa Krytyczna… Są ludzie, którym wszystko przeszkadza.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Sam się człowieku zdemontuj……
Ciekawe, gdzie Twoje dzieci się bawiły…. no chyba, że nie masz dzieci – co w sumie tłumaczyłoby – dlaczego tak Ci przeszkadza plac zabaw
PS> tak poza tym to niby dlaczego emeryci mieliby “zgody” udzielać na plac zabaw? A co to za figury, żeby o zgody się pytać?
Dowodząca się załącza? Człowieku ogarnij się….. a jeszcze lepiej spakuj i wyprowadź gdzieś na wioche
Chyba rzeczywiście upały co niektórym zaszkodziły…

brzezinianka
brzezinianka
7 lat temu

Cieszę się ,że nam się udało .Emocje były wielkie,do samego końca.
Myślę, że należałoby pomyśleć o dzieciach z Brzezin, coraz więcej jest ich tutaj a plac zabaw???, trudno nazwać nim to co sie tutaj ,przy MSP 14 znajduje.Proszę przyjechać i zobaczyć w jakim jest stanie i czy urządzenia ,które tutaj się znajdują mogą sprawić by dzieci się cieszyły.

ania
ania
7 lat temu

plac zabaw jest super, moze nie jest zbyt duzy ale jest nasz i wywalczylismy go sobie…a panu zmeczonemu życiem przypominam ze kiedyś tez byl dzieckiem

pedofeel
pedofeel
7 lat temu

a mi się tam podoba, teraz mogę sobie poooglądać dzieci bez wychodzenia z domciu

jola
jola
7 lat temu

Ten plac jest trochę brzydki 😉 już lepsza zabawa na kalwarii 😀 Razem z ogrodzeniem wygląda to jak kurnik 😛

Zaradny
Zaradny
7 lat temu

Och ale dzięki dla Pana Wymysło…:)otwiera zamyka ….(może puszki po piwie pozbiera) niech radny Wymysło zajmnie się tym co powinien robić radny …………a nie zabawiać sie w ciecia !!! i dozorce……
Chyba emerytura górnicza wystarcza plus djeta radnego ( trzeba dorabiac jeszcze jako dozorca)?

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu
Reply to  Krzychu

Niestety “zaradny”ma rację, godny pochwały byłby fakt że plac jest nieogrodzony a dbanie o miejsce w którym mieszkamy jest oczywiste.A tak radny Wymysło będzie dyktował dzieciom kiedy mają się bawić!!!

maciek
maciek
7 lat temu

Najlepiej podoba mi się jak Pan radny Wymysło chodzi po okolicy i mówi , że to ON :))))))) załatwił te podwórko i tym starszym ludziom ciemnotę wciska ! Jak cokolwiek ktoś zaczyna coś robić (czy spółdzielnia czy jakaś wspólnota , nawet Lidl ) to pan radny biega i gada , że to on załatwił . A od siebie nic ! nawet jak jego piesek sra to nie posprząta po nim .

xyz
xyz
7 lat temu
Reply to  maciek

Ludzie juz przestancie tym jadem siać….tylko dogadywac itp….zajmijcie sie swoim zyciem i tyle. I dobrze ze radny doglada placu zabaw . Bo przy cholocie z piekar dugo by plac zabaw nie postal. A tak mamy stroza i tyle….