KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-01-20

Off-topic, czyli Wasz Hyde Park

Tutaj, pod tym postem możecie pisać wszystko. Prezentować swoje idee, przemyślenia, wolne głosy, radosną twórczość – słowem wszystko co Wam ślina na język… tfuuu… palce na klawiaturę przeniosą. 

Ta kategoria jest efektem wielu głosów internautów – Czytelników bloga – których irytują wszelakiej maści informacje, przemyślenia i komentarze całkowicie nie związane z tematem wpisu. Nie chciałem usuwać żadnych komentarzy, bo wiem, że czasami człowiek musi coś powiedzieć, żeby się nie udusić. Rozumiem to, szanuję. To miejsce jest, w którym można to zrobić bezpiecznie – nie narażając się na gniewne odpowiedzi.

Innymi słowy: oddaję Wam ten wpis! Tę kategorię! Znajdziecie ją zawsze w menu po prawej stronie, wśród innych kategorii.

Piszta co chceta.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
93 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieczysław
Mieczysław
25 dni temu

Panie Prezydencie, mam prośbę. Nie ulega wątpliwości, że za Waszej kadencji w końcu powstało i powstają ścieżki rowerowe. To bardzo się chwali. Niejednokrotnie publikował Pan również informacje na ten temat tu na blogu.
Niestety zaryzykuję stwierdzenie, iż po wybudowaniu ścieżek i infrastruktury nikt się nią nie opiekuje, nie sprawdza jej.
Mam tu dokładnie na myśli stacje naprawy rowerów, a mianowicie: na Sowińskiego, przy Wyszyńskiego ucięty jest wężyk do pompowania. Poza tym widać, że nikt tam nie zagląda bo pompka jest cała zabrudzona. Na Gen. Ziętka stacja w sumie działa choć jakiś agent wcisnął w jeden z otworów pompki kamień i nie można napompować samochodowego wentyla.
Na P&R przy Jana Pawła II pompka w ogóle nie działa. Jest końcówka, nawet nie uszkodzona ale nie da się napompować koła.
Zatem 2 z 3 stacji nie nadają się do użytku. Nie wiem jak z tą na Kopcu.
Zdaję sobie sprawę, że nie może Pan być wszędzie ale przecież ktoś z urzędu albo ze straży miejskiej w ramach swoich obowiązków mógłby raz w tygodniu objechać wszystkie stacje i sprawdzić czy wszystko działa. Przynajmniej w sezonie.
Proszę pomyśleć nad takim rozwiązaniem.
No i prosiłbym o naprawę tych stacji.

marcin
marcin
24 dni temu
Reply to  Mieczysław

“ktoś z urzędu”… zapisz się na ochotnika 🙂

Damian Harazim
Damian Harazim
24 dni temu
Reply to  marcin

Wystarczy że skorzysta z maila sos@piekary.pl
Zakres działań ZGK jest ogromny i nie są w stanie działać z własnej inicjatywy. System sos Im pomaga i czemu by nie zrobić coś od siebie, zamiast poświęcić czas na zbędny komentarz, wysłać zgłoszenie na mail. Czas ten sam, skutek większy.

głos
głos
23 dni temu
Reply to  Damian Harazim

Nie do końca. SOS to dobry pomysł, ale jest z nim tak, jak z wieloma innymi w naszym mieście:

Mieczysław
Mieczysław
23 dni temu
Reply to  Damian Harazim

Oczywiście, że na tego maila też napisałem ale wolę również tu bowiem mam nieodparte wrażenie, że gdy p. Turzański choć w minimalnym stopniu poruszy temat to będzie on zrobiony.
Teraz bardziej mnie zastanawia ile czasu to zajmie.

Mieczysław
Mieczysław
23 dni temu
Reply to  marcin

Ojojoj – widzę, że mamy swego rodzaju uraz, bo ktoś z piekarskiego motłochu śmiał znów polamentować i zwrócić uwagę na jakiś problem czy raczej brak uwagi, nadzoru.

Powiem tak: z racji że odpowiedzi @marcin na komentarze są merytoryczne (no prawie wszystkie) zaryzykuję stwierdzenie, że ów @marcin jest pracownikiem zgk albo urzędu.
I fajnie, że się tu udziela bo przynajmniej są informacje z pierwszej ręki.
Natomiast przykro, że czasami ponosi Go fantazja i na merytoryczną krytykę czy uwagi w odpowiedziach uwidacznia poziom przedszkolaka.

marcin
marcin
22 dni temu
Reply to  Mieczysław

Nie jesteś z Piekar to raz, tylko tutaj pracujesz to dwa, sugeruję pisać już pod swoimi danymi bo to dziecinada.

Leszek
Leszek
1 miesiąc temu

Pojawił się taki artykuł na temat S11 .
https://gwarek.com.pl/pl/19_wiadomosci-z-regionu/49617_poslanka-proponuje-korekte-s11-czy-tarnowskie-gory-straca-ekspresowke.html
Czy faktycznie jest teraz możliwa i taka opcja ? Czy coś wiadomo władzom Piekar w tej sprawie?

Last edited 1 miesiąc temu by Leszek
Leszek
Leszek
1 miesiąc temu

Dziękuję za odpowiedz, mam też nadzieję ze s11 zostanie przedłużona bliżej Katowic czy A4 .Wtedy Piekary, Bytom i Tarnowskie Góry zyskają więcej chętnych do zamieszkania bo ceny mieszkań w Katowicach coraz wyższe.

Leon z Piekor
Leon z Piekor
2 miesięcy temu
słowa słowa
słowa słowa
2 miesięcy temu

Obiecywał Pan to już wielokrotnie… 🙂

Adrian Gajda
Adrian Gajda
5 miesięcy temu

Panie Prezydencie bardzo proszę o reakcję Władz Miasta w sprawie zabytkowego Krzyża na rogu ulic Oświęcimskiej i Konarskiego. Rzecz w tym że pozostał tylko cokół, reszty nie ma ale sądząc po postrzępionych brzegach został najprawdopodobniej albo uszkodzony, albo zniszczony co nosi znamiona przestępstwa. Sądziłem że będzie jakakolwiek reakcja w naszych piekarskich mediach, bądź na profilu facebookowym miasta, ale jak na razie cisza w temacie więc postanowiłem poprosić o interwencję tutaj w nadziei że przyjrzy się Pan sprawie.

Last edited 5 miesięcy temu by Adrian Gajda
Adrian Gajda
Adrian Gajda
8 miesięcy temu

Panie Prezydencie mam pytanie dotyczące remontu ulicy Bytomskiej, który rozpoczyna się w czwartek – dlaczego nie wyznaczono objazdów dla autobusów kursujących tą drogą? Jest możliwość puścić ruch przez ulice Ziętka i Gimnazjalną którymi spokojnie da się dojechać aż do Wyszyńskiego. Jeśli ruch zostanie utrzymany jak dotychczas efektem będą ogromne korki w centrum miasta, bo o ile remont Bytomskiej jest potrzebny i konieczny to jednak warto by było się zastanowić nad możliwością ułatwienia podróżowania po mieście autobusami. Nie wszyscy mają samochody i co za tym idzie możliwość ominięcia remontowanego miejsca.

Adrian Gajda
Adrian Gajda
8 miesięcy temu

No to moja propozycja jest następująca – puścić ruch autobusów przez ulicę Ziętka, następnie skręt w prawo na Gimnazjalną (tam można usytuować przystanek tymczasowy lub na Ziętka), na rondzie w prawo i na końcu drogi w lewo na Janty obok dawnego pawilonu meblowego. Następnie w prawo na ulicę Sienkiewicza i tym sposobem dojeżdżamy do Wyszyńskiego gdzie autobusy mogłyby się włączyć na swoje rozkładowe trasy. W przeciwną stronę jest taka sama droga z tym że z Sienkiewicza autobusy będą skręcać w prawo w ulicę Janty i na rondzie w lewo do Gimnazjalnej. Sądzę że będzie to najbardziej optymalna propozycja i szansa na zachowanie w miarę płynnego ruchu autobusowego w mieście.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 miesięcy temu
Reply to  Adrian Gajda

Chłopie Autobus na Jainty? Autobus na Sienkiewicza? Postradaleś rozum? Jak to ma tam skręcać? Pod tą górę przy starej przychodni Medis przegubowy autobus i później na Sienkiewicza? Widzisz tam 5, 114 lub M28? On w życiu na Wyszyńskiego później nie wyjedzie… Chyba że jeden kierunek się tam zrobi… Ale science fiction wymyśliłeś?

Adrian Gajda
Adrian Gajda
8 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Ty to w ogóle jeździsz po Piekarach? Bo wydaje mi się że nie bardzo skoro twierdzisz że Janty i Sienkiewicza są za wąskie, chyba że jesteś jakimś niedzielnym kierowcą który jeździ samochodem raz na miesiąc.

kierowca
kierowca
8 miesięcy temu
Reply to  Adrian Gajda

Jeździłeś kiedyś busem? Przegubowym? Bo ta propozycja jest dziwaczna (biorąc pod uwagę szerokość tych ulic i promienie skrętu, nie mówiąc o spotkaniu dwóch busów z przeciwka). Lepiej chyba już puścić tą trasą ruch osobowych, a busy i dostawcze remontowaną trasą.
A tak nawiasem mówiąc, to chyba trzeba się było wcześniej nad tym zastanowić… 🙁

Adrian Gajda
Adrian Gajda
8 miesięcy temu
Reply to  kierowca

Autobusy będą się mijać tylko na Sienkiewicza, bo przecież zarówno Janty do ronda, jak i Gimnazjalna od ronda do salonu meblowego są jednokierunkowe więc nie będzie problemu z mijaniem się. Jeśli chodzi o promień skrętu to może to być lekko utrudnione przy skręcie z Gimnazjalnej w Janty, ale dalej nie widzę problemu bo na rondzie jest dosyć szeroko. To jest zresztą tylko propozycja i nie ma co się emocjonować ani denerwować, bo teraz ruch należy do ZTM który podejmie ostateczną decyzję.

Gmd
Gmd
8 miesięcy temu
Reply to  Adrian Gajda

Jechal pan kiedykolwiek Sienkiewicza skręcając w Wyszyńskiego? Osobówką stoi się tam czasem dlugo i wyjeżdża tylko i wyłącznie dlatego że ktoś pana wpuści. Poza tym emeryci wchodzący z jednej i wchodzący z drugiej strony i tak w kółko, jeden schoszi drugi wchodzi a pan se stój. Powodzenia, dwa autobusy chwilę tam postoją, i wszystko będzie pełne i zatkany ruch.

Kto ciekawy
Kto ciekawy
10 miesięcy temu

Dzisiaj po południu na ulicach Wyszyńskiego i Bytomskiej w ciągu pół godziny spotkałem 9 osób, chyba Hindusów. Czy to są mieszkańcy Piekar?
Z pewnością to nie była żadna wycieczka, bo te osoby się między sobą nie znały . Wśród tych osób były 4 kobiety.
Mamy jakichś emigrantów lub imigrantów?

taki tam
taki tam
10 miesięcy temu

Po jednym z ostatnich koncertów dyrektor domu kultury Andaluzja poinformował pełną salę gości kto zostanie dyrektorką po jego niedługim odejściu na emeryturę.
Chcę zapytać czy już nie ma konkursów na takie stanowiska, lecz tylko dziedziczenie tronu?

Czytelniczka
Czytelniczka
10 miesięcy temu

A jak to było z biblioteką w Piekarach? Był jakiś konkurs?

taki tam
taki tam
10 miesięcy temu

Jak krótki? To jest pojęcie bardzo niedookreślone, więc proszę o konkretną odpowiedź: miesiąc, rok, 5 lat?

Czytelniczka
Czytelniczka
10 miesięcy temu

A to dom kultury nie jest instytucją kultury? Tam musi być konkurs? Trochę Pan ściemnia 🙂

Kazik
Kazik
10 miesięcy temu

Szacun Panie Prezydencie, trzeba umieć przyznać się, że czegoś się nie wiem. Nie zawsze się z Panem zgadzam, ale szanuję sposób dyskusji i odpowiedzi, których Pan udziela na wszystkie pytania.

taki tam
taki tam
10 miesięcy temu

Tak czy inaczej podobno wiadomo już powszechnie że dyrektorką musi zostać pewna pani, której imię i nazwisko znają współpracownicy, i nie tylko oni tą panią znają. Oj, bardzo dobrze znają. Pewnie ta pani jest świetna w swojej pracy i dlatego konkurs wygra w cuglach.

Radek
Radek
1 rok temu

Szkoda, że wyżej opisani państwo tak samo nie przykładają się w pracy. Mam wrażenie, że dniówka wygląda tak. W pracy byle przebimbać 8 godzin, a po pracy można wreszcie się zabrać za coś odpowiedniego. Powinno być jednak odwrotnie. Rozsądku życzę.

Marcin z Brzozowic
Marcin z Brzozowic
1 rok temu

Jedni radni sprzątają a Prezydent Miasta w środku dnia w siłowni sobie ćwiczy z trenerem personalnym. Za chwilę się dowiemy że miała urlop

Adik
Adik
1 rok temu

A jak akurat nie ćwiczy, to zajmuje się projektowaniem koszulki na 4 Piekarski Półmaraton Umińskiej, za pieniądze nas wszystkich. Brawo.

czytelnik
czytelnik
1 rok temu
Reply to  Adik

Jesteś żenujący. Nie wiem co Was ludzie rozpiera za zła energia i negatywne nastawienie do życia, natomiast szczerze Wam współczuję. Nie wiem jak to określić nawet, ale ja wstydziłbym się takiego zachowania. Niezależnie od tego mam formalne zastrzeżenie. Panie Krzysztofie uprzejmie informuję, że dyskusja dotycząca siłowni nie mieści się w zakresie regulaminu, który Pan stworzył. Uprzejmie proszę o stosowanie się do własnych zasad.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Życie jest zbyt piękne na wojenki a wczoraj w dzienniku mówili, że 21 samorządów chce wprowadzić zamach stanu obalić wojewodów w kraju i coś tam jeszcze. Nie wiedziałem, ze w tym są również Piekary i że z pana Turzańskiego taki rewolucjonista. Przykro jest jednak, że ścieżką prowadzącą tej drogi jest KO i ci którzy kroczą kruchą drogą. Musimy zwrócić uwagę na to, że przed 89 rokiem 90 % ludzi żyła w Polsce normalnie w normalnych rodzinach jako osoby wierzące po 89 roku dwóch miliarderów założyło się jednak o 1 dolara, że zmienią życie w Polsce i skierują społeczeństwo na inną drogę tą fałszywą. Dlaczego Faryzeuszom obecnych czasów tak zależy, aby oddalać ludzi od wartościowego życia po prostu tak działają oni od pokoleń bojąc się, że utracą na ziemi władzę, majątki i kontrolę nad innymi. Musimy zwrócić uwagę na to, ze my na ziemi żyjemy tylko przejściowo, bowiem, kiedy odrzucimy na ziemi zło, kiedy odrzucimy życie w grzechu powrócimy wtedy spowrotem do Edenu tam gdzie żyli z początku pierwsi ludzie stworzeni przez Boga obudzimy się w nowym Świecie choć może trudno komuś jest to sobie teraz wyobrazić. Jednak nie można o tym nigdy zapominać, ze faryzeusze będą dalej używali wpływów i będą staczali ludzi na drogę zła tą fałszywą, po to aby ludzie nigdy nie powrócili do miejsca, gdzie Bóg przyszykował dla nich miejsce czyli Świat który miał być dla nich idealny, Świat w którym nie ma chorób, śmierci ani cierpienia.

Andrzej
Andrzej
4 lat temu

A ja tak dla odmiany przesyłam gratulacje dla CZARNYCH KG za inauguracyjne zwycięstwo w okręgówce. Wielkie serducho zawodników, trenera Szastoka oraz działaczy w KG, którzy stworzyli wielki projekt w biedzie dla chłopaków bez wielkich nazwisk z naszego miasta. Szkoda tylko że nasza miejska Władza nie nadążyła z remontem najgorszego obiektu sportowego w całych Piekarach. Panie Prezydencie Wasze obietnice nie zostaną nigdy spełnione, mamicie tylko wyborców projektami na papierze a konkretów brak. Dzisiaj jako gospodarz tego obiektu staliście się pośmiewiskiem drużyny SOŚNICA GLIWICE, gdyż według ich opinie nie ma gorszego boiska w klasie okręgowej. BRAWO TY za obietnice.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
5 lat temu

Panie Prezydencie jak tak dakej pojdzie i beda takie niepowodzenia to pod koniec roku zacznie sie akcja zbierania podpisów by was odwolac. Za co sie bierzecie nic nie skończycie. Jezeli nie ruszy budowa basenu Radio Piekary nie bedzie znowu familijne jak kiedys to pożegnać sie trzeba bedzie z fuchą.

Też Mieszkaniec
Też Mieszkaniec
5 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

@ Mieszkaniec naprawdę nie widzisz jak Piekary zmieniły się przez ostatnie 4 lata i ile przedsięwzięć zostało zrealizowanych? Miasto to nie tylko basen i Radio Piekary ze szlagrami.
Po co czekać z referendum do końca roku?! Zbierajcie podpisy już teraz!!!
Ach! Zapomniałem… wybory parlamentarne a nuż uda się załapać na kolejne lata posłowania na Wiejskiej :D, wtedy pewnie Piekary nie będą już w kręgu zainteresowań. A co w przypadku powtórki wyniku z wyborów samorządowych? Wtedy i dobra będzie posadka w UM, byleby tylko nie odejść w polityczny niebyt. To tlumaczy termin zbierania podpisów 🙂

ewa
ewa
5 lat temu

oj panie turzanski dlaczego usuwamy niewygodne komentarze? zapytam jeszcze raz dlaczego jest kasa i to ogromna na AŻ 3 dni rozrywki kiedy ludzie w urzędach i firmach podlegających pod urzàd zarabiaja … zresztą pan wie ile. wstyd ze nie ma na godne wynagrodzenia a jest na zabawe

ewa
ewa
5 lat temu

szkoda ze jest kasa na pierdoły a nie ma na wypłaty dla ludzi z urzedu i podlegających urzędowi firm no ale ktoś musi zarabiac mało żeby inni mieli sie za co bawić

misha
misha
5 lat temu

Z innej beczki choć pozostając w temacie słabej prasy dla Piekar: “pracownica salonu sieci Play w Piekarach Śląskich handluje danymi klientów. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się tej sprawie.”
więcej: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/dane-kilkunastu-tysiecy-klientow-sieci-play-wyciekly-do-sieci/

NNkc
NNkc
6 lat temu

A tym czasem dzieci z przedszkola numer 7 w Piekarach mają zakaz wychodzenia na teren placu zabaw w swoim przedszkolu. Powód !! WEJŚCIE GROZI ZAGROŻENIEM ZDROWIA LUB ŻYCIA PRZEDSZKOLAKÓW. Drzewa lub gałęzie drzew grożą połamaniem. A plac zabaw został już dawno zamknięty. Kiedy to zrobicie !!

Piekarzanka
Piekarzanka
6 lat temu

A czy słyszeliście, że Biedroń chce kandydować na Prezydenta Polaków? I Tusk też…Gdybym miała wybierać między tymi dwoma, postawiłabym krzyżyk na Biedronia. Ale by było… taka katolicka Polska a rządził by nami gej…nawet nie wiem z jakiego ugrupowania ;-)Ale w Słupsku go chwalą – bo jest przyjazny dla otoczenia 🙂

Krzysztof
Krzysztof
6 lat temu
Reply to  Piekarzanka

Nie do końca rozumiem uprzedzenia ze względu na orientację, ale mniejsza z tym.
Chciałem się odnieść do faktu, że Polska to jest tak katolicka jak PiS – czyli to raczej taki fasadowy pseudokatolicyzm i pobożność pokazowa (a bo wypada), połączone z fundamentalizmem i konserwatyzmem światopoglądowym oraz teologią kremówkową (bo wiadomo, papież to był jeden, najlepszy bo nasz, a z jego nauk, to istotne, że kremówki i coś tam, że rodzina jest ważna, tyle) – a z katolicyzmem (czy nawet szerzej chrześcijaństwem) wspólnego ma to niewiele. Bo na postawę wobec drugiego człowieka, codzienność i postawę życiową u większości naszych pobożnych patryjotów się to przekłada, mówiąc łagodnie, umiarkowanie.

Koala
Koala
6 lat temu
Reply to  Krzysztof

Powiedział co wiedział, widac ze niewiele wiesz o katolicyzmie. Wspolczuje.

Krzysztof
Krzysztof
6 lat temu
Reply to  Koala

A czy mogę się dowiedzieć cóż szanowny Pan lub Pani ma na myśli? Bo rozumiem, że studia w tej dziedzinie oraz wieloletnie związki z wysokimi strukturami hierarchii kościelnej oraz zaangażowanie w sprawach wiary nie są wystarczające do posiadania wiedzy większej niż niewielka w tej materii. Cóż zatem jest relewantnym do posiadania wiedzy o katolicyzmie?
Pozdrawiam

Piekarzanin
Piekarzanin
6 lat temu

Trudno nie chce Pan opublikować komentarza spoko proszę tylko zapytać Panią Korab czy swoim wystąpieniem pomogła Pani dyrektor czy ośmieszyła bo chyba raczej to drugie. Straszne to było już całe Piekary żyją tym, że jak się coś dzieje to ” mama” przyjdzie nakrzyczeć i wszyscy się przestraszą.

Gość
Gość
6 lat temu

a pytanie do radnego Iskanina obiecał rodzicom, że jak żona zostanie dyrektorem to zrobi plac zabaw dla dzieci z przedszkola obok sali gimnastycznej i co…..

Piekarzanin
Piekarzanin
6 lat temu

Oj Panie Turzański nieładnie mój wczorajszy komentarz się nie ukazał czyli pewne tematy, nazwiska niewygodne.

Piekarzanin
Piekarzanin
6 lat temu

Ja z innej beczki brałem udział w żenującym spektaklu a w roli głównej Pani Korab, która wyjaśnia sprawę za dyrektora no tego jeszcze nie było straszne co się dzieje

Mieszkaniec
Mieszkaniec
6 lat temu

Chciałem się zapytać pana Turzańskiego, bo po 1989 roku kiedy Polska weszła w demokrację to powstało kilkanaście zakonów masońskich w Warszawie które mają swoje siedziby w innych miastach i powstały również organizacje żydowskie, które przejmują majątek Polski w czasie demokracji np.; przedsiębiorstwa i inne inwestycje w kraju i również posiadają jak masoni oddziały w innych miastach. Chciałem się wiec zapytać pana Turzańskiego czy nasze samorządy i czy nasze miasta i rządzący Polską też mają podobne organizacje przejmujące dla Polski majątki i czy w Piekarach jest jakiś zakon masoński, a jeżeli jest to czy pan Turzański zna mistrza zakonu. Chciałem się również zapytać kto ma większą władzę w Polsce, prezydent Polski czy też mistrz zakonu masońskiego, albo przedstawiciel organizacji żydowskiej w Polsce która ma siedziby na całym świecie.

Kobold
Kobold
6 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

jako mistrz zakonu masońskiego w Piekarach Sląskich chciałbym zapewnić pana Mieszkańca, że pan Turzański mnie nie zna, albowiem ukrywam swoją tożsamość i sam też się ukrywam, i jeszcze chciałem panu Mieszkańcowi przypomnieć, ze zalega ze składkami….

PKM
PKM
6 lat temu

Czy miasto kiedykolwiek myślało nad założeniem własnej spółki pkm? Większość piekarskich linii autobusowych obsługiwana jest przez prywatnych przewoźników, a jakość przejazdów pozostawia wiele do życzenia…
Środki pewnie można by pozyskać z funduszy unijnych, mógłby pan chwalić się kolejną pozyskaną dużą sumę, co pan uwielbia robić. Taka spółka bez przetargu mogłaby obsługiwać linie, które są w interesie mieszkańców naszego miasta, a i pieniądz krążyłby bardziej lokalnie, co z ekonomicznego punktu widzenia, również jest korzystne 😉

Mat
Mat
6 lat temu
Reply to  PKM

Ale po co dwa PKM-y w tak bliskiej odległości? I tak są przetargi w kzk gop i PKM by przegrywał z tańszymi prywaciarzami

Nochal
Nochal
6 lat temu
Nochal
Nochal
6 lat temu

11.02.2018, godz 17:15, rewelacyjna sensacja, miasto bez smogu, każdy czujnik podaje wartość 0

comment image.html

Bolek
Bolek
6 lat temu

Kiedy wreszcie Władze wezmą się za bezpieczeństwo na obwodnicy DW 911 szczególnie skrzyżowanie z ulicą Pod Lipami. Ile jeszcze musi być rannych ile zabitych??? Nie ma tygodnia, żeby w tym rejonie nie było wypadku. Czemu nie wybudujecie ronda w tym miejscu na wzór takiego jakie jest miedzy Orzechem a Nakłem??? Zresztą cały odcinek od skrzyżowania z ul Wyzwolenia aż do ulicy Pod Lipami jest bardzo niebezpieczny. Przydałby się stacjonarny fotoradar może to by odstraszało piratów!!

Damian Harazim
Damian Harazim
6 lat temu
Reply to  Bolek

Zmienić tak proste skrzyżowanie? Wypadki są,bo czekać na wolny pas się nie chce i ludzie ruszają licząc że zdąża… Widoczność z każdej strony ok…

Leon z Piekor
Leon z Piekor
6 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Tylko zbyt duży ruch panie Damianie.
Rondo było by w sam raz. Jednak w obecnej chwili miasto Piekary sprzedały działkę inwestorowi do samego skrzyżowania i być może będzie za mało miejsca.
Ps. Podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu z Podmiejską. Spokojnie można by zrobić trzeci pas do skrętu w prawo na Podmiejską (jadąc od strony kopca), ale tam działka kilka lat temu została sprzedana inwestorowi ,który nic tam nie robi- (8lat temu). Dzisiaj działka jest na sprzedaż . A miejsca na trzeci pas za mało.

transport
transport
6 lat temu

Wie Pan, ile zajmuje dojazd komunikacją miejską z Piekar na Ligotę? By być spokojnym trzeba przeznaczyć 2 godziny, a w godzinach szczytu nawet 3.
To tak w kontekście Metropolii https://www.youtube.com/watch?v=pUDhphxVrMM 52 minuta.

Mam wrażenie, że nasze miasto w kontekście transportu nic nie robi od lat, mam 20 lat i nie pamiętam żadnej poważnej korekty połączeń i dostosowania komunikacji do mieszkańców. Teraz przyszło mi dojeżdżać codziennie na Wydział Lekarski na katowickiej Ligocie. Zdecydowanie nie chciałbym opuszczać naszego miasta, lecz te dojazdy są strasznie obciążające na i tak trudnych studiach.

mieszkaniec
mieszkaniec
6 lat temu

http://dzienniki.slask.eu/#/legalact/2018/746/

dlaczego nasze miasto ma finansować jakąś szkołę oddaloną o ponad 50 km?

fundusz solidarnosci
fundusz solidarnosci
6 lat temu

Jakie projekty zostały zgłoszone w naszym podregionie? I na jaką kwotę?

szpital
szpital
6 lat temu

https://katowice.tvp.pl/35801239/30-milionow-zlotych-dla-wojewodztwa-slaskiego

Ciągle mam wrażenie, że nie jest Panu po drodze z tematem służby zdrowia….

P Śl
P Śl
6 lat temu

Piszą o Piekarach, więc warto wspomnieć 🙂
https://gwarek.com.pl/gwarek/artykul/szczodra-rka-pani-prezydent

Kobold
Kobold
6 lat temu
Reply to  P Śl

żeby było taniej zlikwidowano jeden z etatów w-ce prezydenta – a wychodzi na to, że ten jeden jest droższy w utrzymaniu niż dwóch poprzednich 😉

wyborca
wyborca
6 lat temu
Reply to  Kobold

Powiesz mi jak to liczysz? Pasternak zarabiał więcej niż Turzański, ale dla potrzeb tej dyskusji uznajmy, że zarabiali tyle samo. A był jeszcze Przywara. Czyli żeby twój wpis był prawdziwy dziś Turzański musiałby zarabiać jakieś 300-340 tys. rocznie, czyli dwa razy więcej niż teraz. Po co takie bicie piany i kłamstwa? Zaczynasz kampanię wyborczą? A ja jeszcze do tych wyliczeń wziąłbym pod uwagę ile wtedy się działo w mieście, a ile dzieje się teraz…

BIP
BIP
6 lat temu
Reply to  wyborca

Stare oświadczenie Janusza Pasternaka – rok 2013 154 tys. + 66 tys. – 220 tys.
file:///C:/Users/Krzyś/Downloads/szpita/Janusz%20Pasternak%20-%20o_wiadczenie%20majštkowe%20wg%20stanu%20na%2031.12.2013.pdf
Za 2014 – ten sam rząd wielkości, ale niepełny rok.

metropolia
metropolia
6 lat temu

Wiadomo, że bolączką w “Metropolii” jest transport i nadmierne wykorzystywanie samochodów osobowych. W internacie łatwo można znaleźć entuzjastów snujących takie pomysły jak ten: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=19Z7O8rYOnPcZT98qhmwzuMpqrNM&ll=50.28670694842632%2C18.95991325378418&z=10 pochodzący z wątku http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?s=72bbf632073fc9f8e0411ac9a3efabe8&t=600332&page=10

Czy jest ktokolwiek w ‘Metropolii” kto ma za zadanie przejrzeć istniejącą infrastrukturę kolejową , jak i pozostałości po niej, by obudzić drzemiący w niej potencjał?

Czy według Pana byłoby to możliwe?

P Śl
P Śl
6 lat temu
Reply to  metropolia

Bardzo fajna mapka i pomysł. No, ale jeśli chodzi o ilość przystanków to już ktoś zdrowo przegiął pałę. Kolej ma szybko przerzucać ludzi na duże odległości, a nie zatrzymywać się co 3 minuty, bo to absurd. Dajmy na to Piekary Śląskie, autor wymyślił aż 9 przystanków. Trasa ciekawa, ale przystanki max 4 – Brzeziny Osiedle, Sowińskiego, dworzec i Kozłowa Góra. Na lokalnych odległościach robotę mają robić autobusy. I tu jest zasadniczy problem, bo bez tego uruchamianie kolei będzie generowało tylko ogromne koszty. Powinieneś zadać pytanie czy Metropolia ma jakichkolwiek specjalistów. Zapewne będą sami spadochroniarze z KZK i MZK, a w jednym i drugim przypadku to dyletanci. Na pierwszy ogień idzie autobus do Pyrzowic – i to wiadomość dobra, bo metropolia z tak beznadziejnie skomunikowanym lotniskiem to żart- ale już wykonanie z tego co słychać to już inna historia. Autobus z Gliwic do Pyrzowic pojedzie przez Katowice i prawdopodobnie Sosnowiec, absurd. Cena też absurdalna, bo w całej Polsce jeździ się na normalnych biletach.

metropolia
metropolia
6 lat temu
Reply to  P Śl

Proszę porzucić wszelkie pejoratywne określenia, np. “przegiął pałę” chcąc nie chcąc wpisuje się w mowę nienawiści. Nie ma potrzeby, by ludzie byli wobec siebie negatywnie nastawieni.

Wystarczyłoby napisać np. “ktoś zdrowo przesadził” i już robi się mniej negatywnie, bez agresji.

Cena za przejazd z Lotniska, z tego co wiem, ma być równa całodobowemu biletowi i takie ma dawać uprawnienia, więc żadnego absurdu raczej nie będzie w tej kwestii.

P Śl
P Śl
6 lat temu
Reply to  metropolia

Czyli nie tyle co w każdym mieście w Polsce, czyli w cenie tradycyjnego biletu. Dla osoby jadącej na lotnisko ( w większości) nie ma to żadnego znaczenia, bo ta osoba ma zamiar lecieć samolotem w dalszą podróż. No, ale z drugiej strony ruch ten jest zrozumiały, bo przy zwykłej cenie autobus Gliwice-Katowice zapcha się zupełnie innymi pasażerami. Podobnie Tychy-Katowice. Jednak wątpliwe jest duże zainteresowanie na trasie Katowice-Gliwice, bo podróż na lotnisko będzie trwała bite 1,5h, bo to bagatela 70 km. Mało tego to nic nie daje mieszkańcom Piekar Śląskich, Tarnowskich Gór, Bytomia, praktycznie całego Zagłębia i w zasadzie Zabrza, Rudy Śląskiej czy Świetochłowic. Chorzowianom w sumie też. Powinny powstać linie ekspresowe z najbardziej wysuniętych punktów obecnej sieci. Np. L1 z Katowic (moooże przez obecny przystanek w Milowicach) L2 ze stadionu w Będzinie, bo idzie się tam dostać dość prosto z Dąbrowy, Czeladzi czy Sosnowca. L3 z Bytomia (przez Świerklaniec Park). Z Gliwic trzeba zrobić osobną linię, bo to inny klient i raczej o dużo większym zapotrzebowaniu.

misha
misha
6 lat temu
Reply to  metropolia

Sprawami Metropolii zajmuje się Zarząd Metropolii a nie zarząd miasta. To pytanie powinno być zatem adresowane raczej do pani Karoliny Wadowskiej, ktora wchodzi w skład Zarządu Metropolii.

metropolia
metropolia
6 lat temu
Reply to  misha

Proszę nie mieć ograniczonej perspektywy 😉

Damian Harazim
Damian Harazim
6 lat temu
Reply to  metropolia

Latami nas budżetowe instytucje tego uczyly…

misha
misha
6 lat temu
Reply to  metropolia

Perspektywa tu nie ma nic do rzeczy. Adresat Twojego pytania może odpowiedzieć: “tak, uważam, że to możliwe”, albo “nie, uważam, że to niemożliwe” – i będzie to miało identyczny wpływ na rozwój wypadków (czyli nie będzie mialo dokładnie żadnego wpływu). No chyba, że źle Cię zrozumiałem i wcale nie zależy Ci na konkretnych działaniach, tylko na zapoznaniu się z prywatnym zdaniem p.Turzańskiego na ten temat.

P Śl
P Śl
6 lat temu

To, czyli co przyniesie oczekiwany efekt ? Mówi się ? Dużo się mówi, ale mało się robi – jak zwykle. Mówienie ogólnikami, rzucanie chwytliwymi to my już znamy aż za dobrze, ale konkretów brak. Poza tym tory na Śląsku są ponoć dość mocno eksploatowane, więc może być to ciężko wykonalne.

Aga
Aga
6 lat temu

Kiedy dzieci z przedszkola nr 4 przejdą do nowego budynku?