KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-06-28

Prezydent z absolutorium

Sława Umińska-Duraj otrzymała dziś absolutorium! To jedna z najważniejszych dla prezydenta uchwał – bo oceniająca wykonanie budżetu i pracę za cały ubiegły rok. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają – razem zmieniamy Piekary Śląskie.

W swoich stanowiskach Obywatelski Klub Radnych i Klub Radnych Nasze Piekary podkreślały znaczenie wykonanych inwestycji i pozyskanych środków zewnętrznych. Miasto zmienia się na naszych oczach i te zamiany radni oceniają pozytywnie.

Niezadowoleni byli radni Prawa i Sprawiedliwości, ale to chyba efekt nadchodzących wyborów. A może po prostu lubią być w opozycji i kontestować wszystko, nawet pozytywne rzeczy? W każdym razie faktycznie – ich udział w przemianach jakie zachodzą – jest najmniejszy. A stanowisko przewidywalne i jasno określone – opozycyjne.

Wracając do minionego roku – był to kawał ciężkiej roboty wielu osób i to im należą się gratulacje, co podkreślała na sesji Rady Miasta pani prezydent. Tempo inwestycji jest wysokie, dochodzą coraz to nowe zadania i wyzwania, a oni mimo trudnej sytuacji kadrowej radzą sobie z tym wszystkim. Jesteście świetni!

– Staramy się działać w każdej dziedzinie, chcemy szybciej, chcemy więcej… a to wszystko spada na barki urzędników. Dziękuję Wam za wszystko. Dziękuję radnym Obywatelskiego Klubu Radnych i Naszych Piekar, za wsparcie, bez którego zmiany w mieście nie byłyby możliwe – mówi Sława Umińska-Duraj.

Po uchwaleniu absolutorium był tort “dobrego kierunku” dla wszystkich obecnych na sali radnych i gości. Po chwili przyjemności – pracujemy dalej. Przed nami jeszcze ogrom pracy.

Na koniec taka refleksja osobista. Nie wiem jak Sława to robi, ale potrafi pracować 7 dni w tygodniu, bywać na wszystkich imprezach, spotykać się, rozmawiać, reagować na sytuacje kryzysowe i jeszcze wspierać mnie, kiedy zdarzy mi się opaść z sił w natłoku zdarzeń (tak, nawet mi się zdarza). Mamy szczęście, że trafił nam się taki Prezydent. Gratuluję Ci i życzę wielu dalszych sukcesów.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkanka
Mieszkanka
5 lat temu

Skoro to wszystko spada na ręce urzednikow to dlaczego ich nie szanujecie. O pracownika trzeba dbac, a nie straszyc mowiac ze lubicie podpisywac wypowiedzenia. Tylu dobrych, uczciwych ludzi odeszlo. Przykre to:-(