KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-10-20

Szermierz natchniony…

Korzystając z chwili spokoju i oddechu sięgnąłem po najnowszą książkę Ziemiańskiego – “Virion”. To sentymentalny powrót do świata znanego z Achai i historia jednego z największych szermierzy tamtej epoki… Ku mojemu zaskoczeniu – lektura świetna!

Spodziewałem się piątej wody po kisielu, a przeczytałem niemal z zapartym tchem. Jedyny problem… to brak kolejnych tomów i dokończenia historii mistrza miecza, bo ta rozwija się leniwie. Jestem niezmiernie ciekaw czasów, kiedy osiągnął niezwykłą biegłość i sam jeden powstrzymał Legion Moy – tysiąc doświadczonych weteranów. A mówiąc powstrzymał… mam na myśli prosty fakt, że ich pozabijał.

Jak stał się bezlitosną maszyną do zabijania? W tych tomach odpowiedź jeszcze nie padła, ale z pewnością wszystko się dopiero wyjaśni. Tak czy inaczej – polecam historię najsłynniejszego szermierza cesarstwa.

 

Więcej o książkach, które czytam…

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
5 lat temu

Ze swojej strony, proponuję cykl serii honorverse autorstwa Davida Webera. Klasyka SF, space military opera, świetne opisy batalistyczne starć floty, mocno rozbudowany wątek polityczny. Jeśli ten cykl dostanie się na ekran to star wars pójdzie do acta.