KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2018-10-23

Zrobiliśmy SUPER frekwencję – 52,53%

Macie powody do dumy. Piekary Śląskie z frekwencją na poziomie 52,53% są w czołówce miast na Śląsku. Wyższa była jedynie w Częstochowie, Bielsku i Dąbrowie Górniczej. Nasza frekwencja jest wyższa niż średnia w województwie, która wyniosła 51,97%.

Mamy powody do zadowolenia, bo większość osób wzięła udział w podejmowaniu decyzji o przyszłości naszego miasta. To naprawdę krok w dobrym kierunku. Może następnym razem będziemy najlepsi? Dziękujemy!

W województwie śląskim frekwencja wyniosła 51,97%,. Najlepsza frekwencja spośród miast w naszym województwie była w Częstochowie- 55.98%, najgorsza z kolei w Zabrzu 40.91%.

Najlepsi w regionie:
Częstochowa 55.98%,
Bielsko-Biała 55.07%,
Dąbrowa Górnicza 53.52%,
Piekary Śląskie… 52,53%.

Gratuluję – wszyscy jesteście ZWYCIĘZCAMI!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
P Śl
P Śl
5 lat temu

Co się stało, że przystanek pod urazówką został wymieniony na normalny ? Podobno jakiś remont miał być najpierw, więc co się nagle stało, bajka przedwyborcza ? 🙂 W sumie to się zastanawiałem co to ma wspólnego z chodnikiem, ale faktycznie chodnik też by się przydało poprawić. Raz, że zostały pozostałości po wiacie z Kolportera, a dwa są koleiny zapewne od Sprintera z ZGK. I tutaj nasuwa się moje kolejne pytanie. Po co w tym mieście remontować chodniki skoro każdego dnia są demolowane ? Nie idzie tego jakoś inaczej rozwiązać, nie wiem, lżejsze kosze, worki na śmieci w środku ?

Wyborca
Wyborca
5 lat temu

No przynajmniej w jednym jednym Piekary Śląskie w czołówce, bo z resztą to słabiutko

Oberschlesier
Oberschlesier
5 lat temu

Frekwencja cieszy , ale tak na marginesie Częstochowa i Dąbrowa Górnicza to nie Śląsk .

Prawda
Prawda
5 lat temu

O jak ładnie przyznaje Pan rację, że popełnił błąd. Województwo śląskie to zapewne jak Pan wie nie tylko Śląsk, a właściwie całego Śląska jest w nim niewiele.
Więc poprawi Pan błąd w tekście? Po wiceprezydencie miasta z epitetem “śląskie” w nazwie można oczekiwać wiedzy czym jest Śląsk, a czym województwo śl. Apeluję o nieużywanie wymiennie tych różnych określeń i poprawę błędu.
Dobry dziennikarz (a za takiego się Pana chyba uważa) i wiceprezydent w jednym nie powinien popełniać takich błędów merytorycznych.

luki
luki
5 lat temu

Prezydencie to jest zazdrosc i wytykanie bledow bez komentarza Robcie swoje jak do tej pory a My bedziemy stali za Wami murem

Śląsk
Śląsk
5 lat temu

Dlaczego pisząc o Częstochowie, Dąbrowie Górniczej i częściowo dotyczy to też Bielska-Białej używa Pan określenia “miasta na Śląsku”? Dziennikarska rzetelność powinna skłaniać do unikania takich skrótów myślowych, gdyż Częstochowa, Dąbrowa Górnicza i część Bielska nie jest z pewnością śląskimi miastami…
Nie można wszystkich miast leżących w woj. śląskim nazywać śląskimi, a określenia “Śląsk” nie można zamiennie używać z “woj. śląskim”. De facto np. Zielona Góra jest bardziej “miastem na Śląsku”, niż Dąbrowa Górnicza czy Częstochowa.

Proszę o skorygowanie błędu.

Zośka
Zośka
5 lat temu

Brawo! Pięknie potrafimy się zmobilizować i walczyć o naszą Panią Prezydent.

Magda
Magda
5 lat temu

Super!
Ale i tak uważam że powinien być obowiązek głosowania 🙂
Nie po to są wybory, żeby na nie nie chodzić a potem narzekać jaki to nasz kraj, województwo, miasto jest okropne. Wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi, ale niech potem ludzie nie kłapią dziobami. Szczególnie Ci, którzy nie głosowali, bo oni są najgłośniejsi.

Damian Harazim
Damian Harazim
5 lat temu
Reply to  Magda

Zmuszanie do demokracji to nadal demokracja? 🙂 Z tą zagadką Panią zostawię 🙂 Pozdrawiam

doda miana
doda miana
5 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Twoim zdaniem głosowanie to to samo co demokracja?
Nie wyszła Ci zagadka 😉

Damian Harazim
Damian Harazim
5 lat temu
Reply to  doda miana

Demokracja, czyli “forma organizacji życia społecznego, w której wszyscy uczestniczą w podejmowaniu decyzji i szanują prawa i wolność innych ludzi”. Obowiązkowe głosowanie jest przejawem nieuszanowania praw i wolności innych ludzi. Uważam zatem, że pytanie jednak ma sens. Pozdrawiam

Cris
Cris
5 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Jak zawsze pleciesz od rzeczy

doda miana
doda miana
5 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Jeden z elementów demokracji to jednak nie to samo co demokracja, jeśli koniecznie chcesz się bawić w sofistykę 😉

Cris
Cris
5 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Kilka krajów w Europie ma obowiązkowy udział w głosowaniu. Belgia Cypr Włochy chyba tez

jac
jac
5 lat temu
Reply to  Cris

Szwajcaria

Harnaś
Harnaś
5 lat temu
Reply to  Magda

Obowiązek to był za komuny proszę Pani!!! A chyba żyjemy w demokratycznym kraju. Wyobraża sobie Pani, że policja przyjdzie pod drzwi i “proszę z nami na wybory” 🙂

Damian Harazim
Damian Harazim
5 lat temu

Bardzo dobra frekwencja, nareszcie rośnie liczba nieobojętnych.
Za pięć lat trzeba być jeszcze wyżej 🙂