KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-02-21

Ruszają inwestycje w strefie ekonomicznej

Sprzedaliśmy działkę o powierzchni 1,4 hektara w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej przy ul. Inwestycyjnej. Do rokowań stanęły trzy firmy, a uzyskana cena przekroczyła… cenę wywoławczą w pierwszym przetargu. Ostatecznie stanęło na 1,7 mln złotych.

Ponieważ sprzedawaliśmy prawo wieczystego użytkowania – do miejskiej kasy wpłynie jednorazowo 25% wartości działki. Miasto zyskuje natomiast coroczne, systematyczne wpływy.

Sprzedany teren zagospodaruje firma, która działa w branży górniczej ponad 20 lat. Jej produkty znajdują zastosowanie w układach sterowania hydraulicznego sekcji obudów wszystkich polskich producentów zmechanizowanych obudów ścianowych, a marka ta ma uznanie również w innych krach Europy, Azji i Ameryki Południowej. W planach inwestor ma przeniesienie do Piekar Śląskich zakładu produkcyjnego i dalszy rozwój firmy.

Kolejna dobra informacja to rozpoczynająca się inwestycja na kolejnej działce o powierzchni 0,8 hektara – do urzędu wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. W planie zakład produkcyjny o powierzchni 2 tys. metrów kwadratowych.

To Firma NGplast sp. z o.o., która działa na rynku całej UE od 2011 roku. Zajmuje się produkcją opakowań zwrotnych głównie dla przemysłu motoryzacyjnego a jej produkty trafiają do fabryk takich marek jak BMW, VW czy Daimler-Mercedes. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie pakowania przemysłowego od projektowania wyrób finalny, który dostarcza w każde miejsce Europie. Obecnie firma zatrudnia ponad 45 osób i dalej dynamicznie się rozwija.

Przed nami kolejne rokowania i do zagospodarowania działka o powierzchni 1,6 hektara, także na terenie KSSE. Mam nadzieję, że zainteresowanie inwestorów nie będzie mniejsze niż do tej pory, a może nawet większe. W ofercie mamy także teren o powierzchni 10 hektarów, który przygotowujemy do przetargu.

Szczegółowe informacje na temat terenów inwestycyjnych znajdziecie Państwo w Biurze Obsługi Inwestora. Kontakt: Anna Cuda; acuda@piekary.pl; 575-514-943

Zapraszam także na stronę www.biznes.piekary.pl

← Powrót

Proponowane posty

29-05-2017

Piekary Śląskie - ziemia obiecana inwest...

Biznes jest najważniejszy! Powtarzamy to od początku kadencj...

Czytaj więcej

12-12-2017

Dlaczego stawiamy na biznes?

Zobaczcie film promocyjny naszego miasta.  Ziemia obiecana i...

Czytaj więcej

20-11-2018

Kolejne działki inwestycyjne - sprzedane...

Rozstrzygnięty został przetarg na kolejne tereny inwestycyjn...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Leon z Piekor
Leon z Piekor
3 lat temu

Opakowania plastikowe ? brzmi nie ekologicznie.

Wojciech
Wojciech
3 lat temu

Kiedy bedzie otwarta droga od Podmiejskiej do Pod Lipami? Od nowego roku jest skonczona a jezdzic nie można.

P Śl
P Śl
3 lat temu
Reply to  Wojciech

Skończona to pojęcie względne. Przy wylocie na Pod Lipami jest cały zapadnięty chodnik, skarpa też jakaś niewyraźna.