KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-02-20

Wciep na luz…

“Wciep na luz z 88,7 FM” to akcja, która zwraca uwagę na bezpieczeństwo pieszych i promuje przepuszczanie niechronionych użytkowników ruchu na przejściach. Piekarscy policjanci sprawdzali zachowania kierujących pojazdami w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Bytomskiej, przed budynkiem Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich. Akcja ta była podsumowaniem współpracy policjantów, dziennikarzy oraz wolontariuszy.

Przy przejściu dla pieszych przed budynkiem Urzędu Miasta obecna była także Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj, która wraz z wolontariuszami wręczała drobne upominki kierowcom. Wcześniej tego typu działania odbyły się w Rudzie Śląskiej oraz w Zabrzu.

Należy pamiętać, że lekceważenie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a często kompletny brak wyobraźni, prowadzić może do groźnych wypadków. Kierowcy muszą wiedzieć, że nie są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego, z kolei piesi powinni zwracać uwagę na pojazdy poruszające się po ulicach.

Organizatorami piekarskiej akcji byli: Radio Piekary, Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, Wolontariusze Gwoździa, Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o., Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba, Śląska Grupa Ratownicza Paramedix i portal Piekary112.pl.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawski_joe
ciekawski_joe
3 lat temu

P. Krzysztofie, pytanie bez złośliwości. Kiedy opublikujecie raport finansowy Radia Piekary? Kolejny spadek słuchalności, rozmawiałem z ludźmi, którzy się na tym znają, przewidują że kolejne badania to bedzie kolejny spadek juz ponizej 3%…. Miasto ma zamiar dokladac teraz pieniadze, skoro reklamodawcy beda uciekac do konkurencji? Na rynku o Radiu PIekary krązy fatalna opinia, słabi prezenterzy, którzy rechoczą idiotycznie z włąsnych chamskich żartów, chaos w muzyce…. wymieniac by duzo. Jak zamierzacie wyjsc z tego kryzysu?? Proszę o odpowiedź, dziękuję