KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-05-30

Gabriela Kossakowska… Honorowy Obywatel Piekar Śląskich

Gabriela Kossakowska otrzymała dziś tytuł Honorowego Obywatela Piekar Śląskich i znalazła się w gronie wyjątkowych osób. Przyznane wyróżnienie to podziękowanie i dowód uznania jej wieloletniej pracy na rzecz miasta oraz działalności społecznej. Dzięki jej balom charytatywnym organizowanym przez 25 lat(!) na kolonie wyjechało 765 dzieciaków, mieszkańców naszego miasta. A ona sama ten wypoczynek organizowała i opiekowała się nimi podczas wyjazdów. Wyjątkowa kobieta. 

Tomek Wesołowski wspomniał jak “bezlitośnie pozbawiała nas kasy” podczas licytacji wszelakich, ale nie chowa urazy, bo cel był szczytny. Na sesji padło wiele ciepłych słów, nie brakowało też wspomnień – z sesji Rady Miasta, z bali charytatywnych. Gratulacjom nie było końca.

– Pani Gabrysia jest po prostu dobrym człowiekiem, który więcej myśli o innych, niż o sobie – podsumowała Prezydent Sława Umińska-Duraj.

Gabriela Kossakowska była wielokrotnie odznaczana (lista odznaczeń jest długa), także przez Prezydenta RP, ale to nasze, piekarskie wyróżnienie jest dla niej bardzo ważne. To właśnie swojemu ukochanemu miastu i jego mieszkańcom poświęciła się całkowicie. Jej zaangażowanie wykracza poza wszelkie normy.

I nie są to puste słowa, czego dowodem jest tegoroczny, jubileuszowy – 25 bal charytatywny. Mimo zmagania się z ciężką chorobą, nie odpuściła. Nawet o tym nie pomyślała. Gabrysia Kossakowska za zgodą lekarza zmieniła terminarz chemioterapii, żeby poprowadzić bal i zebrać pieniądze dla dzieci. I jak zawsze – odniosła sukces. W wakacje kolejne dzieciaki wyjadą wypocząć poza miastem.

– Wszystko można zwalczyć dobrocią, przyjaźnią i miłością – krótko wyjaśniła swoją postawę.

Pani Gabrysiu, serdecznie dziękujemy! Dla nas była Pani zawsze wzorem do naśladowania, a Pani bale były inspiracją dla działalności społecznej w ramach projektu UMWETU. Myślę, że jest i będzie Pani wzorem także dla wielu innych osób. Wszyscy jesteśmy dumni z takiej piekarzanki.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments