KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-05-29

Jest ruch w interesie: mamy kolejnego inwestora

Działka o powierzchni 1,6 hektara w naszej strefie ekonomicznej ma nowego właściciela. Za niemal 1,5 miliona złotych zakupił ją Inter Color Partner Sp. z o.o.

INTER COLOR PARNTER to firma z długoletnim doświadczeniem w lakierowaniu natryskowym samochodów i części z tworzyw sztucznych.

Sami tak piszą o sobie: od 22 Lat malujemy samochody wywołując uśmiech na twarzach naszych klientów. Doświadczenie zdobyte w tym czasie zaowocowało rozwojem naszej firmy który pozwolił nam realizować kolejne projekty. 

Nowa inwestycja będzie realizowana na działce nr 902 o pow. 1,6432 ha położonej w Piekarach Śląskich przy ulicy Inwestycyjnej, w rejonie ulicy Podmiejskiej, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefy Tyskiej.

To kolejna dobra wiadomość i wyraźny sygnał, że chętnych do inwestowania w naszym mieście nie brakuje. I dobrze, bo każda inwestycja to nowe miejsca pracy i podatki, dzięki którym możemy realizować kolejne projekty. Inwestycje w infrastrukturę budzą czasami wątpliwości, ale to pieniądze, które szybko się miastu zwracają. 

W tej chwili przed nami przetarg na największą działkę inwestycyjną – liczącą niemal 10 hektarów, a znajdującą się przy ul. Pod Lipami. Trzymajcie kciuki. Może to będzie dobry rok dla Piekar Śląskich!

← Powrót

Proponowane posty

02-05-2019

Nowe firmy inwestują w Piekarach Śląskic...

Pierwszy inwestor w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicz...

Czytaj więcej

18-04-2019

Powstanie duży zakład produkcyjny w Brze...

Poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji i negocjacje z inwesto...

Czytaj więcej

21-02-2019

Ruszają inwestycje w strefie ekonomiczne...

Sprzedaliśmy działkę o powierzchni 1,4 hektara w Katowickiej...

Czytaj więcej

20-11-2018

Kolejne działki inwestycyjne - sprzedane...

Rozstrzygnięty został przetarg na kolejne tereny inwestycyjn...

Czytaj więcej

01-09-2018

Nowy biurowiec i hala na pięciolecie Ave...

Avenido to rodzinna firma oferująca przestrzeń pod wynajem &...

Czytaj więcej

29-05-2017

Piekary Śląskie - ziemia obiecana inwest...

Biznes jest najważniejszy! Powtarzamy to od początku kadencj...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Ja bym się cieszył gdyby budowali w mieście mieszkania dla ludzi przeważnie młodych i gdyby dawali rodowitym mieszkańcom i tym mieszkającym od dzieciństwa grunty jeżeli ktoś chce sobie wybudować dom, a jak słyszę, ze miasto sprzedaje ziemie to w całej Polsce sprzedają i ktoś przejmuje, zobaczymy co z tego wyniknie za parę lat. z tych sprzedaży. Sprzedać wszystko idzie szybko, jednak aby zadowolić mieszkańców i aby byli szczęśliwi, to zależy od woli rządzących naszymi miastami i naszym krajem, aby zaspokoili oni potrzeby całego społeczeństwa, więc trzeba rozmawiać z nimi ludźmi czego oni pragną i jakie są ich potrzeby. Bo to czego pragnie miasto i jakie ma plany to każdy ma to w czterech literach, jeżeli nie zaspokoją one potrzeby mieszkańców i gdy nie zapewnią im i nie zaspokoją i nie zrealizują ich planów i potrzeb.

Harnaś
Harnaś
3 lat temu

Nie dość , że do mieszkańców osiedla fińskich domków dobiega smród z rzeźni HAM, kiedy wylewają odpady na polach położonych przy obwodnicy i Władze Piekar nic z tym nie potrafią zrobić, nie dość, że śmierdzi z radzionkowskiej rozlewni paliw to teraz zafundujecie smrody z “nowoczesnej” lakierni. Dewastacja środowiska idzie pełną parą. I z czego się tu cieszyć Panie Turzański. Pan sobie będzie mieszkać nad zalewem a my będziemy wdychać smrody i trucizny. A nowi inwestorzy zatrudniają na najniższą krajową i przez agencje pracy tymczasowej czyli wypożyczalnie ludzi. w których pracownik jest niewolnikiem, a po takiej umowie nie ma nawet prawa do zasiłku.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Harnaś

Zgadzam się. Piekary pochłoneło wyprzedanie wszystkiego. Długi trzeba za coś spłacać. Zielone miasto zmieni się w beton tyle z tego będzie. Nie po to tu się wprowadzałem.

Mieczysław
Mieczysław
3 lat temu
Reply to  Harnaś

Po pierwsze to nie ma jeszcze projektu budowanego ale Pan Malkontent już wszystko wie. Że będzie śmierdzieć, że lakiery itp. itd. Po drugie – zmusza Cię ktoś do pracy za najniższą krajową? Jak Ci warunki płacy i pracy nie pasują to zatrudniasz się tam gdzie są dla Ciebie odpowiednie.
Jak Ci otoczenie nie pasuje bo w sąsiednim mieście jest rozlewnia paliw do – parafrazując byłego prezydenta – weź kredyt i zmień otoczenie.

ps. p. Turzański to jest działka nr 902/9 (literówka) a po drugie to chyba rozstrzygnął się dopiero przetarg bo umowy to raczej jeszcze nie było, co?

P Śl
P Śl
3 lat temu
Reply to  Harnaś

Co jak co, ale chyba akurat w tym wypadku to naszej prezydent chyba też śmierdzi? (Chyba, że źle wyłapałem gdzie zamieszkuje). Turzański też wesoło nie ma, bo jemu z kolei śmierdzi z kurnika, także tego 🙂