KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-08-06

Piekary zasługują na swojego posła

Zapadła decyzja – 13 października odbędą się wybory do parlamentu. Prezydent chce, żeby kampania wyborcza, w której nie zabraknie sporów politycznych była jak najkrótsza i jak najmniej męcząca dla Polaków. To dobra decyzja. 

Partie polityczne ogłosiły część nazwisk na swoich listach, wkrótce poznamy szczegóły. Obie wiodące siły stawiają na znane nazwiska i mocnych kandydatów będzie więc w czym wybierać. Nowością jest mocne zaangażowanie się samorządowców w wybory do Sejmu i Senatu.To także dobra decyzja. Brak głosu samorządowców w parlamencie jest aż za bardzo odczuwalny. Czy uda się to zmienić, pokaże czas.

W Piekarach Śląskich także będziemy mieli swojego kandydata, bezpartyjnego samorządowca, popieranego przez Prezydent Sławę Umińską-Duraj, który jeśli zostanie posłem będzie reprezentował nasze interesy. Jestem przekonany, że nasze miasto zasługuje na taką reprezentację. Tematów, którymi warto się zająć na szczeblu centralnym, a jednocześnie ważnych z perspektywy naszego miasta jest sporo.

O czym mowa? Choćby o finansowaniu szpitala miejskiego, czy problemach z nieustannie wzrastającymi cenami za odbiór śmieci. Możliwości współpracy na linii poseł – prezydent miasta jest wiele i trzeba je wszystkie wykorzystać.

Są miasta, które mogą liczyć na wsparcie posła (lub nawet posłów) i ta współpraca potrafi przynosić wymierne efekty. W takiej sytuacji są choćby sąsiednie Tarnowskie Góry, w których mieszka aż trzech posłów! Nie możemy być gorsi – powalczymy chociaż o jednego reprezentanta.

Kampania wyborcza teoretycznie już się rozpoczyna, zresztą partie polityczne od miesięcy zabiegają o poparcie wyborców. Ten spór nieustannie się zaostrza .Samorządowcy cieszą się największym zaufaniem społecznym i ich pozycja jest nieco inna (choć także uzależniona od wyników partyjnych).

Mam nadzieję, że samorządowcy skupią się na sprawach nam bliskich, a nie będą się wdawać w polityczne i ideologiczne spory. To już przerabialiśmy i tego nie potrzebujemy.

Jest okres wakacyjny, wszystkim nam należy się odpoczynek, także od polityki. Czas na kampanię wyborczą jeszcze nadejdzie. Kampania naszego kandydata rozpocznie się we wrześniu. Mam nadzieję, że będziecie ją Państwo uważnie śledzić.

Jeśli liczycie Państwo na duże emocje i konfrontację z innymi kandydatami… muszę Was rozczarować. Walki nie będzie. Przedstawimy nasze propozycje i jak zawsze pozytywny program, a reszta w rękach wyborców. Działań konkurencji (nawet tych wymierzonych w nas) nie będziemy komentować i podgrzewać emocji. Tych w polityce jest wystarczająco. Nas interesują konkrety.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie, a po wyborach jest szansa, że będziemy to robić jeszcze skuteczniej. Czego Państwu i sobie życzę.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
3 lat temu

teraz nabiera sensu wielomiesięczna kampania anty Pis uprawiana na tym blogu

MTiV
MTiV
3 lat temu

V kolumna w PIS. Kolczyk w uchu, kucyk (czy ma batki ???) Cześć i chwała bohaterom 😉

Marcin
Marcin
3 lat temu
Reply to  MTiV

Mam pod spodniami nie na wierzchu.
Szacun za odwagę.

Katarzyna
Katarzyna
3 lat temu

Świetny pomysł. Uważam , że pan Grzegorz Gowarzewski lub pan Łukasz Ściebiorowski to idealni kandydaci . Czy ktoś ma inne kandydatury ?

Harnaś
Harnaś
3 lat temu

Pan Turzański zostanie posłem z ramienia PO-KO. Po wygraniu przez nich wyborów zostanie wyznaczony do przejęcia i reformy TVP.

Racja
Racja
3 lat temu

A to teraz zaczynam rozumiec ten ciagnacy sie miesiacami hejt na polaczka i PiS, ale to nie jest dobry sposob, aby zostac poslem. Na miano osla juz pan zasluzyl. Na razie pan prezentuje dokladnie taki sam program jak opozycja czyli “zniszczyc Pis”, slabe to jak nie wiem…

Mieszkaniec Brzezin
Mieszkaniec Brzezin
3 lat temu

Proszę o konkrety kto to będzie i jak bardzo będzie związany z po, czy to będzie ukrywane i wyjdzie dopiero ewentualnie po wybraniu?

Pisowiec
Pisowiec
3 lat temu

Chciałbym Panu przypomnieć Panie Prezydencie że Piekary Śląskie mają swojego reprezentanta w Sejmie RP którym jest pan poseł Jerzy Polaczek. Jestem pewny że w tych wyborach ponownie dostanie się do Sejmu z o wiele lepszym wynikiem niż wasz reprezentant, ponieważ pan poseł od wielu lat działa na rzecz Piekar Śląskich i zrobił o wiele więcej niż wy przez 5 lat waszych szkodliwych rządów.

wyborca
wyborca
3 lat temu
Reply to  Pisowiec

Jeśli za posła z Piekar uznać mieszkańca naszego miasta to Piekary reprezentanta nie mają. Wyniku bym nie przesądzał, bo w wyborach samorządowych też były takie buńczuczne zapowiedzi, a wyszło jak wyszło. Po aktywności posła w sprawie Arrady, os. Wieczorka nie spodziewam się tutaj dla niego wielkiego poparcia. Pytanie czy w ogóle wystartuje z tego okręgu czy postawi na swoje Tarnowskie Góry i Bytom. Czas pokaże. A jeśli chodzi o szkodliwe rządy to już tą retorykę przerabialiśmy i raczej się nie sprawdziła.

Sylwester
Sylwester
3 lat temu
Reply to  Pisowiec

Może Pan podać gdzie mieszka poseł Polaczek. Tylko proszę nie pisać że na Kalwaryjskiej. Bo tam na pewno nie mieszka.

seeker
seeker
3 lat temu

Masakra, widać że dla ludzi jedyną opcją polityczną jest albo PiS albo lewicowe PO….bo nie można mieć już złudzeń w którą stronę ideologicznie idzie “peło”. Scena w sejmie ciśnie ku dwupartyjności co sie bardzo źle skończy…Dla mnie jedyną szansą na jakąś prawdę w polityce jest Konfederacja i uważam że paru posłów powinni wprowadzić bo na zwycięstwo w oszukiwanym, manipulowanym i okradanym społeczeństwie nie mają szans…
To że PiS wygra jesienne wybory jest więc raczej pewne…To że PO będzie drugą większą siłą polityczną niestety też (i piszę to jako były wyborca Platformy Obywatelskiej) Z mojego punktu widzenia uważam że dużo większym marnotrastwem jest oddanie głosu na liste PO…dlatego przykro mi ale ktokolwiek z Piekar wystartuje z listy PO popierany przez UM to piekarski magistrat z pewnością nie może w tym przypadku na mnie liczyć…
Poza tym warto przypomnieć że niestety system wyborczy w Polsce to głosowanie na listy a nie na konkretnych ludzi…

ziomek
ziomek
3 lat temu

fajny ten pan Turzański, taki niby anty pis. Robi jednak poniekąd jak Kaczyński sprawując władzę z drugiego fotela 😉