KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2019-10-03

Ściebiorowski: Dlaczego on? Dlaczego tak? Dlaczego…

Wszyscy są już chyba zmęczeni kampanią wyborczą, a przecież prawdziwy zalew materiałów wyborczych dopiero przed nami. Zamiast narzekać – warto przyjrzeć się, co oferują nam kandydaci i dokonać rozsądnego wyboru. Na każdej z wyborczych list, co zupełnie naturalne, znajdziecie kandydatów lepszych i gorszych. Z naszej perspektywy najlepszy jest Łukasz Ściebiorowski, który jest kandydatem bezpartyjnym, niezależnym i w Warszawie reprezentować będzie nasze interesy. Dycha Ściebiorowskiego, którą systematycznie prezentuje – to zestaw konkretnych punktów, dalekich od ideologicznych sporów partyjnych, jednocześnie takich, których realizacja jest niezwykle ważna dla wszystkich mieszkańców naszego miasta.

Dlaczego akurat Łukasz Ściebiorowski?
Jest Piekarzaninem, który nie pojawia się znikąd tuż przed wyborami, ale działa w naszym mieście od wielu już lat. Łukasz Ściebiorowski jest radnym trzech kadencji, doświadczonym samorządowcem, który otrzymał od mieszkańców największy mandat zaufania społecznego. To także od wielu lat społecznik, działacz sportowy i człowiek, który każdego dnia pracuje na rzecz naszego miasta i jego mieszkańców. Zaangażowania, wspaniałej postawy i uczciwości nie można mu odmówić. To człowiek, który łączy zamiast dzielić. Stawia na współpracę, a nie kłótnie.

Dlaczego Koalicja Obywatelska?
W wyborach do Sejmu RP kandydatów wystawiają komitety ogólnopolskie i aby kandydować trzeba znaleźć się na liście któregoś z nich. Bezpartyjni samorządowcy na mocy porozumienia startują z listy Koalicji Obywatelskiego, chociaż nie są członkami żadnej partii politycznej.

Dlaczego Łukasz nie jest podwładnym Grzegorza Schetyny?
Łukasz Ściebiorowski nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Osobiście, jak wiem, nawet nie zna Grzegorza Schetyny. Nie jest więc związany z wytycznymi i instrukcjami partyjnymi. Szef PO nie jest zwierzchnikiem naszego kandydata. Partią Łukasza są Piekary Śląskie, a w swoich działaniach i decyzjach będzie się kierował interesem naszego miasta i regionu oraz własnym sumieniem. Jest katolikiem o poglądach centro-prawicowych i nie będzie brał udziału w partyjnych rozgrywkach ideologicznych, które znamy z mediów ogólnopolskich.

Dlaczego Łukasz jest ważny dla Piekary Śląskich?
Jeśli zostanie posłem – będzie współpracował z prezydent Sławą Umińską-Duraj i radnymi, wspierał nasze projekty i przedstawiał problemy, z którymi nasze miasto nie jest wstanie uporać się samodzielnie.

Dycha Ściebiorowskiego
Program Łukasza to wypracowany we współpracy z prezydent miasta i wynikający z jego dotychczasowych doświadczeń samorządowych i zawodowych zestaw tematów i problemów, które wymagają wsparcia poza granicami miasta. Łukasz daje nam szansę na dalsze, skuteczne rozwijanie Piekar Śląskich.  Z pewnością  jak sam przyznaje chce budować dobry klimat wokół miasta i całego Śląska.

Przyjrzyjmy się na spokojnie poszczególnym punktom programu Łukasza pod hasłem “Dycha Ściebiorowskiego”.

Chyba rzecz naturalna i nie budząca żadnych wątpliwości. W naszym mieście to zwykły standard i wszyscy już przyzwyczailiśmy się do tego, że mamy możliwość skontaktowania się z radnymi czy prezydentem. Może to zaskakiwać, ale wbrew pozorom poza Piekarami Śląskimi nie jest to sprawa tak oczywista. Zresztą, sami odpowiedzcie sobie na pytanie – do ilu posłów możecie zadzwonić?

To sprawa, która powinna  być oczywista, ale przykład ostatnich lat pokazuje… że niestety tak nie jest. Poseł Jerzy Polaczek mimo zaproszeń – w tym czasie ani razu nie spotkał się z prezydent Sławą Umińską-Duraj. Zresztą nie chodzi tylko o nasze miasto. Często, kiedy w grę wchodzą sprzeczne interesy posła i włodarza miasta dochodzi do niepotrzebnych spięć. Współpraca może przynieść dużo lepsze efekty i korzystają z tego miasta, które mają swoich posłów. Czas na Piekary Śląskie.

Jedna z najbardziej istotnych spraw. Według Najwyższej Izby Kontroli piekarski szpital, chociaż jeden z najnowocześniejszych w kraju ma najniższe finansowanie z NFZ. Nie zauważono wielomilionowej inwestycji, dzięki której mieszkańcy Piekar Śląskich i całego regionu mają zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie. Rzucanie ochłapów niczego nie zmienia – konieczna jest poważna rozmowa o służbie zdrowia, bo w każdym tygodniu otrzymujemy informacje o zamykaniu kolejnych oddziałów oraz szpitali w kraju. Musimy podjąć starania, żeby nasza placówka do nich nie dołączyła.

Prośba zgłaszana przez mieszkańców naszego miasta wielokrotnie. Potrzebujemy na miejscu opieki dla najmłodszych mieszkańców. To nie będzie możliwe, bez realizacji wcześniejszego punktu i zwiększenia finansowania piekarskiej placówki. A także zabezpieczenia dodatkowych środków na ten cel. Z perspektywy organizacyjnej jest to możliwe i jesteśmy na to przygotowani.

Ustawa śmieciowa miała rozwiązać problemy, a z perspektywy czasu widzimy, że wytworzyła nowe. Niepowstrzymany i niekontrolowany wzrost cen za wywóz śmieci w całym kraju będzie trwał, aż nie zostanie przełamany monopol RIPOK. To wymaga zmiany prawa. To także kwestia walki z nielegalnymi odpadami, które wciąż zalegają na ul. Konarskiego. Wynika to ze słabości służb i niejednoznaczności prawa. Z takim problemami boryka się wiele miast.

Osiedle Wieczorka pięknieje każdego dnia. Podłączane do CO i ocieplane są kolejne budynki. Przed nami jeszcze wiele pracy – remonty dachów, klatek schodowych, chodników, dróg, budowa miejsc parkingowych, nasadzenia zieleni i tzw. mała architektura. Łukasz Ściebiorowski to gwarancja wsparcia dla naszych działań bez zbędnych politycznych akcentów.

Zakup dawnych mieszkań zakładowych Orła Białego, od syndyka po upadłości spółki Gant/Arrada/Ano to wielki sukces. Jednak to nie koniec pracy. Przed nami konieczność wyremontowania tych zasobów i zapewnienia lokatorom godnych warunków życia. Dostępne są fundusze refundujące zakup takich zasobów oraz środki na remonty – decyzje w ich sprawie zapadają w Warszawie, dlatego tak bardzo potrzebny nam Łukasz.

Ten temat był wielokrotnie poruszany. Zbyt niska subwencja nie pokrywa kosztów bieżącej działalności szkół (o remontach nie wspominając). Bez zmiany – nie będzie lepszych warunków w przedszkolach i szkołach, nie będzie mniej licznych klas, nie będzie nowych miejsc w żłobkach (a są niezwykle potrzebne). Pracy dla posła nie zabraknie.

Udało się wspólnymi siłami z Ministerstwem Sportu w kilka lat całkowicie przebudować obiekt sportowy MOSIR-u. Efekty są spektakularne. Kolejny w kolejce jest obiekt Czarnych Kozłowa Góra, który wymaga wielomilionowych nakładów i właściwie wybudowania boiska od nowa wraz z budynkiem klubowym. Projekt jest, niestety w tym roku dofinansowanie nie zostało nam przyznane. Będziemy próbować dalej. A następny w kolejce czeka obiekt Andaluzji. Potrzebne są również rozwiązania wspierające finansowo codzienne funkcjonowanie klubów sportowych. Pracy nam nie zabraknie.

Kluczowy projekt dla Piekar Śląskich, który umożliwi naukę pływania wszystkich uczniów szkół podstawowych, a szczypiornistom Olimpii rozgrywać mecze na poziomie superligi. Bez rządowego wsparcia realizacja tego ambitnego zadania, będzie bardzo trudna. Tym bardziej potrzebna nam reprezentacja w Warszawie.

 

Dlaczego Dycha Ściebiorowskiego to dobry program?

Został przygotowany na potrzeby samorządu. Tego głosu często brakuje w Warszawie pogrążonej w politycznych i ideologicznych sporach partyjnych. Łukasz Ściebiorowski przygotował ten program w oparciu o oczekiwania mieszkańców, doświadczenia z codziennej pracy w Radzie Miasta, ale przede wszystkim po wielu godzinach dyskusji z prezydent Sławą Umińską-Duraj. Wspólnie wyznaczyliśmy priorytety na najbliższe lata. Nie ogólnikowe hasła i zapewnienia, ale twarde, wymierne rzeczy.

Łukasz Ściebiorowski cieszy się poparciem wielu osób i środowisk. Większość radnych (nie tylko Obywatelskiego Klubu Radnych) nagrało krótkie filmiki poparcia dla naszego kandydata. To najlepszy dowód na to, że warto poważnie rozważyć jego kandydaturę. Choć raz nie emocjonujmy się wielką polityką, nie stawiajmy na szyldy partyjne, ale wybierzmy konkretnego, naszego wspólnego kandydata. Łukasz Ściebiorowski i jego “dycha” to dla Piekar strzał w dziesiątkę.

To jeszcze nie wszystko. Codziennie wrzucamy nowe filmiki może ktoś Was zaskoczy? Może ktoś Was przekona? Zapraszam do śledzenia bloga, facebooka i kampanii Łukasza Ściebiorowskiego. On naprawdę ciężko pracuje na sukces i dla naszego miasta. Warto to wszystko docenić i uwzględnić 13 października.

Łukasz Ściebiorowski mówi sam za siebie, czyli w ogniu pytań dziennikarzy:← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
30 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
4 lat temu

podlega…… jurto napiszę o tym jak to wygląda

żabol
żabol
4 lat temu

tylko Lewica, nie dziady z Polaczkiem na czele, kery kiedyś boł Poloczkiem, ale było mu to za mało polskie….

seeker
seeker
4 lat temu

To wyjaśnianie że Łukasz nie jest podwładnym Schetyny to robienie z ludzi idiotów…
Tu chodzi o listę z której Łukasz startuje i związany z tą listą system wyborczy…Jest bardzo duże ryzyko że głosy Łukasza wzbogacą tylko ową listę a mandaty dostaną członkowie PO…Nie jestem przeciwny Łukaszowi ale nie podejmę tego ryzyka….PO w moim odczuciu powinno zniknąć ze sceny politycznej…PO reprezentuje obecnie taką ideologię z którą ciężko mi się zgodzić….
https://www.wykop.pl/link/4566429/sztuka-nowoczesna-po-europejsku-spektakl-w-gandawie-w-belgii-z-udzialem-dzieci/

ziomek
ziomek
4 lat temu

spin doktor odpalił race. a na deptaku obok bazyliki trawa rośnie lepiej niż w sezonie 😉

marcin
marcin
4 lat temu

Łukasz to bardzo przyzwoity i dobry człowiek, znam go od dziecka więc wiem, nie jest jeszcze zepsuty polityką, zmanierowany i rozkapryszony, to cechy które warto pielęgnować, na stanowiskach się bywa, człowiekiem się jest, nie widzę osobiście z kandydatów osoby z naszego miasta, której bardziej się należy ta szansa na zaistnienie niż Jemu, trzymam kciuki, będzie mega ciężko, ktoś powie z tej listy nie ma szans a ja powiem walcz Łukasz, spraw niespodziankę i wygraj.

Damian Harazim
Damian Harazim
4 lat temu

Będzie długo, ale moim zdaniem warto przeczytać…
Dlaczego Łukasz, a nie kto inny?
Wyżej macie wymienione zalety.
Ile razy spotkaliście Łukasza na ulicy i czy odmówił Wam rozmowy?
A czy widzieliście kiedyś (nie przed wyborami, ale po) kandydata PiS w Piekarach Śląskich i czy podjął próbę rozmowy?
Kto jest bliżej problemów i ludzi?

Ja opowiem Wam o innym aspekcie, który na naszym lokalnym podwórku jest nadzwyczaj widoczny.
Wolność słowa środowiska PiS na naszym lokalnym podwórku jest wybitnym przykładem “troski” o obywatela i bardzo wyraźnie pokazuje jak są BLISKO LUDZI.
Na istniejących pseudo portalach informacyjnych piekarskiego środowiska PiS zostałem zablokowany.
Przyczyną były moje komentarze krytykujące zamieszczane treści, podpisywane zawsze z imienia i nazwiska.
Obserwując tego bloga, czy też profil fb Łukasza, zauważycie dialog nawet w sytuacji agresywnego ataku.
W dniu dzisiejszym na profilu kandydata na posła starającego się o reelekcję zauważyłem, że każdy przejaw sympatii spotyka się z szybką odpowiedzią i podziękowaniami.
Pojawił się tam też komentarz osoby mającej pewne uwagi i zastrzeżenia.
Zostały one przekazane w kulturalny, stonowany sposób.
Nie spotkały się jednak z tak szybką reakcją kandydata, jak peany.
Zamiast tego wielokrotnie głos zabrała osoba związana ściśle ze środowiskiem kandydata.
Głos agresywny, nie zmierzający do rozwiązania poruszonego problemu. Ba! Był to głos obrażający osobę zainteresowaną.
Kandydat nie raczył uspokoić swojego przedstawiciela, przeprosić atakowanej osoby oraz odnieść się w końcu do kierowanych uwag i problemów. Dalej dziękował za peany.
Zwróciłem na to uwagę, podkreślając, że ta forma “działalności” jest w Piekarach Śląskich już od dawna znana.
Naiwnie liczyłem na jakiś odzew, podjęcie tematu i “męskie” zmierzenie się z niewygodnym tematem.
Finał był taki, że mój komentarz zniknął, a ja zostałem na profilu kandydata zablokowany.

Kto oglądał “Dzień świra”, ten pamięta pewnie scenę w której przemawiający jest obśmiewany przez partyjniaków.
Dzisiaj do mnie doszło, że żyjemy w jeszcze gorszych czasach, niż tych ukazanych w filmie.
Głos obywatela spotkał się z agresją, a nazwanie tej sytuacji po imieniu przyniosło…zabicie wolności słowa.
Niby zwykła blokada na profilu.
Dokonano tego na profilu osoby publicznej, w przypadku wypowiedzi nie zawierającej wulgaryzmu czy nawoływania do nienawiści stanowi w mojej ocenie zabijanie wolności wypowiedzi. Usuwane zostają treści niewygodne, a ich autorzy są blokowani. Znacie to skądś?
Ciekawe jaki będzie następny krok?

berga
berga
4 lat temu
Reply to  Damian Harazim

loooooooooooooooooooooooo, ale sie porobilo…to juz prawdziwa walka na noze! ( czyt. na slowa) …

mieszkaniec Centrum
mieszkaniec Centrum
4 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Osobiście nie mam nic do Pana Radnego Ściebiorowskiego, miałem okazje z nim porozmawiać i uważam że jest człowiekiem na poziomie i dobrze wykonuje swoją pracę w Radzie Miasta. Nie potrafię zrozumieć tylko, dlaczego zdecydował się na kandydowanie z listy Koalicji Obywatelskiej. Moim zdaniem to strzał w stopę, ponieważ wielu Polakom KO kojarzy się tylko i wyłącznie z aferami i psuciem państwa. Poza tym nie jestem przekonany czy pan radny zrobi w Warszawie więcej dla Piekar niż poseł Polaczek, ale życzę mu jak najlepiej i oczywiście dobrego wyniku w wyborach mimo dosyć słabego miejsca na liście wyborczej.

P Śl
P Śl
4 lat temu
Reply to  Damian Harazim

“Będzie długo, ale moim zdaniem warto przeczytać… ” Oho, Smerf Mądrala już recenzuje nawet własne mądrości…

Damian Harazim
Damian Harazim
4 lat temu
Reply to  P Śl

Zawarłem w tekście opis dosyć niebezpiecznego symptomu więc uważam że warto przeczytać.
Widzę że gorzkniejesz…

P Śl
P Śl
4 lat temu
Reply to  Damian Harazim

Nie wczytywałem się w te gorzkie żale, ale raczej wypłakujesz się jak dziecko, że dostałeś bana. Mnie specjalnie to nie dziwi, bo nikt nie lubi takich smerfów. Ty weź może do lustra zajrzyj, bo za dużo oceniasz innych. Nie jesteś tu żadnym wzorem moralnym ani autorytetem, żeby wszystkich po kolei pouczać co im wolno, a co nie. A jak będziesz mnie obrzucał jakimś gównem to zmień se też avatar, a nie ino nick, farbowany lisku.

Mirek
Mirek
4 lat temu

Artykuł jest o Łukaszu. Czytam, czytam a tu bum. Jerzy Polaczek! ” Poseł Jerzy Polaczek mimo zaproszeń – w tym czasie ani razu nie spotkał się z prezydent Sławą Umińską-Duraj. “! Panie Turzański, Pana niechęć, nienawiść do tego człowieka jest tak silna ze nawet pisząc artykuł o kimś innym, nie omieszka Pan wspomnieć a panu pośle. Dramat, średnio to o Panu świadczy…

wyborca04
wyborca04
4 lat temu

Mam wrażenie (ktoś jeszcze?), że w całej tej powodzi zachwytów i obaw, związanych z (ewentualnym) Naszym Posłem, zgubiła się idea. Sejm RP ma stanowić prawo SPRAWIEDLIWE dla wszystkich Polaków, a posłowie reprezentują naród, a nie interesy pojedynczych miast czy regionów. Większość miast i miasteczek nie będzie miała “swojego” posła, więc ma im być gorzej? To dzieje się zresztą we wszystkich dziedzinach życia (głosowania na swoich, a nie na najlepszych, nawet w sporcie – powszechna akceptacja dla “taktycznych” fauli itp.). Wiem, że p. Ściebiorowski czyta bloga, bo komentuje niektóre wpisy; pytam więc Pana publicznie i wprost: jakim posłem chce Pan być w sejmie, “naszym” czy Polaków? Jak Pan zagłosuje w przypadku, gdy interes innego miasta będzie dla nas niekorzystny, ale etycznie, czy ekonomicznie, bardziej uzasadniony?

Mieszkanka
Mieszkanka
4 lat temu

No i zgoda na komis samochodowy komuś pod oknami .Zapraszam na Manhattan żeby zobaczyć jak ktoś nie widział jeszcze. I gdzie tu dbałość o zieleń

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

Musimy zwrócić uwagę, że wybory i te wszystkie podziały prowadzą do nienawiści i do konfliktów. Leci teraz np.; w telewizji taki serial „Zniewolona ”i zauważamy w nim, że mogli by sobie żyć tam wszyscy szczęśliwie i beztrosko, jednak podziały, konflikty i decyzje niektórych osób i tworzone przez nich prawo prowadzą do cierpienia, które pojawia się później w ich życiu. PO I KO np.; wypowiadało się ostatnio, że Polakom nie powinno podnosić się płac i są przeciwni wielu innym zmianom, oni uważają, że wystarczy kombinować żeby mieć kasę, nie każdy jednak potrafił za ich rządów przejąć sobie na lewe papiery jakieś grunty lub kamienice, albo wypisać lewą fakturę np.; na pół miliona zł, aby sobie prowadzić później hulaszcze życie. PO KO chcą niewolnictwa narodu Polskiego, bo gdy uważają, ze Polacy powinni pracować do 72 lat to robią społeczeństwo w wałka, uważają wszystkich po prostu za debilów i traktują Polaków jak niekumanych matołów. Ja nie popieram nikogo, ale nie lubię po prostu chamstwa, jak np.; Tusk wypowiadał się w telewizji na niektóre tematy jak mówił np.; że trzeba przedłużyć wiek emerytalny Polakom do 70 lat, to po prostu podszedł bym do dziada i kopnął go w dupę bo wszystko toleruję, ale nie jak ktoś traktuje społeczeństwo Polskie w taki sposób, jak ktoś zachowuje się jak w stosunku do ludzi jak świnia.

mąż i ojciec
mąż i ojciec
4 lat temu

Głos na PIS to głos na Jarosława Kaczyńskiego i jego “rodzinę”
Posłowie i senatorowie którzy w mijającej kadencji odważyli się głosować inaczej już miejsca na liście nie otrzymali.
Rodzina J. Kaczyńskiego. On stary kawaler mieszkający całe życie z mamą i jego siostrzenica. 3 mężów i troje dzieci. Pierwsze przed ślubem z pierwszym mężem od razu z drugim mężem. Bójmy się LGBT bo ku…. jest stare jak świat,
Rodzina Kaczyńskich prawdziwa polska rodzina wg PIS
Głosując na PIS popierasz!

Mieszkaniec Brzezin
Mieszkaniec Brzezin
4 lat temu

Nikt nigdy tyle nie naobiecuje i nic nie da co poko, w końcu 8 lat do czegoś zobowiązuje. Co jest w stanie zrobić 1/480?

Edek z krainy Kredek
Edek z krainy Kredek
4 lat temu

1/460

Anna
Anna
4 lat temu

Szanowny panie posłów jest 460 nie 480.

pisowiec
pisowiec
4 lat temu

Jak niby Pan Ściebiorowski chce przepchnąć ustawę śmieciową i wprowadzić niższe ceny za wywóz śmieci? Proszę sobie spojrzeć na sondaże – w każdym z nich PiS ma niemal dwukrotnie wyższe poparcie niż opozycja. Program może i macie dobry, ale jest zupełnie niemożliwy do zrealizowania bo i tak wiadomo że PiS pozostanie u władzy na następną kadencję. Co do przynależności partyjnej – może i wasz kandydat nie należy do partii, ale jak dostanie się do Sejmu to i tak będzie musiał słuchać poleceń szefa klubu choćby podczas głosować gdy zostanie wprowadzona dyscyplina. Tak więc proszę nie mówić że radny Ściebiorowski nie będzie podwładnym pana Schetyny bo to jest nieprawda, tak jak napisałem – wystarczy że klub wprowadzi dyscyplinę i wasz poseł będzie musiał zagłosować tak jak mu każą.

janusz janusz
janusz janusz
4 lat temu

ciekawe w jaki sposob zwiekszy kontrakt szpitala utworzy oddzial dzieciecy i zwiekszy subwencje osiwatowa

Marcin
Marcin
4 lat temu

Nie zagłosuje na PO no nie ma szans juz pokazali swoja klasę . To nie jest program dla posła czy partii bo wszystko jest w samorządach . Nawet jak się dostanie co może jako opozycja ? Co do śmieci wymysł PO wiec co przeciwstawi się swoim ???
Przewiduje pogrom PO jakiego jeszcze nie doznali i rozpad partii .

aga
aga
4 lat temu

A ŚDS dla niepełnosprawnych we wszystkich miastach ościennych są !

berga
berga
4 lat temu

rekomendacja na tres bien…

harnaś
harnaś
4 lat temu

Nie jest podwładnym Schetyny tylko Saługi. On jest taki bezpartyjny, jak Pan wierzący i praktykujący katolik. Załóżmy, że się dostanie do sejmu, załóżmy, że wygra POKO i będzie głosowanie nad legalizacją związków małżeńskich osób homoseksualnych. To jak wtedy zachowa się Pan Łukasz???

Bolo
Bolo
4 lat temu

100/100 nie lubie Turzanskiego ale pewne granice trzeba zachowac! Ma pan panie vice racje!!!

Jagoda
Jagoda
4 lat temu
Reply to  harnaś

Zagłosuje wg własnego sumienia. Niekoniecznie po lini PO.