KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-07-27

Relacja z planu filmowego “Skarbka” i wywiady z twórcami filmu

W Piekarach Śląskich ale i w innych miastach na Śląsku w tym m.in. w Rudzie Śląskiej, Chorzowie (Park Legendia), Tarnowskich Górach, Katowicach trwały w lipcu zdjęcia do filmu fabularnego “Skarbek”. Nasze miasto na dłużej gościło ekipę filmową, która realizowała zdjęcia w różnych lokalizacjach. 

Producentem filmu jest piekarzanka Małgorzata Domin (Domino Film) – absolwentka piekarskiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich. Reżyseria przypadła Tomaszowi Jurkiewiczowi, a za  zdjęcia odpowiedzialny jest Maciej Dlugaj. W filmie wystąpi plejada znanych aktorów, a obok nich młodzi aktorzy. W rolę Bartka wcieli się Jakub Tomczyk z Piekar Śląskich.

Efekty pracy filmowców będziemy mogli obejrzeć w przyszłym roku, kiedy to planowana jest premiera filmu. Aktorów i ekipę filmową odwiedziliśmy na planie filmowy, a radny Łukasz Ściebiorowski przeprowadził wywiady z twórcami filmu, w tym specjalną rozmowę z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem.

Osobiście mam nadzieję na kawał dobrego, młodzieżowego kina. Taki był “Klub Włóczykijów” (producentem była właśnie Małgorzata Domin), kojarzący się chyba nie bez przyczyny z Goonies (doskonały film z 1985 roku). Czy taki będzie Skarbek? Zobaczymy.

Mam cichą nadzieję na premierę, a może nawet pokaz przedpremierowy w Kinie Zacisze. To jednak dopiero czerwiec-wrzesień przyszłego roku (2021).

Specjalny materiał z planu filmowego w Piekarach Śląskich.


Materiały dodatkowe:

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maxi
Maxi
2 lat temu

Pewnie kolejny film z cyklu ZENEK

Podatnik
Podatnik
2 lat temu

Do roboty się zabierz.

Joaszka
Joaszka
2 lat temu
Reply to  Podatnik

Kogo masz na myśli?