KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-11-23

Sezon 2, odcinek 3

Zaczynamy trzeci rok drugiej kadencji. Przypomnieli nam o tym współpracownicy wspaniałym tortem. Dziękujemy. Bardzo miły gest wśród codziennych obowiązków i pracy, której nigdy nie brakuje. Jakie były to dwa lata? Jak zwykle, pełne pracy i wyzwań, ale razem z Wami dajemy sobie radę ze wszystkim.

Czas podsumowań, to z perspektywy miasta przede wszystkim podsumowanie inwestycji. W ciągu 6 lat naszej pracy dla miasta udało się zrealizować naprawdę wiele zadań. Można wymieniać długo, ale skupię się na najwiekszych:

 • Nowy Szpital Miejski

 • MOSiR z nowym basenem

 • Nowe mieszkania na Ziętka 60

 • Zakup 814 mieszkań Arrady

 • Remont i podłączenie do CO 80 budynków na os. Wieczorka

 • Nowy dworzec autobusowy

 • Kino Zacisze

 • Nowy żłobek

 • Centrum Organizacji Pozarządowych

 • Park w Kamieniu

 • Ścieżki rowerowe

 • Skrzyżowanie Podmiejska/Miarki/DW911

 • Uzbrojenie terenów inwestycyjnych

 • Remonty szkół i przedszkoli

 • Likwidacja azbestu

 • Sala gimnastyczna im. Joachima Świętka

 • ul. Brynicka

 • Wyremontowane biblioteki

Można tak jeszcze długo wymieniać. Krok po kroku – konsekwentnie realizujemy napisany z Wami program rozwoju miasta. Razem zmieniamy Piekary Śląskie. Podsumowaniem i największym wyzwaniem tej kadencji ma być oczywiście projekt BASEN. Najbardziej oczekiwana inwestycja. O tym w moim wczorajszym live dość szczegółowo:

Oczywiście sukcesów nie odnosimy sami. 22 listopada 2018 r. podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta kadencji 2018-2023 ślubowanie złożyli również radni wybrani z Komitetu Wyborczego Wyborców Sławy Umińskiej-Duraj.

Przewodniczącym Rady Miasta został wybrany Tomasz Wesołowski (OKR), a wiceprzewodniczącą Natalia Ciupińska-Szoska (OKR) i Zenon Przywara (NP).

Czternastu radnych z ramienia KWW Sławy Umińskiej-Duraj utworzyło, jak kadencję wcześniej, Obywatelski Klub Radnych w składzie:

– Bozena Boczek
– Natalia Ciupińska-Szoska
– Maciek Czempiela
– Marcin Felderhoff
– Klaudia Franiel
– Mariusz Kempys
– Stanisław Plajzner
– Daniel Pliszka
– Bartosz Szołtysik,
– Łukasz Ściebiorowski (Przewodniczący OKR),
– Helena Warczok (skarbnik OKR),
– Tomasz Wesołowski
– Tadeusz Wieczorek
– Andrzej Wymyslo

To drużyna, która odpowiada za zmiany naszego miasta i wyznacza dobry kierunek dla Piekar Śląskich. Nawet jeśli są trudności, problemy, błędy czy nawet złe decyzje (wszystko się zdarza) – wspólnie je przezwyciężamy. Dziękujemy za wsparcie i wszelkie merytoryczne uwagi.

Nie mogę zapomnieć także o naszych współpracownikach, bez których mimo szczerych chęci nie zrobilibyśmy niczego. To właśnie oni – często anonimowi stoją za naszymi sukcesami. Ich ciężka praca, zaangażowanie i pasja pozwalają na realizację marzeń mieszkańców. Piszę o urzędnikach poszczególnych wydziałów, na których zrzucamy ogrom zadań realizowanych pod presją czasu i wymagającego spojrzenia Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj.

Panie i Panowie – kawał dobrej roboty. Dziękujemy!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

I takim sposobem Pan Turzański otwiera sobie drzwi do 3 kadencji. Realizacja głównej inwestycji jak sam Pan to nazywał pewnie rozpocznie się w 2023 roku, czyli w momencie kiedy rozpocznie się kampania wyborcza! Ciekaw jestem w jakim stanie będzie infrastruktura w momencie jak skoczy się ta inwestycja skoro przez 5 lat będziemy spłacać budowę tego obiektu. Ulice są w złym stanie już teraz, ciekawe jak będą wyglądały za te pate lat !
Ciekawe które z głównych szlaków komunikacyjnych miasta zostały wyremontowane !!! Ciekawe gdzie boisko dla KG !?
Co do ścieżek przedstawiał Pan mapki gdzie ścieżki rowerowe występują także w Brzozowicach-Kamieniu a jakoś nie widać ich w tej okolicy podobnie jak w dzielnicy brzeziny, DW …!
Jedynym miejscem gdzie występują inwestycje to osiedle! Tylko niech Pan noe mówi ze od czegoś trzeba zacząć bo jeśli zaczniemy budować basen to inne dzielnice maga zapomnieć o inwestycjach!

Picolo
Picolo
1 rok temu

A skrzyżowanie pod Lipami z obwodnicą to kiedy? A chodnik i bezpieczne dojście do Podmiejskiej to kiedy. Krótko przed samym głosowaniem?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Ostatni akapit postu dotyczący podziękowań dla pracowników spowodował krótki bezdech w moich płucach. O ironio, takie wspaniałe podziękowania dla Wspaniałych. Tylko należałoby się zatrzymać i zastanowić dlaczego tak wielu Wspaniałych pracowników odeszło z UM w ostatnich latach, nie oglądając się nawet przez chwilkę za siebie. Oczywiście nikt nikogo nigdzie na siłę trzymać nie będzie, ciśnie się odpowiedź. Lecz chwila refleksji nad ilością Wspaniałych Osób Pracowników niepracujących już w UM szczerze dziwi, zaskakuje i smuci.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Oczywiście, że jest tak jak Pan Prezydent pisze. Nie wszyscy są ideałami, nie wszyscy pracę swoją wykonują ze 100% starannością i zapałem. Jednak wiem, że powodem wielu, jak nie większości zwolnień jest toksyczna, niezdrowa atmosfera panująca w Urzędzie Miasta. To co się dzieję w UM nie powinno dziać się w takiej instytucji jaką jest Urząd. Rozumiem, że nigdzie nie jest kolorowo i bajecznie, ale zachowane są podstawowe standardy szacunku wobec pracownika. W Piekarach Śląskich tego nie ma. Co smuci.

?????
?????
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Szacunek dla pracownika to tolerowanie lenistwa czy braku kompetencji?

Tata
Tata
1 rok temu
Reply to  ?????

Nie wiem w jaki sposob odbywa się rekrutacja, ale chyba ktoś takie osoby weryfikuje i na tej podstawie zatrudnia. Z mojej strony powiem tylko, ze podczas mojej ostatniej wizyty w UM na korytarzach spotkałem 4 panie,z których 3 nie odpowiedziały na dzień dobry. Pewnie się bały zarazić Covidem. Jedna Pani uśmiechnięta i pomocna. Dziekuje.