KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2020-12-21

Piękna sala gimnastyczna MSP 1

Zakończył się kapitalny remont sali gimnastycznej znajdującej się przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 1. Wydaliśmy na ten cel prawie 1,5 miliona złotych. Część środków pozyskaliśmy z Ministerstwa Sportu – dokładnie 322 tysiące złotych. Efekty są rewelacyjne.

Prace obejmowały modernizację dachu wraz z izolacją, tynkowanie i malowanie ścian zewnętrznych, renowację elewacji z cegły, izolację ścian fundamentowych, a także wymianę zewnętrznej i wewnętrznej stolarki okiennej oraz drzwiowej.

W środku zdemontowano starą posadzkę, a w jej miejsce powstała elastyczna nawierzchnia sportowa wykończona parkietem, wykonano również podłogi z płytek ceramicznych i wykładzin PCV. Inwestycja obejmowała także montaż urządzeń sportowych i dostawę szafek ubraniowych.

W zakresie prac elektrycznych sala uległa całkowitej przemianie, wymieniono instalację oświetleniową wraz z pełnym zabezpieczeniem przeciwporażeniowym, powstała nowa instalacja odgromowa i uziemiająca. Dokonano także renowacji i ponownego montażu instalacji fotowoltaicznej. Od podstaw wykonano instalację wentylacji z centralą nawiewno-wywiewną oraz system CO wraz z grzejnikami.

Wymieniona została przy okazji także nawierzchnia placu zabaw, na którym położona została sztuczna trawa i dzieci będą mogły znów bezpiecznie go użytkować. Pojawiły się również nowe urządzenia.

Jak widać zakres prac był bardzo duży, a sala została praktycznie zbudowana od nowa, dzięki czemu jej obecny standard będzie dostosowany do potrzeb. Opisywana inwestycja jest kolejną w piekarskich placówkach edukacyjnych. Krok po kroku, konsekwentnie realizujemy kolejne inwestycje.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec KG
Mieszkaniec KG
2 lat temu

Pięknie, a Kozłowa Góra kiedy? Widział Pan to, co nazywacie placem zabaw?

Raul
Raul
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec KG

Kizlowa Góra do zaorania