KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-02-26

Janusz Pasternak w zarządzie ZGK

Janusz Pasternak, wiceprezydent Piekar Śląskich w latach 2006-2014 (za kadencji Stanisława Korfantego) został powołany przez Radę Nadzorczą do zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej. Pracę rozpocznie w poniedziałek, 1 marca. Prezydent Sława Umińska-Duraj poinformowała o tym na czwartkowej sesji Rady Miasta.

Jak Państwo wiecie, byliśmy w opozycji do byłego prezydenta, ale zawsze potrafiliśmy docenić kompetencje jego współpracowników. Nie przez przypadek współpracujemy w UM z większością dawnych naczelników. Janusz Pasternak choć nie zawsze się zgadzaliśmy, dyskutował z nami merytorycznie i braku przygotowania, doświadczenia, bądź kompetencji nie mogliśmy mu zarzucić. Historia zatoczyła koło i teraz będziemy pracować razem.

Były wiceprezydent będzie odpowiedzialny za działalność ZGK związaną z gospodarką odpadami. Prezesem spółki pozostaje Karolina Wadowska, która zastąpiła na tym stanowisku Tomasza Sokołę.

W spółce dobiega końca audyt prowadzony przez firmę zewnętrzną. W ramach prowadzonej kontroli kadr analizowane są możliwości optymalizacji zatrudnienia i wygenerowania dodatkowych oszczędności. Wyniki audytu poznamy na koniec marca. Wnioski, zmiany organizacyjne i kadrowe, będą wprowadzane sukcesywnie.

Jestem przekonany, że Karolina Wadowska oraz Janusz Pasternak stworzą dobry zespół, który skutecznie będzie zarządzał jedną z kluczowych miejskich spółek.

Życzę powodzenia i do roboty!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marcin
marcin
1 rok temu

welcome back !!! powodzenia.

Belfer
Belfer
1 rok temu

I znowu kolejny czlonek Platformy Obywatelskiej. Oj Panie Prezydenxie w stanie oskarżenia 3 kadencji nie bedzie

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Belfer

Doktryna Naumanna – jak będziesz w PO, będziemy Cię bronić jak niepodległości. A były marszałek województwa śląskiego(PO), jest w zarządzie wodociągów miejskich Piekar?