KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-02-15

PIT – rozlicz się w Piekarach Śląskich!

Nie trzeba być zameldowanym w Piekarach Śląskich, aby tutaj rozliczać się z podatku. To Twoja decyzja, że zostawisz podatki w swoim mieście. Nawet jeśli jesteś zameldowany w innym mieście, ale mieszkasz tutaj – możesz rozliczyć PIT w piekarskim Urzędzie Skarbowym. NIE TRZEBA ZMIENIAĆ MELDUNKU. 

Decyzja, że Twoje podatki zostają w Twoim mieście należy do Ciebie!

Dlaczego to takie ważne? Podając podczas rozliczenia piekarski adres zamieszkania (zameldowanie może być inne) i adresując PIT, a więc rozliczając się w naszym Urzędzie Skarbowym zostawiasz swoje podatki w Piekarach Śląskich. I w ten sposób masz wpływ na rozwój naszego miasta.

Wystarczy wpisać Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich na druku PIT

Do końca kwietnia składamy rozliczenia deklaracji PIT. Jeśli 31 grudnia 2020 roku mieszkałaś/eś w Piekarach Śląskich – rozlicz się w naszym mieście. To realna szansa na rozwój naszego miasta.

Ile zostaje w naszym mieście? Aż 24% wpływów do naszego budżetu to właśnie dochody z podatku dochodowego PIT – to od Was zależy, jak będą wysokie. I czy zostaną w Piekarach Śląskich czy zostaną przekazane do innego miasta.

Struktura wpływów do budżetu Piekar Śląskich wygląda następująco:

– Dochody z podatku dochodowego PIT – 24%
– Dochody z podatku od osób prawnych CIT – 1,3%
– Podatek od nieruchomości – 8,4%
– Sprzedaż majątku – 2%
– Subwencja ogólna z budżetu państwa- 25%
– Dotacje i środki na cele bieżące z budżetu państwa – 24%

Jeśli mieszkasz w Piekarach Śląskich, myślisz o przyszłości i rozwoju naszego miasta – nie zastanawiaj się dłużej. Złóż PIT w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich i zostaw swoje podatki w naszym mieście. To nic nie kosztuje, a Twoje pieniądze zostaną wykorzystane na realizację Twoich potrzeb i Twojej rodziny.

Niestety, coraz częściej przyjmujemy zgłoszenia mieszkańców dotyczące remontów ulic, chodników i innych oczekiwanych inwestycji. Po sprawdzeniu okazuje się, że przy wnioskowanej drodze… nikt nie mieszka. Nikt nie jest zameldowany, nikt pod tymi adresami nie płaci podatków w naszym mieście. I nie dotyczy to tylko nowych mieszkańców. Najwyższy czas zmienić sytuację, bo leży to w naszym wspólnymi interesie.

ROZLICZAMY SIĘ W PIEKARACH ŚLĄSKICH
STAWIAMY NA ROZWÓJ

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

 

UWAGA! Akcja bezpłatnego wypełniania PIT.
Od wielu lat prowadzi ją radny Maciej Czempiel Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 16.00 w Miejskim Domu Kultury można otrzymać bezpłatną pomoc. Przy okazji można wybrać szczytny cel, na który przekazany zostanie 1% naszego podatku. Polecam!

 

Jak jeszcze możecie pomóc? Zadbajcie o to, żeby te informacje dotarły do jak najszerszego grona odbiorców. Udostępniajcie na facebooku, poinformujcie rodzinę, przyjaciół, znajomych. Jest wiele inwestycji do zrealizowania, które wspólnie możemy doprowadzić do końca. Wszyscy marzymy o nowym basenie – to ogromna szansa na spełnienie marzeń.

 

Dodatkowe informacje:

W kwestii prawnej. Zgodnie z polskim prawem podatkowym rozliczenie PIT należy złożyć zgodnie z miejscem zamieszkania, a nie zameldowania. Oznacza to, że trzeba wybrać urząd skarbowy właściwy dla miejsca faktycznego pobytu, a nie formalnie potwierdzonego meldunku, który wpisuje się do dowodu osobistego.
Prawidłowo wypełnione rozliczenie PIT należy złożyć do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu grudnia danego roku podatkowego. Np. rozliczenie PIT 2021 dotyczy dochodów osiągniętych w 2020 roku, a zatem wypełnione zeznanie powinno trafić do urzędu skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania (pobytu) z dnia 31 grudnia 2020 roku. Oznacza to, że nawet jeśli często się przeprowadzasz, to znaczenie ma miejsce zamieszkania (faktycznego pobytu) z ostatniego dnia roku kalendarzowego.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian Harazim
Damian Harazim
1 rok temu

A wypełniając PIT dodatkowo wskazujmy organizacje pożytku publicznego z Piekar Śląskich, którym przekażemy 1% podatku.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Damian Harazim

Lux veritatis rozkładają swoje macki w Piekarach

Damian Harazim
Damian Harazim
1 rok temu
Reply to  Marcin

Wybór podmiotu należy do składającego zeznanie. Cokolwiek by nie wybrać, to lepszy wybór niż pozostawienie rubryki pustej.

Adam
Adam
1 rok temu

Haha. Ostatnio jak były problemy z odśnieżaniem miasta, pomyślałem sobie “Jeszcze tylko brakuje tej kampanii, rozlicz się w Piekarach”. Tadam, dzisiaj wchodzę jest, bezczelnośc sięgnęła zenitu. Nie, nie rozliczę się w Piekarach, źle gospodarujecie pieniędzmi.

EDI
EDI
1 rok temu

…ale pan dałeś przykład z tą drogą…czyli rozumiem że jak stan drogi między Józefką i KG ulegnie pogorszeniu to nie będzie remontowana bo tam nikt nie mieszka i nie płaci podatków !!! No brawo dla naszego szefuncia…brawa. Mam do pana szanownego petycję…zlikwidujmy wszystkie drogi gdzie nie ma mieszkańców i podatników !!!!

Kruk
Kruk
1 rok temu

no cóż, inni wiedzą jak TO się robi, aby ściągnąć ludzi i ich PIT’y…

https://gwarek.com.pl/pl/11_wiadomosci/29888_tarnowskie-gory-chcesz-wygrac-suzuki-loteria-dla-podatnikow.html

QWE
QWE
1 rok temu
Reply to  Kruk

Dokładnie. A u nas, daj, daj, a miasto w stanie agonalnym.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

“zostawisz podatki w swoim mieście. Nawet jeśli jesteś zameldowany w innym mieście, ale mieszkasz tutaj – możesz rozliczyć PIT w piekarskim Urzędzie Skarbowym. ”
Rozumiem, że dalej jest już króciórka droga by podatnik bez meldunku, mieszkający na “krzywy ryj” był zobligowany do płacenia za śmieci w Piekarach Śl ?
Bo jak zostawia podatek to jest ciacia.
A jak nie płaci za śmieci to jest beee.