KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-03-29

Czekamy na centrum aktywności

Pisałem wczoraj na facebooku o inwestycjach w formie telegraficznego podsumowania, a dziś kolejny temat: Centrum Aktywności przy Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 na ul. Kotuchy w Brzezinach Śląskich. Zagospodarowana będzie części terenu szkoły poprzez budowę wielofunkcyjnego boiska, siłowni zewnętrznej, ścieżki zdrowia, placu zabaw oraz rolkowiska. Dodatkowo powstanie nowe oświetlenie, chodniki oraz elementy małej architektury. Finalnie kwota przeznaczona na inwestycję to prawie 900 tys. zł.  Wszystko ma być gotowe do czerwca tego roku!

To inwestycja z budżetu obywatelskiego (przy okazji zachęcam do składania wniosków) w ramach której powstaje boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej. Będzie to boisko do piłki ręcznej/nożnej, dwa boiska do koszykówki, a także boisko do siatkówki. Całość zabezpieczą wysokie piłkochwyty.

Strefa siłowni zewnętrznej mieścić się będzie na blisko 180 m² i będzie zawierała cztery zestawy urządzeń do ćwiczeń typu: biegacz i prasa nożna, wahadło i narciarz, wyciąg górny i wioślarz oraz twister i motyl, a także stół do gry w ping ponga.

Ścieżka zdrowia dla dzieci na której ćwiczyć będą koordynację ruchową i utrzymanie równowagi utworzona zostanie na powierzchni około 110 m². W tej strefie powstanie łącznie pięć urządzeń.

Plac zabaw powstanie w wydzielonej ogrodzeniem strefie, wyłożonej gumowymi matami. W ramach placu powstaną: bujak na sprężynie, huśtawka dwuosobowa, domek, jak również zestaw zabawowy z zjeżdżalnią.

Nie zabraknie też rampy dla deskorolek czyli tzw. half pipe! Górne podesty będą dodatkowo zabezpieczone barierkami. Ten element szybko zapewne stanie się jednym z ulubionych miejsc piekarskich rolkarzy.

Uzupełnieniem Strefy Aktywności będą elementy małej architektury czyli chodniki, ławki, oświetlenie, stojaki na rowery, regulamin i kosze na śmieci.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments