KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-04-25

Masowy Punkt Powszechnych rusza od środy

W Piekarskim Centrum Medycznym od środy 28 kwietnia uruchomiony zostanie Punkt Szczepień Powszechnych (PSP), będzie on zlokalizowany w starym skrzydle szpitala, wejście od ul. Kościuszki. Jest to jeden z pierwszych tego typu punktów w województwie śląskim. Od pierwszego dnia planujemy szczepić przynajmniej 200 osób dziennie lub więcej jeśli otrzymamy wystarczającą ilość szczepionek!

Pacjenci na szczepienia wchodzić będą od strony ul. Kościuszki, zaś budynek będą opuszczać do ul. Szpitalnej. Bezpieczeństwa oraz przestrzegania dystansu społecznego pilnować będą funkcjonariusze Straży Miejskiej. Co ważne nasz punkt zlokalizowany jest w szpitalu w związku z czym posiada cała niezbędną infrastrukturę medyczną.

Pacjenci obsługiwani będą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Trzeba nosić maseczkę i pamiętać o odpowiedniej odległości od innych osób. Wejście i wyjście zlokalizowano oddzielnie, aby w jednym miejscu nie gromadziło się zbyt wielu pacjentów. Przy drzwiach mierzona będzie temperatura, potem skorzystać można z wydzielonej strefy do wypełniania ankiet.

W celu usprawnienia wizyty zachęcamy do wcześniejszego wypełnienia, kwestionariusza oraz zgody RODO, które można przygotować w domu. Dokumenty są dostępny na stronie Piekarskiego Centrum Medycznego. Należy je wydrukować, wypełnić, podpisać i przynieść ze sobą do punktu szczepień.

Co istotne na szczepienie wystarczy przyjść 10 minut przed wyznaczonym czasem! Nie ma potrzeby przychodzić godzinę wcześniej i gromadzić się przed punktem. To utrudnia obsługę i powoduje niepotrzebne emocje.

Na chwilę obecną zapisy na szczepienia do piekarskiego PSP będą prowadzone przez:

infolinia 989,
e-Rejestracja dostępna na stronie pacjent.gov.pl,
SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333,
zapis w punkcie szczepień (tylko telefonicznie pod nr 575-101-660).

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia tylko 10% zapisów może być dokonywanych bezpośrednio w punkcie szczepień, pozostał pula jest w dyspozycji rejestracji centralnej.

Szczepienia w Punkcie Szczepień w Piekarskim Centrum Medyczny odbywać się będą przy ul. Szpitalnej 11 (stary budynek):

Poniedziałek, środa, piątek – 7.30 – 15.00

Wtorek, czwartek – 11.30 – 18.00

TELEFON PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO REJESTRACJI NA SZCZEPIENIA: 575-101-660.
NIE NALEŻY DZWONIĆ PRZEZ CENTRALĘ SZPITALA.

Wedle zapewnień Rządu RP w kwietniu ma dotrzeć do Polski 5,5 mln dawek, zaś w maju 9 mln szczepionek.

#SzczepimySięwPiekarach

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
1 rok temu

Dlaczego w Piekarach wykonano najmniej szczepień, porównując do innych miast powiatowych woj. śląskiego? Na dzień 24.04 wg Ministerstwa Zdrowia tylko 9040 szczepień. A w okolicy:
Bytom 28819
Chorzów 43195
Siemianowice Śl. 24805
i np. Żory 11272.
Dlaczego u nas tak mało?

Marcin
Marcin
1 rok temu

To właśnie jest centralne zarządzanie.

Damijanowo
Damijanowo
1 rok temu

A co z badaniem przez lekarza przed szczepieniem? Inne punkty szczepień oferują rozmowę lub wywiad z lekarzem. Piekary proponują znowu jakiś erzac “jako pierwsze takie miejsce w województwie”. I ta niebywała, wręcz kosmiczna szybkość tworzenia punktu szczepień. Brawo Wy…….

Tymek
Tymek
1 rok temu

Wypowiedział się pan, że to Wy będziecie szczepic…rozumiem, że Sława będzie pigułą, Paweł z racji postury będzie przytrzymywal pacjenta na kozetce a pan jako ten doktor Mengele z czystą przyjemnością i zaszczytem będzie operował szczykawkami szczepiac ochotników przeciw Covid-19. Z tej historii można by nakręcić filmik promocyjny, gdzie bedzie pan piekarskim Supermanem ratujacym mieszkancow. Ach juz sie rozmarzylem…dziekujemy ci panie ze jestes naszym ojcem z Tobą nie zginiemy

M.Z.
M.Z.
1 rok temu
Reply to  Damijanowo

Nie ma takiego warunku jak badanie przez lekarza przed szczepieniem

Dyg
Dyg
1 rok temu

Rychło wczas, to już raczej nie uratuje szpitala. Ale żeby nie było, że nie próbowaliście coś trzeba napisać. Kolejny sukces w tym marazmie?

Dyg
Dyg
1 rok temu

A przy okazji dostać kasę za każdego zaszczepionego. Jestem z tej branży, proszę nie udawać, że robicie to “dla dobra” mieszkańców.

Gość1
Gość1
1 rok temu

Trochę późno. Jak się zapisywałem na szczepienie to mnie wywaliło za Częstochowę.

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Gość1

Dzwoniąc na infolinię, można zmienić miejsce szczepienia. (infolinia 989)

Gość1
Gość1
1 rok temu
Reply to  Marcin

Myślisz że nie dzwoniłem? Powiedzieli mi, że aktualnie nie ma w powiecie wolnych miejsc. Totalny bajzel. Mieli oddzwonić jak się coś pojawi i oczywiście nie oddzwonili. Na Julce też mi powiedzieli, że nie ma zapisów do końca maja. Podziałałem w internecie i sobie załatwiłem.

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Czy miasto ma jakiś plan na fetę 2 maja z okazji 100 lecia III powstania śląskiego ?
Historia mówi, że dzięki temu powstaniu Piekary zostały przyłączone do Polski zgodnie z uchwałą Rady Ligi Narodów z dnia 12.10.1921 roku
A osiem miesięcy 20 czerwca 1922 roku Wawrzyniec Hajda witał Polskie wojsko przejmujące nasze miasto.
Obchody 100 lecia uzyskania niepodległości przez Polskę w 2018 roku organizowane w Piekarach, które jeszcze 3 lata były pod zaborem, moim zdaniem było historycznym nietaktem.

A okrągła setna rocznica pobytu Piekar Śląskich w Polsce przejdzie bez echa.

Inga
Inga
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Co tu świętować? Pozbyliśmy się jednego okupanta i przyszedł drugi. Gdybyśmy byli osobnym państwem teraz tarzalibysmy się w złocie. Ale już za późno.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Inga

Co więcej, gdyby nasi przodkowie walczyli o dobrobyt, a nie o to żeby móc sie nazywać polakami, bez celu, po prostu żeby być, to napewno nie skończylibyśmy w polsce.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dziwne ze ty jako polak przez małe p jeszcze w tej “polsce” żyjesz skoro tak Ci źle . Droga wolna granice otwarte…krzyż na drogę.

Obiektywny
Obiektywny
1 rok temu
Reply to  Ewa

Śląsk powinien być osobno. Nas Ślązaków Polacy zniszczyli. Nie zna Pani historii

Gość 1
Gość 1
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Do Obiektywny – Ja znam trochę historię ale Ty chyba piszesz swoją.

Widz
Widz
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Wnioskując po tym wpisie to z Ciebie taki znawca historii jak z koziej dupy trąba. Cofnij się trochę w edukacji.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Obiektywny

Komentuje wpis pana piszącego o “polsce”a nie o Śląsku. Czytaj pan ze zrozumieniem

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Ewa

Oczywiście było to do Obiektywnego a nie do Widza

Oberschlesier
Oberschlesier
1 rok temu
Reply to  Ewa

No i w ten sposób , moja droga Ewo , wypędzono ze Śląska prawie 6 milionów Ślązaków , zwłaszcza z Dolnego Śląska . A żeby było śmieszniej wśród wypędzonych byli nawet powstańcy , ot tak im się ich kochana polska odwdzięczyła . Teraz mamy prawie spis powszechny zobaczymy ilu spisze się Ślązaków , i czy kochana ojczyzna a zwłaszcza obecna władza będzie dalej ciąć głupa że , nos Ślonzoków ni ma . A co do powrotu do tzw. macierzy , to przypominam że nie kto inny tylko Kazimierz Wielki zrzekł się Śląska po wsze czasy , no i jak Polska rozbierali to my jus ni byli ve tym państwie łod prowie 400 lot . Gospodarczo tys ni viela my zyskali , bardzo nos fajnie wydojono i tero jak jus przemysł ciężki jest ni potrzebny to sami ni wiedzą co z tym fantem zrobić. Bo po prowdzie , to poloki nos potrzebowali ino skuli przemysłu , bo cymu ni upomnieli sie o nosz Heimat jak Rzeczypospolito była potęga ino durch ciągli na wschód , ino jak powstała ta ich kocina ve 1918 bez Industri to im sie wielce ło nos spomniało .

Gość 1
Gość 1
1 rok temu
Reply to  Ewa

Do Ewa – Podobne teksty pewni politycy mówili lekarzom i pielęgniarkom apotem dziwili się, że nie ma kto ludzi leczyć.

Ewa
Ewa
1 rok temu
Reply to  Gość 1

Być może ale nikt łaski nie robi, ze tu mieszka.

Gość 1
Gość 1
1 rok temu
Reply to  Ewa

Do Ewa – jeżeli ktoś się urodził w Polsce, tu pracuje, tu wychowuje swoje dziec i tu chce żyć godnie i w poszanowaniu prawa , to nie po to, aby ktoś mu mówił “jak ci się nie podoba to możesz sobie poszukać innego miejsca”. Czy Pani postawa jest patriotyczna?

Ditmar
Ditmar
1 rok temu
Reply to  Andrzej

Drogi Panie Andrzeju, Śląsk nie był pod żadnym zaborem. Proponuję doczytać.
“oddać w ręce Polaków przemysł Śląska, to jak wkładać w łapy małpy zegarek” – David Lloyd George, 1919 r.
Małpa zegarek popsuła – cytując Gorzelika.

Co tu świętować pyta Inga – no co właśnie?
Polska zniszczyła Śląsk bardzo prędko. Ściągnięto na Śląska “kulturtrejgerów”, którzy za nic mieli naszą kulturę, tradycje, język.

Zniszczyli też samego Korfantego, a powstańcy umierali w RFN, tak im dobrze było w tej Polsce.

Oberschlesier
Oberschlesier
1 rok temu
Reply to  Andrzej

No drogi Andrzeju z tym zaborem to pojechałeś po całości. Widza że z ciebie fest dupny znawca historii, tylko je taki mały problem z tymi zaborami. Bo widzisz drogi kolego jak Polska rozbierano to Ślask od prawie 400 lot ni był ve Polsce. To jak mógł byc pod zaborem. Jak ni wierzysz, to wejś se kolego atlas historyczny Polski, obejżyj de granice Polski przed rozbiorami i zerknij kak nosz Heimat wtedy był, jak go znajdziesz to bydzies wiedzioł i wincyj takich bajek a berów propagandowych ni bydzies sam nom szkryftloł.