KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-04-26

Świętujemy 3 Maja na sportowo

Zachęcam do sportowego uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja. W ten sposób połączymy aktywność fizyczną z pamięcią o naszej tradycji. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje wirtualny bieg oraz marsz Nordic Walking niebieskim szlakiem Powstańców Śląskich. Warto brać udział w tego typu wydarzeniach. Z prezydent Sławą Umińską-Duraj już trenujemy do tego biegu.

Bieg i marsz rozpoczynać się będą pod Kopcem Wyzwolenia, następnie poprowadzą ulicami: Wyzwolenia, Chopina, przez ogródki działkowe „Azalia”, ulicą Karola Miarki, a zakończenie biegu nastąpi na Placu Noblistów Śląskich. Długość trasy wynosi około 2,85 km.

Ze względu na panujące obostrzenia bieg będzie mieć charakter indywidualny, prosimy aby każdy chętny w dowolnej porze dnia pokonał wyznaczoną trasę. Ważne aby symboliczną trasę pokonać w poniedziałek 3 Maja.

Po pokonaniu trasy należy wysłać na adres mailowy: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl screnn’a z pokonanej trasy podpisując maila imieniem i nazwiskiem. Na Wasze maile MOSiR czeka w dniu 3 i 4 maja.

Każdy kto pokona wyznaczoną trasę i wyśle maila z pokonaną trasą otrzyma książkę autorstwa Dariusza Pietruchy „Emil Baron – To nie sztuka dać się zabić – wspomnienia piekarskiego powstańca” oraz płytę CD Orkiestry Wojskowej z Bytomia.

Upominki do odbioru będą w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji od dnia 6 maja po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod nr 32 768-10-10.

Regulamin Biegu i Marszu Nordic Walking Szlakiem Powstańców Śląskich

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments