KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-04-17

Pomoc dla Szpitala Miejskiego

Radni Obywatelskiego Klubu Radnych: Tomasz Wesołowski, Łukasz Ściebiorowski i Natalia Ciupińska-Szoska przekazali prezes Szpitala Miejskiego Małgorzacie Smoleń i dyrektorowi ds. medycznych Przemysławowi Michalskiemu kombinezony medyczne. 

Wiadomość o tym, że są “do wzięcia” kombinezony otrzymaliśmy od jednej z mieszkanek naszego miasta. Informacja o akcji radnego Sosnowca Łukasza Litewki przekazana za pomocą facebooka wywołała natychmiastową reakcję radnych, którzy wsiedli w samochód i pojechali po kombinezony.

Radny Daniel Pliszka podrzucił wodę “pod drzwi szpitala” – to najprostsza forma wsparcia, wystarczy kupić butelkę, dwie lub całą zgrzewkę i zawieźć do szpitala. Każda ilość się przyda i zostanie wykorzystana.

Piekarskie Centrum Medyczne może liczyć na wsparcie radnych, ale także wolontariuszy i mieszkańców. Wolontariusze Gwoździa zrobili zrzutkę na wodę potrzebną w szpitalu, a następnie na namioty barierowe dla pacjentów chorych na covid-19. W trudnych czasach, w jakich się znaleźliśmy – taka pomoc jest na wagę złota.

Aktualnie w Szpitalu Miejskim leży 73 pacjentów chorych na covid-19, 4 na oddziale endokrynologicznym, 18 na oddziale ginekologiczno-położniczym, 10 na noworodkowym i 20 na chirurgii. Łącznie mamy 125 pacjentów.

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
1 rok temu

Gdzie w Piekarach będzie punkt masowych szczepień? I kiedy ruszy?