KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-04-16

Szkoła Podstawowa nr 5 w remoncie!

Rozpoczęła się gruntowna przebudowa Miejskiej Szkoły Podstawowa nr 5 przy ul. Chopina. Podobnie jak pozostałe wyremontowane placówki zyska nową elewację. Nie zabrakło podkreślenia, że jest to szkoła z basenem – stąd delikatna grafika na budynku. Koszt remontu to prawie 1,7 miliona złotych.

W ramach inwestycji wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na LEDowe oraz powstanie nowy system monitoringu zewnętrznego.  Dodatkowo wymieniona zostanie instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową zostanie stolarka okienna i drzwiowa.

 

Obiekt podlegający remontowi to dwa trzykondygnacyjne budynki wraz z łącznikiem. Działania modernizacyjne mają na celu poprawienie izolacyjności termicznej budynku i dachu co w końcowym efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania. Ocieplenie ścian zewnętrznych zostanie wykonane za pomocą metody typu „lekkiej-mokrej”.

W ramach remontu przewiduje się także modernizację kuchni, w której zakres wchodzi usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Wartość robót opiewa na kwotę blisko 1.700.000 zł, mimo, że pierwotnie zakładano na to zadanie większą sumę, jednak w wyniku postępowania przetargowego udało się obniżyć koszty o ponad 1 mln zł. Planowany termin realizacji projektu to koniec sierpnia 2021 r. Wykonawcą prac jest Zakład Remontowo Budowlany Karol Klyta z Kamieńskiego Młyna.

Wartość dofinansowania projektu” Termomodernizacja i modernizacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich ze środków unijnych wynosi 85% wydatków kwalifikowanych.

Warto przypomnieć, że wcześniej w szkole już zainwestowaliśmy środki na remont basenu, zagospodarowanie terenu przy szkole – krok po kroku, konsekwentnie zmierzając do realizacji kompleksowej inwestycji i stworzenia dzieciom naprawdę bardzo dobrych warunków, na miarę XXI wieku. Tutaj wspierają nas mieszkańcy – m.in. poprzez projektu składane do budżetu obywatelskiego. To przynosi efekty.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

Proponowane posty

17-03-2021

Pięknieją budynki szkół i przedszkoli...

Przedszkole nr 3, Przedszkole nr 11, Zespół Szkół Specjalnych – w tych tr...

Czytaj więcej

12-01-2021

Metamorfoza Szkoły Specjalnej (dawne gim...

Szkoła Specjalna z poczwarki przeobraża się w pięknego motyla. Konieczne były d...

Czytaj więcej

21-12-2020

Piękna sala gimnastyczna MSP 1

Zakończył się kapitalny remont sali gimnastycznej znajdującej się przy Miejskie...

Czytaj więcej

19-01-2021

PUP po całkowitej metamorfozie

Kolejny budynek należący do miasta zyskał nowe życie. Zakończyła się kompleksow...

Czytaj więcej

25-01-2021

Biblioteki na nowym poziomie

Sukcesywnie, krok po kroku remontujemy wszystkie filie biblioteki miejskiej. St...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Baś
Baś
1 rok temu

Znowu skupianie się na kolorach i wyglądzie, a nie na zarządzaniu. Szpital też miał być super piękny, a teraz wyszło szydło z worka.

Maria 54
Maria 54
1 rok temu

Będzie inny kolor niż szary,kurde chyba nie wpisze się w kolorystkę innych placówek oświatowych

Marcin
Marcin
1 rok temu

Znowu remont a może by tak zrobić sygnalizację świetlną w Brzezinach za dużo tam wypadków- uprzedzam pytania i krytykę nie jestem z Brzezin. Często tam przejeżdżam do pracy.

Пиотр
Пиотр
1 rok temu
Reply to  Marcin

Wypadki są tylko i wyłącznie dlatego że ludzie wolą nie zatrzymać się na stopie i porządnie sprawdzić obie strony. Byłem przy dwóch takich wypadkach, na skrzyżowaniu jest świetna widoczność. Ludzie wolą ryzykować więc są wypadku.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 rok temu
Reply to  Пиотр

Czyli idąc tym tropem po co gdziekolwiek są sygnalizacje?
Po co w ogóle sa znaki jak można jeździć na “czuja”.
Na tym skrzyżowaniu jak najbardziej potrzebne są światła.
Tylko jak narazie mozemy sobie pisac bo kasa idzie na szpital .

Пиотр
Пиотр
1 rok temu
Reply to  LEON z Piekor

Nie nie, idąc tym tropem myślenia jest to skrzyżowanie felerne, bo ludziom którzy nie stosują się do przepisów prawa drogowego akurat tutaj często nie udaje się wyjść z tego cało. A wystarczy tylko zatrzymać się i spojrzeć w obie strony. W obu przypadkach wypadku przy którym byłem, ludzie po prostu zwolnili, spojrzeli w jedną stronę, gaz, uda się, bum, jednak z drugiej strony coś jechało. Może zamontujemy światła drogowe przy każdym wyjeździe z posesji i każdym zakręcie, wtedy nikt nie będzie musiał myśleć co robi, bo to jest problemem tego skrzyżowania, nie myślenie kierujących. Jeżdżę codziennie conajmniej 4 razy tędy, gdyby były wątpliwości.

Пиотр
Пиотр
1 rok temu
Reply to  Пиотр

Dodam jeszcze tylko, że temat świateł pojawia się TYLKO I WYŁĄCZNIE dlatego, że ludzie w Polsce mają taką mentalność, że do własnego błędu się nie przyznają, wola udawać że to wina braku świateł i miasta, a nuż uda się wyłudzić odszkodowanie, bo przyznanie się do błędu, to dla polaka grzech.

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 rok temu
Reply to  Пиотр

Nie powiem, że nie masz racji.
Nie jestem ekspertem. Nie chcę się wychylać,.ale wydaje mi się, że do oceny bezpieczeństwa skrzyżowania jest wiele czynników: bliskość zabudowań, pod jakim kątem przebiegają drogi, ilość przejeżdżających samochodów , widoczność itd. Osobiście jestem za światłami w tym miejscu, jednak decyzja należy nie do nas.

P Śl
P Śl
1 rok temu
Reply to  Пиотр

No dokładnie. Normalne skrzyżowanie, czasem trochę ruch wzmożony, ale gdzie tam sygnalizacja. Wypadki są, bo barany siedzą za kółkiem część ludzi nigdy nie powinna zostać dopuszczona do jazdy po drogach. Poniżej przykład jednego z takich piekarskich okazów. Pozdrówcie rodziców kierującego i pasażerów jak znacie, następnym razem mogą mieć mniej szczęścia. https://www.youtube.com/watch?v=H_jProZMXL0

Thomas
Thomas
1 rok temu

A kiedy szkoła nr 9 będzie remontowana?

Marcin
Marcin
1 rok temu
Reply to  Thomas

Jak wymienią dyrektora tej szkoły. Zresztą to na osiedlu a Osiedle powinno zostać zburzone

Thomas
Thomas
1 rok temu
Reply to  Marcin

No i odpowiedź inteligenta że hej.