KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2021-11-27

Święta coraz bliżej – kiermasz WTZ

Kiedy co roku przygotowuję się do świąt uświadamiam sobie, że większość ozdób i drobiazgów, którymi dekoruję dom pochodzi z… kiermaszu piekarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tam powstają prawdziwe cudeńka, które potrafią zachwycić. A można je kupić za naprawdę niewielkie kwoty, które… mają wielkie znaczenie dla podopiecznych.

Tegoroczny kiermasz zainaugurowała Sława Umińska-Duraj, której towarzyszyli radni: Helena Warczok i Stanisław Plajzner. Wszystkie dekoracje i elementy świąteczne zostały przygotowane przez podopiecznych warsztatów, a naprawdę jest w czym wybierać. Jak zawsze – kto pierwszy, ten lepszy. 

Kiermasz Ozdób i Upominków Świątecznych, odbędzie się w sobotę 27 listopada w godzinach 9.00-12.00 w siedzibie WTZ przy ulicy Przyjaźni 48 w Dąbrówce Wielkiej. Jednak to nie wszystko, bo już w poniedziałek, 29 listopada w godzinach 9.30-13.00 w budynku Urzędu Miasta Piekary Śląskie przy ulicy Bytomskiej 84, ponownie rozstawione zostaną stoiska Warsztatów.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w tym roku obchodzą 15. rocznicę istnienia, dlatego tegoroczna edycja jest wyjątkowa, do nabycia dostępne będą nie tylko ozdoby i dekoracje, ale też pyszne ciasta i inne niespodzianki. Podopieczni pracują pełną parą w pracowniach: gospodarstwa domowego, krawieckiej, kulinarnej, mowy i ruchu, papieru i majsterkowicza. Całość wpływów z kiermaszu przeznaczona zostanie na potrzeby funkcjonowania WTZ.

Zapraszamy do udziału i do wsparcia Warsztatów.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments