KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-03-22

Owocna współpraca z Senator Dorotą Tobiszowską

Na zaproszenie Senator Doroty Tobiszowskiej – reprezentacja Obywatelskiego Klubu Radnych wyjechała do Warszawy. W składzie delegacji był Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Wesołowski, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Natalia Ciupińska-Szoska, radny Marcin Felderhoff oraz młodzieżowa radna Laura Wesołowski.

Była okazja, żeby zwiedzić Sejm i Senat RP oraz wysłuchać wspaniałego mini koncertu Chóru Słowiki, a także porozmawiać z naszą parlamentarzystką. Dorota Tobiszowska po raz kolejny udowadnia, że potrafi, a przede wszystkim chce współpracować na wielu płaszczyznach i ponad podziałami politycznymi.

Wyjazd był mniej formalny, ale jesteśmy w stałym kontakcie także w sprawach miejskich, dotyczących twardych inwestycji dofinansowywanych przez rząd. Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy promesę na 30 milionów złotych!

Rozstrzygnięty został już przetarg na remont tunelu rzeki Szarlejki, którego stan techniczny groził zawaleniem. Został wyłoniony wykonawca i wkrótce rozpocznie się realizacja zadania, na które otrzymaliśmy 4,2 miliona złotych.

Otrzymaliśmy także ogromne wsparcie finansowe na remonty dróg. Właśnie został ogłoszony przetarg na jedno z największych zadań, czyli budowę dróg: Jesienna, ustronna, Stawowa, Chabrowa, Konwaliowa, Kościelna Groszkowa, Radzionkowska, Cicha, Darwina, Jasna, Kawalca  – 25,65 mln zł.

Zobacz ogłoszenie przetargu – szukamy wykonawcy na budowę i remonty dróg

Dziękujemy Senator Dorocie Tobiszowskiej za życzliwość, merytoryczną współpracę i zaproszenie do Warszawy. Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

 

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kyrzsztof
Kyrzsztof
1 rok temu

Proszę o informację o ile, dzięki owocnej współpracy z Panią senator, zmniejszył się dług szpitala?
Drugie pytanie, kiedy będzie remontowana ul.Radzionkowska? Bo miała byc 5 lat temu, 4 lata temu, 3 lata temu, rok temu latał Pan tam z kamerą uśmiechnięty od ucha do ucha, a nic się nie dzieje. Czy dopiero po wyborach?

Ita
Ita
1 rok temu

Ma Pan rację. We wpisie jest tylko informacja, że radni z Piekar pojechali na wycieczkę do Warszawy. Co to jest k… szkoła czy praca?

Kretyn
Kretyn
1 rok temu
Reply to  Kyrzsztof

Jak widać opozycja w mieście to tylko anonimowe trolle, bez umiejętności czytania ze zrozumieniem. Albo czytania w ogóle. Radny? Poseł? Kandydat? Zwykły dupoliz polityczny? Kiepsko z naszym krajem jak taka elyta ma ambicje…