KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-05-19

“Piątka” nabrała rumieńców… MSP 5 w nowej odsłonie

Trwa solidny remont Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5. Mimo kłopotów, zmiany wykonawcy i… znaczącego zwiększenia kosztów posuwamy się do przodu i efekty już widać. Naprawdę fajnie się ten obiekt prezentuje – zwłaszcza jeśli ktoś jeszcze pamięta jak było wcześniej. Kolejna udana metamorfoza.  Delikatne nawiązanie do tego, że to szkoła z basenem jest widoczne na elewacji. Jak Wam się podoba?

Trudności i problemów nie brakuje. Remont jest prowadzony w czynnej szkole – jest wiele utrudnień za co przepraszamy. Mam nadzieję, że po wakacjach dzieciaki będą miały ten obiekt na wyłączność.

Koszt zaplanowanych prac to prawie 4 miliony złotych. W ramach inwestycji wykonana zostanie kompleksowa termomodernizacja budynku z dociepleniem fundamentów, ścian, dachu oraz nowa elewacja. Ponadto wymienione zostanie oświetlenie na LEDowe oraz powstanie nowy system monitoringu zewnętrznego.  Dodatkowo wymieniona zostanie instalacja ogrzewania (rury, grzejniki oraz zawory). Częściowo zmieniona na nową zostanie stolarka okienna i drzwiowa.

Obiekt podlegający remontowi to dwa trzykondygnacyjne budynki wraz z łącznikiem. Działania modernizacyjne mają na celu poprawienie izolacyjności termicznej budynku i dachu co w końcowym efekcie wpłynie na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do jego ogrzania.

W ramach remontu przewiduje się także modernizację kuchni, w której zakres wchodzi usunięcie istniejącej kuchni węglowej oraz wymianę jej na kuchnie gazową.

Wartość dofinansowania projektu” Termomodernizacja i modernizacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich ze środków unijnych wynosi 85% wydatków kwalifikowanych.

Warto przypomnieć, że wcześniej w szkole już zainwestowaliśmy środki na remont basenu, zagospodarowanie terenu przy szkole – krok po kroku, konsekwentnie zmierzając do realizacji kompleksowej inwestycji i stworzenia dzieciom naprawdę bardzo dobrych warunków, na miarę XXI wieku. Tutaj wspierają nas mieszkańcy – m.in. poprzez projektu składane do budżetu obywatelskiego. To przynosi efekty.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

← Powrót

Proponowane posty

16-04-2021

Szkoła Podstawowa nr 5 w remoncie!

Rozpoczęła się gruntowna przebudowa Miejskiej Szkoły Podstawowa nr 5 przy ul. C...

Czytaj więcej

19-05-2018

Boisko w budowie - MSP 5

Pamiętacie skąd wyruszałem 4 czerwca 2016? Pamiętacie jaki b...

Czytaj więcej

19-06-2021

Potrzebujemy solidnych wykonawców... MSP...

Niestety firma zajmująca się termomodernizacja Miejskiej Szkoły Podstawowej nr ...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments