KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-05-18

Młodzieżowy Dom Kultury do remontu – PRZETARG

Szukamy wykonawcy remontu Młodzieżowego Domu Kultury. Inwestycja została zaplanowana w trybie “projektuj i buduj”. Na realizację tej inwestycji otrzymaliśmy 5 mln z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych.  Już dawno remont powinien być w trakcie realizacji, ale… zawiedli projektanci. Dwóch wykonawców nie ukończyło pracy i nie uzyskało pozwolenia na budowę stąd konieczność formuły projektuj i buduj.

Centrum Kultury Młodzieżowej to planowany remont budynku starej szkoły specjalnej przy ul. Bytomskiej (tuż przy Bazylice). Znajduje się w nim połączony Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 i nr 2. W ramach projektu wyremontowana zostanie elewacja, dach i całe wnętrze. Zagospodarowany zostanie także ogród. Spełni się nasze marzenie o stworzeniu wyjątkowego miejsca dla dzieci – planowaliśmy to od dawna, mamy dokumentację projektową, sama inwestycja przeciągnęła się jednak w czasie… I to znacznie.

Muszę powiedzieć, że w chwili obecnej najwięcej problemów sprawa etap… projektowy. Firmy wyłonione w przetargu coraz częściej nie kończą projektowania lub oddają dokumentację zawierającą ogrom błędów, co powoduje wiele problemów z rozpoczęciem inwestycji. Na jakość dokumentacji projektowe często skarżą się wykonawcy prac. Podobne problemy jak w przypadku tej inwestycji mieliśmy ze ścieżkami rowerowymi. To przez nierzetelnych projektantów prace realizowane są z tak dużym opóźnieniem.

W tej chwili przetarg obejmuje zarówno projektowanie jak i od razu wykonanie inwestycji. Bez rządowych środków inwestycja nie byłaby możliwa. Dzięki dobrej współpracy z senator Dorotą Tobiszowską udało się jednak osiągnąć cel. Premier podpisał decyzję o dofinansowaniu. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i dotychczasową współpracę.

Nazwa zadania: Termomodernizacja Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Piekarach Śląskich przy ul. Bytomskiej 152 w formule “zaprojektuj i wykonaj roboty budowlane”

Szukamy wykonawców – więc możecie udostępniać!

Zobacz szczegóły przetargu

 

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian Harazim
Damian Harazim
2 miesięcy temu

Widzę że problem z projektantami jest już chyba powszechny…

Rodzic.
Rodzic.
2 miesięcy temu

Powiem jedno w tym domu kultury dba się więcej o samą młodzież niż o dzieci . Tam zrobił się prywatny folwark.

Ewa.
Ewa.
2 miesięcy temu

Brak słów z tą placówką , tylko współczuć ludziom którzy tam pracują.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 miesięcy temu
Reply to  Ewa.

A konkretnie? Jakiś przykład? Bo jak ostatnio tam byłem z dzieciakami na zajęciach to tak uśmiechniętych pracowników nie widziałem w żadnej piekarskiej placówce! A była dodatkowo jeszcze sobota…

Rodzic.
Rodzic.
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszkaniec

Pozory mylą . Widać jak na dłoni oni są zastraszani.

Ewa.
Ewa.
2 miesięcy temu

Dyrektorka do wymiany.