KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-06-28

Krok po kroku… odnawiamy dawne Ognisko Muzyczny

Dobiegł końca kolejny etap remont budynku dawnego Ogniska Muzycznego, należący do Miejskiego Domu Kultury, który w przyszłości pozwoli na poszerzenie oferty placówki. Mało osób pamięta jak jeszcze przed rokiem 2017 wyglądał Miejski Dom Kultury i Kino Zacisze. Zmiany zaszły diametralne. 

Od 2018 roku systematycznie i etapowo przywracana jest świetność budynku w ramach dostępnych środków środków. Obecny etap był bardzo trudny, a jednocześnie ważny, gdyż jego zakres obejmowały ciężkie pracy wyburzeniowe, wykonanie izolacji piwnic wraz z wymianą niektórych okien i doświetleń oraz przyłączenie instalacji kanalizacyjnej. Aby poprawić funkcjonalność budynku, który został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, wykonano przed budynkiem podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Koszt tego etapu inwestycji to ponad 230.000.zł. Pieniądze na ten cel pochodziły ze środków własnych MDK. Planowany jest już kolejny, ostatni etap remontu, na który staramy się pozyskać środki finansowania. Wyremontowane sale przeznaczone zostaną na działalność istniejących sekcji MDK oraz stworzą szereg nowych możliwości. Mamy nadzieję, że to nowe miejsce stanie się ważnym centrum piekarskiej kultury.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 rok temu

A może jednak powrócić do sekcji muzycznych?
Podstawowe: czyli pianino, gitara, perkusja?