KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-06-29

Rada Miasta jednogłośna. Absolutorium dla Sławy Umińskiej-Duraj!

Rada Miasta jednogłośnie podjęła uchwałę o przyznaniu prezydent Sławie Umińskiej-Duraj. To wyjątkowy moment – bo tak pozytywnej “recenzji” prezydent chyba dotąd nie otrzymywała – a radni przyznali ją za wyjątkowo trudny rok, kiedy mieliśmy zarówno okres pandemii, jak i pierwsze zmiany podatkowe. Jako miasto nie tylko przeszliśmy ten okres obronną ręką, ale też nie zatrzymalismy inwestycji. 

Ogromne podziękowania dla wszystkich radnych Obywatelskiego Klubu Radnych, którzy każdego dnia wspierają nas w pracy i realizacji Programu Rozwoju Piekar Śląskich. Razem zmieniamy Piekary Śląskie.

Prezydent Sława Umińska-Duraj na sesji podziękowała także radnym Klubu Nasze Piekary, za wsparcie, na które mogła zawsze liczyć – także w tematach trudnych, na tym polega bowiem branie odpowiedzialności za rozwój miasta.

Podziękowania prezydent skierowała także do radnych PiS, którzy poparli uchwałę – tym razem nie wstrzymując się od głosu.

Piekary Śląskie w trudnych czasach nieustannie się rozwijają i nie przerywają inwestycji. Założony plan rozwoju miasta jest realizowany konsekwentnie i mimo opóźnień, trudności i kłopotów z wykonawcami – krok po kroku posuwamy się do przodu. Oczekiwane od wielu długich lat inwestycje trwają.

Prezydent Sława Umińska-Duraj podkreśliła rolę współpracy z senator Dorotą Tobiszowską oraz środków rządowych, które otrzymało miasto, co umożliwiło realizację wielu nowych inwestycji.

Każdy rok jest trudny, każdy rok to nowe wyzwania, każdy rok to kolejne inwestycje, ale dzięki dobrej współpracy możemy je realizować.

Razem zmieniamy Piekary Śląskie!

← Powrót

Komentarze2.7 3 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vulan
Vulan
1 miesiąc temu

Oj trudne czasy, trudne czasy. Nie mamy pieniędzy na nic z rzeczy potrzebnych, Piekarskim samochodom już koła odpadają od tych dziur, więc biegnijmy razem z Panią Prezydent.

Achim z KG
Achim z KG
1 miesiąc temu

Proszę o wiadomość co dalej z ulicą Radzionkowska? Nic sie tam już nie dzieje, a ulica jest tak przekopana, że chyba jedynie traktorem można tam przejechać. Asfald porozcinany wzdłuż inw szerz… Tragedia… Wszystko co zasypali to już dawno siadło i są takie dziury że to jest jakaś porażka… Mówił pan że już zaczynają budować drogę a tam wręcz przeciwnie chyba zakończyli i teraz nic już tam nie widać, żeby się coś tam działo…

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu
Reply to  Achim z KG

Domyślam, się ze pracują tam podwykonawcy. Każdy w swoim fachu i każdy ma jakiś termin , ziemia teraz się ubije i wejdzie główna ekipa.
Poniżej wysyłam zdjęcie z Siemoni ,gdzie nie cały rok temu generalnie robili drogę, a dzisiaj droga się zapadła na kilkudziesięciu metrach i dalej się zapada.

Kolid
Kolid
1 miesiąc temu
Reply to  Achim z KG

Łączę się z Tobą w bólu po prostu oszukują ludzi. gadali, że lada dzień wejdzie ekipa robiąca drogę i nic. Panie Turzański jak jeszcze raz będziesz pan pajacował z kamerą pod moim domem na radzionkowskiej to inaczej bedziem gadać.

Pajac
Pajac
1 miesiąc temu
Reply to  Kolid

Ty chyba masz małego fiutka, że tak podskakujesz. Próbujesz sobie coś zrekompensować? Swoją drogą chętnie zobaczę – panie turzański bierz Pan kamerę, jedź i nagraj palanta. Podejrzewam, że nic z tego nie wyjdzie, bo potrafi pajacować tylko w necie

Jcc
Jcc
1 miesiąc temu
Reply to  Pajac

Mały fiutek Cię robił

ayk
ayk
1 miesiąc temu
Reply to  Achim z KG

Co to jest asfalD?

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  Achim z KG

Przekazano plac budowy firmie wykonującej przebudowę tej drogi, czekali az skończy MPWiK z wodociągiem i kanalizacją sanitarną, od poniedziałku ruszają, najpierw geodezja, potem wycinka i roboty typowo budowlane…Radzionkowska zmieni oblicze po latach.

Kolid
Kolid
1 miesiąc temu
Reply to  Marcin

Poniedziałek w połowie za nami, a na Rzadzionkowskiej cisza. Kolejny tydzień, kolejne puste słowa o jakiś pracach. Robicie z ludzi idiotów.

cystyciul
cystyciul
1 miesiąc temu
Reply to  Kolid

bier łopate ciulu i zapierdalaj nierobie zamiast siedziec w oknie i pierdolic

Kolid
Kolid
1 miesiąc temu
Reply to  cystyciul

Jeśli wolisz za coś płacić, a później robić to samemu, to zapraszam na Radzionkowską. Droga czeka.
Panie Turzański pewnie już sprzęt filmujący przygotowany żeby pokazać jakie to pracę odbywają się na Radzionkowskiej, Pani Senator czeka pod telefonem, a tu firma Pana wystawiła i jednak prace zaczną się w przyszłym roku, czy może nie mają ludzi i ogłosili upadłość. A może opóźniła się transza z ministerstwa i nie ma czym zapłacić. Czy może za ciepło albo za mokro. Jaka bajeczka teraz będzie?

Krzysztof
Krzysztof
1 miesiąc temu

Nie absolutorium, tylko kółko wzajemnej adoracji!

Achim
Achim
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztof

Mówisz komunizm myślisz Stalin, Lenin, Kim Dzong Un, Putin mówisz Piekary myślisz Turzański, Słota, Umińska i Palacz. Pierwszy nagrywający wszystko i wszystkich ale nic z tego nie wynika, prawdziwy mistrz obiektywu, następnie mistrz teflonowej patelni i garnków samowarów, który dowartościowywania szuka na grupie Księżej Góry ścigajac z aparatem dzieci które nabałagania, następnie głowa miastą, którą sterują inni, bo sama jest tam z przypadku no i na koniec celebryta mieszający się we wszystko i wszystkich no bo w końcu doszedł do 1/4 finału mistrzostw Polski Big Brother superstars. Prawdziwy obraz Piekar nędza i rozpacz

Achim
Achim
1 miesiąc temu
Reply to  Krzysztof

Aaa jest jeszcze Ściebiorowski, który przed wyborami zjawi się nawet na mistrzostwach Piekar w szydełkowaniu i wybijaniu przerębli na czas udając eksperta w tej dziedzinie byle tylko na niego zagłosować

Last edited 1 miesiąc temu by Achim
Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu
Reply to  Achim

Ło Panie… Nawet Radkowi się dostało
Poziom frustracji u trolli jak na termometrze za oknem hahaha

Radziu
Radziu
1 miesiąc temu
Reply to  Achim

Teeee Achim, weź ty sie rozpędź, a ściana się sama znajdzie , poza tym masz jakieś chujowe dane, bo Radziu jak już, to doszedł do finału, ale rozumiem twoją pomyłkę skoro pracuje tylko 1/4 tego co masz pomiędzy uszami smyku. Na koniec jak ci żal, to wystartuj w jakimś reality show, typu: najlepszy anonimowy bohater internetowy

....
....
1 miesiąc temu
Reply to  Radziu

Nie wystapi bo jest normalny pewnie

Damian Harazim
Damian Harazim
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Nie wynika to z wypowiedzi…

Jcc
Jcc
1 miesiąc temu

Panie Turczyński kiedy zaczniecie coś działać na Brzezinach ?
Cała patologię z Piekar przenieśliście do Nas .
Wolicie inwestować w osiedle wieczoRka bo jest tam dużo mieszkańców i tak chcecie zdobyć głosy.
Wasz czas dobiega końca dobrze o tym wiecie .

Ablabla
Ablabla
1 miesiąc temu

A co robicie z ścieżką za parkiem w Brzezinach, wystarczy zrobić i już nie trzeba dbać miała być do brzozowic a od lat stoi jak stała? Na spacer iść nie można bo trawa i chwasty większe od ludzi siatkówka taka, że zagrać nie można, droga rozwalona bo piekarska policja jest na tyle leniwa, że tylko ciśnie się tam tymi radiowozami robiąc patrole “bo oni mogą”. Od długiego czasu nic nie robicie trawa skoszona kilka lat temu jak osoby z Brzezin zwróciły panu uwagę i bardzo szybko udało się to zrobić w budżecie obywatelskim dajecie głosować na takie projekty jak światła przy przejściu dla pieszych czy to nie tak, że wy powinniście dbać o waszych mieszkańców i robić to normalnie a nie przez projekt? Bo co jak ludzie nie zagłosują to nie ważne, że będą wypadki ważne że chcieli co innego

Już dosyć
Już dosyć
1 miesiąc temu
Reply to  Ablabla

@Ablabla – to nie jest jedyne takie miejsce. Wszystkie ich inwestycje kończą w ten sam sposób. Zrobią na pokaz, huczne otwarcie, odtrabienie sukcesu i zapomnienie. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wystarczy spojrzeć na parking na Ziętka jak wygląda, Poczytać co się dzieje na boisku w kozłowej górze. Już o zadłużonym szpitalu nie wspominając. Porażka totalna.

P Śl
P Śl
1 miesiąc temu
Reply to  Już dosyć

Nic nowego, spółka z o.o. Zrobić Otrąbić Olać 🙂

Już dosyć
Już dosyć
1 miesiąc temu

“przedszkole prawie budowane od nowa” – to jest dobre. Jak zwykle wybraliście jakaś firmę krzak do remontu przedszkola, która wbrew sztuce budowlanej obkopała cały budynek, ten prawie się zawalił, ale SUKCES, budujemy prawie od nowa. Budujecie od nowa, bo musicie, daliście ciała i tyle, a nie budujecie za swoje tylko za nasze, czyli jak zwykle Piekarzanie muszą bulić za wasze złe decyzje.

Ablabla
Ablabla
1 miesiąc temu
Reply to  Już dosyć

A bo bym zapomniał, jeszcze wspaniały park w Brzezinach wraz z placem zabaw który został odebrany hucznie z wielką relacja w mediach społecznościowych szkoda, ze zapomnieliście o posprzątaniu szkła przy zjeżdżalniach oraz innych miejscach gdzie bawią się dzieci… akurat Pan słota jest w tym temacie bardzo dobry i mocno się z tym utożsamia więc mógł się osobiście tym zająć zamiast szukać rodziców dzieci na księżnej górze które zostawiły papierek lub stawiać znaki drogowe bo jeżdżą za szybko obok jego posesji

Last edited 1 miesiąc temu by Ablabla
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Ablabla

Ablabla, czy też Achimie… Zająłem się tym Sąsiedzie z Księżej Góry;)

Last edited 1 miesiąc temu by Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Achim
Achim
1 miesiąc temu

Wspaniale to jeszcze proszę się zająć obietnicą na osiedlowej grupie o usunięciu się z funkcji administratora a najlepiej również o całkowitym opuszczeniu grupy. Poradzimy tam sobie lepiej bez pana lamentów. Będzie miał pan więcej czasu na wspólne gotowanie z żoną. Tylko żeby pan naleśnika nie przypalił jak będzie pan pstrykał zdjęcia dziecią, które po skończonej zabawie wszystkiego nie posprzątały
P.s
Nikt panu żony nie obraża
P.s 2
Zamiast zajmować się sprawami światłowodów na grupie w czasie pracy lepiej niech się pan zajmie aktualnymi sprawami i postulatami mieszkańców
P.s 3
KG wcale w tak rozległym obszarze do piekar nie leży
P.s 4
Wymieniłby pan wkońcu w tym aucie to co tak panu skrzypi, bo z dalek słychać jak pan jedzie, a żona już przecież prosiła

mieszkaniec
mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Achim

JPD… co za radzionkowski ciul… Nie wiem o czym piszecie, nie interesuje mnie to. Nie podoba ci się jakaś grupa to się wypisz. Panie Turzański ogarnij Pan moderację bo się zwykły śmietnik na blogu robi.

Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
Paweł Słota II Zastępca Prezydenta Miasta
1 miesiąc temu
Reply to  Achim

Nie ma problemu, tylko musisz się do mnie Achim zgłosić, żebym mógł Pana zrobić Administratorem, bo bez Administratora grupa się z automatu rozpada i wtedy będzie dopiero płacz na Osiedlu, ale za to koty będzie można maltretować do woli. Boże… kamerę w moim domu też już podłączyłeś, bo do karty pracowniczej podłączyć Ci się nie udało? Jak już masz tyle wolnego czasu, to czekam na Twoje złote myśli pod tym wpisem: https://www.krzysztofturzanski.pl/2022/07/wandale-niszcza-a-rodzice-ich-bronia-skarga-na-radnego-ktory-przylapal-chuliganow/#comments

P. S.
Kończę dyskusję z anonimowymi trolami z mojego Osiedla. To blog o Piekarach Śląskich, a nie o Radzionkowie. Użytkownicy w komentarzach jasno się wyrazili co o Państwu myślą. Przykre to. Pozdrawiam serdecznie Sąsiadów.

Łukasz Sz.
Łukasz Sz.
1 miesiąc temu

Panie Pawle, proszę o pokazanie gdzie tutaj ktoś Pana żonę obraża? Akurat do niej wszyscy mamy szacunek i nikt jej nie obraził tutaj. Krytyka w pana kierunku to nie hejt a sama prawda. Co do pana Żony, sam bardzo dobrze ja znam, nie raz analizowaliśmy różne kwestie, gdy pan był zajęty teoriami spiskowymi

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu
Reply to  Już dosyć

nie wybraliście tylko te kwestie regulują zamówienia publiczne, nawet szkoda palców by klikać odpowiedzi na takie coś, serio, podziwiam autora bloga bo ja bym nie potrafił…

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu

Hahaha, szach mat.

Jasio
Jasio
1 miesiąc temu

A ta pani z czerwonymi włosami, pod względem stroju, pomyliła chyba sesję Rady Miasta z klubem nocnym. Polecam zmianę stylisty