KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-KAJDAN

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-06-04

Piknik z małymi przyjaciółmi

To był ważny dzień dla dzieciaków z DPS. Dzień Dziecka i Dzień Wdzięczności. Wdzięczności, bo chłopaki wiedzą, że wszystko zawdzięczają wielu ludziom dobrego serca, którzy pomagają im na każdym kroku. Wielu z nich przyjechało spędzić wspólnie czas i chociaż pogoda była delikatnie mówiąc w kratkę –  atmosfera była wspaniała.

Nie ma sensu, żebym Państwu opisywał co się działo, to jest jedno z takich wydarzeń, które trzeba przeżyć. Poczuć te emocje i atmosferę. Poznanie tych dzieciaków wywołuje skrajnie przeciwne uczucia – od ogromnej złości, bezsilności i żalu aż po ogromną radość, ciepło i miłość. Oni tacy po prostu już są.

Cieszę się, że moi synowie mieli okazję poznać chłopaków, zobaczyć z jakimi prawdziwymi problemami muszą się zmagać każdego dnia. To prawda – musiałem odpowiadać na trudne pytania Maćka, ale moim zdaniem to ważne, żeby dzieciaki zrozumiały, że nie każdy ma tak cukierkowe życie jak oni.

A w najkrótszym podsumowaniu powiem tylko tyle. Udało się wywołać uśmiech na twarzach dzieciaków, była radość, była zabawa, była niczym nie ograniczona chwila szczęścia. To najważniejsze!

 

Dorzuć się do SKARBONKI

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments