KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-07-26

Konstrukcja do treningów OCR na terenie MOSiR

Z początkiem tego tygodnia na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiła się nowa atrakcja dla fanów zawodów z przeszkodami i treningów funkcjonalnych, wytrzymałościowych oraz z użyciem ciężaru własnego ciała. Klatka OCR RIG została zamontowana obok boiska MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3.

Ten profesjonalny sprzęt umożliwia wykonanie treningu OCR RIG. Skrót OCR pochodzi z języka angielskiego od słów Obstacle Course Racing i oznacza „wyścig z przeszkodami” lub też często „bieg survivalowy”. Konstrukcja specjalnej „klatki” pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku. OCR to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy mierzą się nie tylko z dystansem, ale również z przeszkodami. Klatka na terenie MOSiR jest przeznaczona do kompleksowego treningu zawodnika biegów przeszkodowych (typu Runmageddon, Barbarian Race, Spartan Race czy Biegun). Jest to sprzęt, który umożliwia wielowariantowy trening techniki, wytrzymałości  i siły z wykorzystaniem większości przeszkód spotykanych w zawodach i torach. Nowa inwestycja kosztowała 56 400 zł i stanowi uzupełnienie bogatej oferty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do sportowego kompleksu należą basen, wodny plac zabaw, plenerowa siłownia, plac do kalisteniki, a teraz klatka do treningu OCR RIG.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Biedrona
Biedrona
19 dni temu

decyzja o wyborze wykonawcy z 15 grudnia 2021 roku – długo to trwało

LEON z Piekor
LEON z Piekor
17 dni temu

No wow. Super. O tym nie wiedziałem. Korzystałem z toru w Kaletach , wiadomo płatny ,trochę większy i z trenerem, a teraz można zachaczać o MOSiR.
Szacun.