KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-07-27

Odeszła Adriana Mazurek – kobieta Anioł

“Nasza koleżanka, wolontariuszka, liderka z Piekar Śląskich Adriana Mazurek (de domo Murawska, primo voto Bożek) już nie będzie uczestniczyła z nami w kolejnych akcjach czynienia dobra w Szlachetnej Paczce. Po walce z chorobą teraz jest już w tym lepszym miejscu, gdzie dotyka ją tylko Dobro” – poinformowali na facebooku wolontariusze Szlachetnej Paczki. 

Adriana była pracownikiem Szpitala Miejskiego, ale dla mnie to przede wszystkim osoba, która “lubi ludzi” – to hasło widniejące na koszulkach szlachetnej paczki pasowało do niej jak do nikogo innego. I właśnie Szlachetnej Paczki nie potrafię sobie bez niej wyobrazić. Bezinteresowanie, z pasją i pełnym zaangażowaniem niosła pomoc innym. Wyjątkowa kobieta.

Jej odejście to niezwykle smutna wiadomość dla całej społeczności naszego miasta. Będzie nam jej wszystkim brakowało. Najszczersze wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich bliskich.

Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Adriany Mazurek z domu Murawska. Pani Adriana Mazurek była aktywną działaczką społeczną i pracownikiem Piekarskiego Centrum Medycznego. Swoje życie przeżyła w najpiękniejszy z możliwych sposobów. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec pacjentów i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywała, co jest w życiu ważne i istotne. Kochała życie, a dobro drugiego człowieka było dla niej zawsze najważniejsze.

Adriana Mazurek była liderem szlachetnej paczki, została osobowością roku 2020 w plebiscycie „Dziennika Zachodniego” za działalność społeczną i charytatywną w Piekarach Śląskich. W życiu kierowała się zasadą, że nie wolno marnować żadnej chwili i należy wybierać to, co najważniejsze, trwałe, nieprzemijające.

Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłej wyrazy szczerego żalu i współczucia składają:

Tomasz Wesołowski Przewodniczący Rady Miasta wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych oraz Sława Umińska-Duraj Prezydent Miasta wraz z zastępcami.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Seweryn
Seweryn
16 dni temu

Bardzo dziękuję za miłe słowa i pamięć o mojej żonie, pogrążony w żałobie mąż – Seweryn Mazurek

Piekarzanka
Piekarzanka
15 dni temu

Żegnaj Ada ! R.I.P.