KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-08-12

Radzionkowska w budowie – ogromna zmiana

Trwa budowa ulicy Radzionkowskiej. Celowo używam słowa budowa a nie remont. Już na pierwszych zdjęciach widać, jak ogromna będzie to zmiana. I nie, nie będzie to autostrada, ale droga z pełną infrastrukturą. Podobnie było z ulicą Brynicką – aż trudno uwierzyć, jak kiedyś było wąsko i niebezpiecznie. 

Budowa drogi to jedno, a sieci to zupełnie inna sprawa. Dlatego w pierwszej kolejności MPWiK prowadziło prace dotyczące wodociągów i kanalizacji. Ruszyła przebudowa gazociągu. Trwają szerokie prace przygotowawcze. Powstanie nowa jezdnia, chodnik, ścieżka rowerowa i utwardzone pobocze, a także oświetlenie.

Nie byłoby to możliwe bez wsparcia senator Doroty Tobiszowskiej i dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład na kwotę 25.650.000 złotych (dwadzieścia pięć milionów złotych!). Dzięki tym środkom, a także kolejnym transzom (otrzymaliśmy kolejne 19 mln złotych na drogi i sygnalizacje świetlne) dość sporo zmienimy w infrastrukturze drogowej.

W ramach dofinansowania powstanie nie tylko Radzionkowska, która jest największą inwestycją wartą ponad 10 milionów złotych! Powstaną także drogi na Józefce: Jesienna, Ustronna, Stawowa, Kościelna, Chabrowa, Konwaliowa, Groszkowa. Koszt 4,4 mln. zł. Ponadto ulice:  Cicha – 2 mln. zł, Darwina – 3 mln. zł., Jasna – 1,5 mln. zł. i Kawalca – 3 miliony złotych. Cześć dróg zostanie wykonana w systemie zaprojektuj i wybuduj, a cześć na podstawie wcześniejszych projektów.

Pytacie Państwo kiedy ruszą prace na wszystkich odcinkach. Wszystkie umowy zostały podpisane, a place budowy przekazane wykonawcom. Ruszyły prace na Radzionkowskiej, na Kawalca, Cichej. W najbliższym czasie powinno już widać ruch wszędzie!

Inwestycje drogowe to także uciążliwości i utrudnienia – dlatego proszę o uzbrojenie się w cierpliwość oraz ostrożne poruszanie się.

 

Zdjęcia: Jerzy Kozera, profil Piekary Śląskie Okiem Obserwatora23

← Powrót

Proponowane posty

15-06-2022

Radzionkowska już budujemy

Dopiero co podpisaliśmy umowy na blisko 27 mln zł dotyczące realizacji ulic, a ...

Czytaj więcej

30-05-2022

Dorota Tobiszowska: kolejne 23,5 miliona...

Senator Dorota Tobiszowska przekazała bardzo dobre wiadomości dla Piekar Śląski...

Czytaj więcej

25-10-2021

Dorota Tobiszowska: mamy 30 milionów dla...

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Program...

Czytaj więcej

28-05-2021

Mamy swojego Parlamentarzystę!

Wreszcie mamy swojego Parlamentarzystę poinformowała radnych podczas sesji Rady...

Czytaj więcej

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kazik
Kazik
1 miesiąc temu

Krzysztof Turzański zastał Piekary zielone, zostawił , zabetonowane i uciekł na Chechło.
Ul.Radzionkowska wycięte stare drzewa, zmniejszony pas zieleni. Ul.Maczka wycięte stare drzewa
Ul.Ziętka wycięte stare drzewa. A potem, że upał w mieście, a jak ulewa to zalało, bo nie ma gdzie wsiąkać. Ale co to pana, pan se w tym czasie moczy nogi w Chechle. Tragedia z tym chopem.

zoja
zoja
1 miesiąc temu

Te pana quasi żarty śmieszą już chyba tylko pana.

Kamil
Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  Kazik

Remonty dróg są potrzebne. Ale betonoza to prawda np. Lipka i Winna Góra czeka w kolejności nastepna

P Śl
P Śl
1 miesiąc temu

trudno uwierzyć, jak kiedyś było wąsko i niebezpiecznie. ” Złotousty znowu błyszczy, jak to przeczytają w MZUiM Jaworzno to się chyba popłaczą ze śmiechu 😀

LEON z Piekor
LEON z Piekor
1 miesiąc temu

Zastanawiam się nad tymi komentarzami… .

Kto z was nie ma przy domu chodnika z kostki , pod którą trzeba było zerwać Trawnik ( niszczenie zieleni, betonowania posesji), kto z nas nie wyciął kiedyś drzewa ,żeby zrobić wjazd, zbudować dom? . Owszem zasada : wycinasz drzewo , zasadź dwa .
Patrząc na te komentarze, że TURZANSKI wycina drzewa zeby zrobić chodnik , ścieżkę rowerowa, nowa drogę, oświetlenie itd , są bezsadane..ewentualnie mógł te drzewa zostawić , a na środku chodnika można by zrobić zwezenie i Postawic światła.
Czasem ktoś zawini i można to opisać na tym blogu , ale bezsensowne jest pisanie i marudzenie ,że Turzanski to i tamto.

Faktem jest ,że dużo zostało obiecane mimo ,że były realne plany na zbudowanie , ale nie gadajmy, że w Piekarach nic się nie dzieje.
Fakt , miasta ościenne robią więcej, ale… Piekary to tylko małe miasteczko.

Mieszkaniec KG
Mieszkaniec KG
1 miesiąc temu

Czy na czas budowy drogi będzie przejezdna w jakiś sposób radzionkowska? Czy zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu? Jeśli będzie zamknięta to gdzie będzie poprowadzony objazd? I od kiedy byłaby zamknięta? A może będzie zorganizowany jakiś przejazd wahadłowy albo bokiem?

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Kiedy ruszą prace na Podmiejskiej?