KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-09-21

Będą nowe miejsca w żłobku?

Miejsc w żłobku brakuje i jest to jeden z największych problemów rodziców, którzy chcą wrócić do pracy. Kiedy zaczynaliśmy zarządzać miastem w Piekarach Śląskich mieliśmy 70 miejsc w żłobku na Manhattanie. Udało nam się otworzyć filię na Szarleju i utworzyć nowe 40 miejsc! Później zwiększyć ilość miejsc na Manhattanie do 80. Dziś mamy dostępnych 120 miejsc w żłobku, a planujemy kolejne 25.

Nowa filia żłobka mogłaby powstać w remontowanym Przedszkolu nr 12 w Brzezinach Śląskich. Mamy tam miejsce, gdzie możemy przyjąć 25 maluchów. Wtedy ilość miejsc wyniosłaby w mieście 145 (czyli osiągnęlibyśmy ponad dwukrotnie większą ilość miejsc od punktu wyjścia). Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale analizujemy taką możliwość. Remont budynku zostanie zakończony w przyszłym roku, więc mamy jeszcze chwilę.

Nawet jeśli uda się wszystko zrealizować zdaję sobie sprawę, że to wciąż kropla w morzu potrzeb. Ilość chętnych jest znacznie większa niż możliwości żłobka. Warto jednak pamiętać, że prowadzenie żłobka nie jest obowiązkowym zadaniem gminy, nie dostajemy na to żadnych środków i subwencji – utrzymujemy te placówki z budżetu miasta.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments