KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-09-14

Doktor Joanna Wojcieszczyk – Bacia w “Jedynce”

Od 13 września do naszej ekipy w Przychodni Rejonowej nr 1 czyli “Jedynki” przy ul. Piłsudskiego dołączyła doktor Joanna Wojcieszczyk – Bacia, ceniona specjalistka pediatrii i neonatologii.  Jest także szefową Oddziału Noworodków w Szpitalu Miejskim. 

Pediatra jest lekarzem specjalizującym się w chorobach wieku dziecięcego, od pierwszych dni życia dziecka, aż do pełnoletności. Pediatria to dział medycyny zajmujący się wszelkimi objawami, schorzeniami, chorobami, ale także profilaktyką zdrowotną u dzieci i nastolatków. Jeśli szukacie Państwo lekarza pierwszego kontaktu dla swojego dziecka, to pani doktor będzie doskonałym wyborem. Zapraszam do Przychodni “Jedynki”.

Lek. Joanna Wojcieszczyk-Bacia
Telefon: 32 284 55 20, 32 284 55 21
www.jedynka.piekary.pl

Do Państwa dyspozycji są także lekarze rodzinni dla dorosłych, a także specjaliści w poradniach: Chirurgii Ogólnej, Chorób Piersi, Kardiologicznej, Dermatologicznej, Chirurgii Dziecięcej, Ginekologiczno-Położniczej, Otolaryngologicznej, Medycyny Pracy, Rehabilitacyjnej oraz Fizjoterapii ambulatoryjnej.

Mnie osobiście cieszy, że kierownikiem Przychodni Jedynka została lek. med. Katarzyna Zaremba. Wspaniały lekarz znany już mieszkańcom Piekar Śląskich. To właśnie Pani Doktor jest osobą “pierwszego kontaktu”, ale do dyspozycji na miejscu są także specjaliści.

Naszym celem jest przygotować dla mieszkańców jak najlepszą ofertę i pomoc medyczną. Dziś naprawdę trudno dostać się do specjalisty, więc staramy się na miejscu zabezpieczyć jak najkrótsze terminy. I nie trzeba czekać miesiącami.

Warto zapoznać się z ofertą Miejskiej Przychodni “Jedynka”.

← Powrót

Komentarze



0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anka
Anka
1 rok temu

Czy Pani doktor zastąpi którąś z dotychczasowych lekarek (Marek bądź Klamę)? W jakich godzinach pani doktor będzie przyjmowała?

Jadwiga
Jadwiga
1 rok temu

Dlaczego wstrzymane są do odwołania przyjęcia na oddział wewnętrzny piekarskiego szpitala ? Argumentowanie pełnym obłożeniem chorych do mnie nie przemawia, bo nigdy tam nie było wolnych łóżek a oddział funkcjonował. Nie chciałby Pan słyszeć komentarzy pod adresem naszego szpitala , kiedy trafia do okolicznych szpitali piekarski pacjent. Bytom, Tarnowskie góry, też mają pełne oddziały a nie wstrzymują przyjęć, Poradni na terenie miasta jest wiele, szpital jeden, zamykanie oddziału (nie pierwszy raz wstrzymane są przyjęcia) świadczy o tym, że nie zależy miastu na najciężej chorych, którzy wymagają hospitalizacji, a problem podejrzewam nie leży w wolnych łóżkach. Życzę dużo zdrowia. Pozdrawiam JZ

Budweiser
Budweiser
11 miesięcy temu

Panie Prezydencie nasz szpital to jest zaprzeczenie służby zdrowia. 3 tygodnie temu przyjechałem tam ze starszą osobą z bólami w klatce piersiowej przyszedł lekarz zobaczył i stwierdził po EKG że nic nie ma. A wieczorem ta pani była już po operacji serca. Ten szpital to wykańczalnia ludzi.

tytuł zawodowy i stopnie naukowe
tytuł zawodowy i stopnie naukowe
1 rok temu
  1. Pani lekarz Joanna Wojcieszczyk-Bacia nie ma stopnia naukowego doktora, więc niepoprawnym (i niezgodnym z obowiązującym prawem) jest nazywaniem jej “doktor” (można to sprawdzić on-line w Centralnym Rejestrze Lekarzy prowadzonym przez NIL).
  2. W Polsce nie ma tytułu zawodowego “lekarz medycyny”, zgodnie z Ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty istnieje tytuł zawodowy “lekarz” i “lekarz dentysta”, w skrócie odpowiednio “lek.” i “lek. dent.”, zatem skrót “lek. med.” jest niepoprawny i wiceprezydent miasta powinien o tym wiedzieć 😉
  3. Dodatkowo warto zauważyć, że “lekarze” to sfeminizowany w zawód (ponad 60% osób członkowskich samorządu lekarskiego to kobiety), więc mimo braku feminatywu w w/w ustawie warto skorzystać chociaż czasami ze słów “lekarka” czy “lekarki” 😉
Serdeczności
Serdeczności
1 rok temu

To jak Pan już się bije i sypie 🙂 skorzystam z okazji i przypomnę o “komantarzach” z góry strony :]

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Jeśli bierze Pan w cudzysłów “pierwszy kontakt” i “jedynkę” …określenia potoczne to można też “Pani doktor” i nikt się nie przyczepi a będzie konsekwentnie i spójnie.

tytuł zawodowy i stopnie naukowe
tytuł zawodowy i stopnie naukowe
1 rok temu

“Serdeczności”? Chyba inspiruje się Pan Jackiem Sutrykiem, który jednak nie zabłysnął używając tego zwrotu w stosunku do osoby z niepełnosprawnością. Imo wczuwam podobny “vibe” braku pokory i “chajzerowskie” przeprosiny. Słabo.

propozycja
propozycja
1 rok temu

Może warto wyjąć z kij z dupy, bo widać, że uwiera…

Amamama
Amamama
11 miesięcy temu

Panie Prezydencie,
Pomijając nieformalny charakter bloga, nazywanie osób bez doktoratu “doktorem” jest krzywdzące dla tych, którzy poświęcili ogromną część swojego życia by ten stopień naukowy uzyskać. Nie ujmując zasług wspomnianej Pani lekarz, ale doktor to tytuł naukowy, lekarz zaś to tytuł zawodowy. Jest istotna różnica. Co prywatnie to prywatnie, ale w dyskusji publicznej powinniśmy się wszyscy stosować do prawidłowego używania tytułów przed nazwiskiem. Pozwoli to w przyszłości ustrzec się takich błędów jak publiczne nazywanie p. K. Pawłowicz Profesorką.
Wszystkiego dobrego

Budweiser
Budweiser
1 rok temu

Ręce opadają. Nidy nie była Pani / Pan u lekarza?