KRZYSZTOF TURZAŃSKI
SŁAWA UMIŃSKA-DURAJ

Krzysztof Turzański Sława Umińska-Duraj

2022-09-08

Kolejny remont w Brzezinach

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczyna kolejną termomodernizację – tym razem wielorodzinnego budynku mieszkalnego, zlokalizowanego przy ul. Walentego Roździeńskiego 65-65a w Brzezinach.  Jak widać nie zatrzymujemy się i konsekwentnie modernizujemy kolejne budynki. Zadanie uzyskało dofinansowanie w wysokości  804 870 zł z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii.

Formuła zaprojektuj i buduj zakłada, że cały proces przebiegnie w dwóch etapach realizowanych przez tego samego wykonawcę. Pierwszy, to wykonanie dokumentacji projektowej w oparciu o program funkcjonalno – użytkowy wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych. Drugi zaś etap to wykonanie robót budowlanych na podstawie uzyskanych uzgodnień i projektu wraz z dokonaniem odbioru robót.

W ramach termomodernizacji w budynku ocieplone zostaną m.in. ściany zewnętrzne ponad poziomem terenu i fundamentowe.  Wymieniona zostanie stolarka okienna, piwniczna oraz na strychu. W planach jest także nowa  instalacja domofonowa (24 lokale mieszkalne). Zamontowany zostanie nowy maszt antenowy. Zainstalowany będzie też monitoring. Budynek będzie miał oczywiście nową estetyczną elewację w odcieniach beżu i brązu.

Planowane zakończenie inwestycji połowa listopada 2022 r. Gmina Piekary Śląskie na realizację omawianej inwestycji uzyskała środki pochodzące z Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii w wysokości 804 870 zł. Prace termomodernizacyjne już trwają.

← Powrót

Komentarze0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
PIEKARZANIN
PIEKARZANIN
18 dni temu

Dzień dobry
Czy w 2023 roku zostaną docieplone bloki na ul. Alojzjanów 3 i 4 ?.